Προς το περιεχόμενο

Εχει ξεβαψει σε σημεια το αμαξι. Μπορω να γλυτωσω το βαψιμο?


Bspus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα δεν δημιουργηθηκε ξαφνικα αλλα σιγα σιγα σε βαθος περιπου ενος χρονου (ξερω, το αμελησα και φταιω).

Αρχικα εφυγε το βερνικι σε λιγα σημεια στο καπω. Το κενο ολο και μεγαλωνε και τωρα ειναι ενα μεγαλο κομματι της επιφανειας του. Στα σημεια που ειναι μονο η μπογια τωρα εχει αρχισει να ξεβαφει και αυτη.

 

Φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα αρχισει να σκουριαζει, αλλα για να το βαψω θελω κανενα χιλιαρικο και καθως ειναι και παλιο αμαξι δεν θεωρω οτι αξιζει, ουτε εχω να τα δωσω.

 

Το ερωτημα ειναι τι μπορω να κανω, κατα προτιμηση μονος μου ωστε να μου βγει οσο πιο φθηνα. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι να αποφυγω προβληματα. Αδιαφορω για την εμφανιση του οχηματος.

 

Μπορω να αγορασω απλως μπογια για αμαξι η καποιο αλλο υλικο και να καλυψω τα σημεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιανουν τα χερια σου, πηγαινε φτιαξε το χρωμα σου σε spray κατσε τριψε ολο το καπο και βαψτο. Αν ξερεις να βαφεις καλα με spray θα βγει καλο αποτελεσμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βάψιμο μόνο του καπώ δε θα δώσεις με τίποτα κοντά στα 1000€. Υπολόγιζε το 1/5 περίπου. :)
 
Κατά τ' άλλα, όπως είπε και ο nick#18 με λίγα γυαλόχαρτα, αστάρι αυτοκινήτου, μπογιά σε σπρέι με το χρώμα του αυτοκινήτου σου και βερνίκι μπορείς να κάνεις θαύματα αν "το κατέχεις". Κόστος κάτω από 50 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...