Προς το περιεχόμενο

Έτοιμο το Steam για το Linux


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγινε το βήμα, τωρα απο εδώ και πέρα ειναι να το υποστηρίξουν τοσο οι εταιρίες παιχνιδιών αλλα να βρεθεί σωστή και πλήρως συμβατή υποστήριξη για τους drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει σίγουρα σε debian και σε arch εκτός από ubuntu

σε rpm δεν ξέρω αν υπάρχει

 

πάντως που το έβαλα, το team fortress μου παίζει καλύτερα από τα windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά νέα αλλά είμαστε ακόμα μακρυά. Πολύ αμφιβάλλω αν οι publishers έχουν το παραμικρό ενδιαφέρον να φέρουν "μεγάλα" παιχνίδια στο linux. Θα περάσει καιρός ακόμα... :(

Καλα μην νομιζεις οτι ο κοσμος παιζει και πολλά παιχνιδια στο PC. Εδω η καινουρια γενια mobile επεξεργαστων της Intel δεν θα εχει PCIe3 x8.

 

Το εχω πει και ξαναπει. Το Linux θελει hardware. Να βγαλει η Canonical officially certified laptops, και να τα υποστηριξει σε καθε upgrade χωρις προβληματα. Κατι παει να κανει με ενα Dell XPS, αλλα ειναι πανακριβο. Αν ειχε το μυαλο να βγαλει φθηνοτερα μοντελα, στην Κινα τουλαχιστον το Ubuntu θα επιανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο! Και τιμες για σκοτωμα. Ευγε Valve!!!

Επιτελους, τα καλυτερα λειτουργικα (mac και linux) αρχιζουν κι αποκτουν αξιολογα παιχνιδια.

fixed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που ξέρω έιναι ότι από κάπου πρεπει να ξεκινήσουμε για να δούμε και μεγάλα παιχννίδια στο linux.. καλή κινηση και μάλιστα ήταν κάτι που αν τραβήξει θα κανει την διαφορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...