Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικες Επανεκκινησεις


mikeharitakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω εναν υπολογιστη σχετικα καινουργιο E7400 core duo 4 Gb μνημης Nvidia Gt 630 τους εχω περασμενα τα Win 7 Utimate και στα καλα καθουμενα χωρις καποιο προφανη λογο κανει επαννεκινησεις η πεταει μπλε οθονη...πιθανες αιτιες που μπορει να το κανει αυτο?τροφοδοτικο?καρτα γραφικων?μνημες?μητρικη?υπαρχουν καποιοι τροποι να βρω απο μονος μου τι συμβαινει πριν το παω σε τεχνικο?στον Η/Υ ξεχασα να πω οτι εχω συνδεμενο πολυμπιρζο ασφαλειας και UPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Y,S η CPU ειναι χρονισμενη στα 3.26 αντι για 2.8 (Ετσι το πηρα το pc) αν βοηθαει λιγο την κατασταση

 

Αν ξέρεις να το επαναφέρεις κάντο. Ισως φταίει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τελευταία φορά που το πάθαμε ήταν τροφοδοτικό. Την προτελευταία δε μπορέσαμε να κάνουμε τίποτα άλλο εκτός φορματ και έστρωσε

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ακομα...ηθελα να δω τι ειναι η μπλε οθονη....ξερουμε σε τι κομματι αναφερεται?

Οταν λες ακομα?

Η μπλε οθονη μπορει να αναφερεται σε ασχετο κομματι με αυτο που εχει προβλημα. Γι αυτο ξεκινας την ερευνα απο τα default.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο Blue screen ειναι συνηθως καποιος driver.Θα ξεκινουσα το troubleshooting αποσυνδεοντας οποια εξτρα συσκευη (εκτυπωτη, web cam, κτλπ) και στη συνεχεια uninstall και reinstall τους drivers της καρτας γραφικων με τους τελευταιους απο το site της Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...