Προς το περιεχόμενο

παραπονα για τεχνικους οτε-εξυπηρετηση πλ. + fothnet και vdsl.....αγανακτιση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν η δουλεια εξαρτιοταν απο το ιντερνετ εκει οπως λενε backup δευτερη γραμμη χωρις πλακα.
ο οτε απλα ενωνει δεν κανει κατι αλλο.δεν τον νοιαζει αν εσυ παιζεις η οχι μετα.η forthnet Οκ θα το δει αλλα αν υπαρχει θεμα
επειδη η γραμμη σου σαν χαλκος ανηκει στον οτε και ο οτε την τσεκαρει απλα θα την δηλωσει βλαβη.
β.αυτο που λες οτι πρωτη φορα σου συμβαινουν απλα να σου πω οτι δεν εισαι ο μονος.απλα ο καθενας βλεπει τα προβληματα μεμονομενα με βαση τι τυχαινει στον ευατο του.οταν τα δεις μαζικα καλη ωρα απο την δικιαμου πλευρα τοτε θα καταλαβεις οτι αυτο που κατα πασα πιθανοτητα εχεις παθει με βαση αυτα που λες ειναι απλα ενα απο τα πιοευκολα προβληματα και το κερασακι της τουρτας.
τωρα και εγω υπομονη θα σου πω.για το Thomson γενικα να σου πω οτι ειναικαλα και τιμια ρουτερακια.μην κοιτας την συσκευασια.η συσκευασια δεν κανει το προιον ασχετα το πως χτυπαει στο μαζι.αν πας πχ να παρεις cisco ρουτερ και πληρωσεις 2000 ευρω για ρουτερ θα δεις οτι θα ερθει σε ενα παρομοιο κουτακι.ουτε αναγλυφο ουτε γυαλιστερο ουτε τιποτα.το ιδιο και η Hp με τα pro curve για τα wireless.ενα χαρτοκουτι.και για μενα καλα κανουν.σεβασμος στο περιβαλλον.το 788 πρεπει να σου εχουν στειλει σωστα???ελπιζω να μην σου στειλαν 582.

 

Θεωρητικα σημερα υπαρχει απεργια παρολα αυτα το νυμα του οτε δουλευε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα παιδια ευχαριστω για την συμπαρασταση σας! πεμπτη σημερα πρωι και ειμαι ιντερνετ καφε να μπω εδω να δω τι μου λετε...
χτες που τους ξαναπηρα(ποιο πολυ θα χρεωθω κλησεις απο κινητο προς φορνετ...) μου ειπαν δε ξερουν ακομα υπομονη και και τετοια...να δουμε και αυριο μου ειπαν...και αν δεν εχετε θα το ξαναστειλουμε το αιτημα βλαβης απο παρασκευη....)

συγνωμη μια ερωτηση παιδια..

παλια θυμαμαι αν ειχε προβλημα το σταθερο μας πολυ παλια....επαιρνες τις βλαβες το 121 και τσακα τσακα στο εφτιαχναν....
εν ετη 2013 χειροτερεψε ολο αυτο?


ελπιζω σημερα να εχω σταθερο και ιντερνετ....δε νομιζω να υπαρχει αλλος πελατης που ο παροχος του τον εχει αφησει χωρις σταθερο τοσες μερες κτλπ...να ημουν σε κανενα κατσικοχωρι οκ...

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ δεν ακουσα απο κανεναν τους.....


εγω ξερετε τι θα ηθελα εν ετη 2013? να κανουν οτι κανουν οι τεχνικοι του οτε με τις γραμμες μας και να ερχονται αμεσσα σε επικοινωνια με τον παροχο του εκαστοτε πελατη που φτιαχνουν εκεινη την ωρα τη γραμμη-καλωδιωσεις και να ρωτησουν πριν φυγουν ή πριν τελειωσουν ¨την αποστολη τους" : ειναι οκ η γραμμη και το σταθερο του κυριου ταδε? να βλεπουν και απο τον παροχο οτι ειναι ολα οκ....χωρις βρογχους κομμενους χωρις τιποτα και να παιρνουν το οκ και μετα να φευγουνβ ή να τελειωνουν .

ουτε αυτο δε μπορουν να κανουν ? δυσκολο ειναι?




παρασκευη-σαββατο-κυριακη-δευτερα-τριτη-τεταρτη και ισως και σημερα πεμπτη ΕΙΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΤΑΘΕΡΟ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΑ

αν ημουν γραφειο-καταστημα ή επιχειρηση θα με αφηναν τοσες μερες χωρις σταθερο και ιντερνετ?
και ολα αυτα στην Αθηνα......


 

Επεξ/σία από giannispaok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν σε κράζει κανένας ακόμα θα σε κράξω εγώ. 

 

παλια θυμαμαι αν ειχε προβλημα το σταθερο μας πολυ παλια....επαιρνες τις βλαβες το 121 και τσακα τσακα στο εφτιαχναν....
εν ετη 2013 χειροτερεψε ολο αυτο?

 

δεν ξέρω αν ζεις σε άλλη πραγματικότητα αλλα όσο προχωράει η τεχνολογία τόσο πιο πολύπλοκη γίνεται. τέλος με αυτό.

 

 

ελπιζω σημερα να εχω σταθερο και ιντερνετ....δε νομιζω να υπαρχει αλλος πελατης που ο παροχος του τον εχει αφησει χωρις σταθερο τοσες μερες κτλπ...να ημουν σε κανενα κατσικοχωρι οκ...

ΝΟΜΙΖΕΙΣ. βγές απτο καβούκι σου και κατάλαβε πρώτον οτι υπάρχουν πιο σοβαρά προβλήματα απο το ιντερνετ και δεύτερον οτι υπάρχει κόσμος που δεν μπορει ΚΑΝ να βάλει ιντερνετ στο σπίτι του γιατι δεν του δινουν πόρτες.

 

 

ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ δεν ακουσα απο κανεναν τους.....

 

την συγνώμη τους θές η να σου λυσουν το πρόβλημα? μπορεί να ειμαι λίγο μ@λ@κ@ς και σε μερικά θέματα να μην έχω καν αισθήματα, αλλα ΞΕΚΟΛΑ ΛΙΓΟ, γκόμενα σου ειναι η Forthnet?

 

 

αν δεν εχω και ως αυριο εχω φυγει απο φορνετ με χιλια...και μη μου ζητησετε προστιμα που φευγω και τετοια..

ουτε ο πρώτος θα εισαι ουτε ο τελευταίος. και ένας απο τους λόγους που δεν πάνε μπροστα οι εταιρίες στην ελλάδα ειναι για τέτοιες συμπεριφορές που κρατάνε όλον τον κόσμο στο μονοπώλειο. ακόμα και χαλασμένο τηλέφωνο να είχες συνδέσει, πάλι την Forthnet θα έκραζες... 

 

 

 

 

 

σορρυ που στο λέω αλλα έχεις ψυχολογικά. και τα βγάζεις σε ένα forum λές και θα σε ακούσει κανείς. εμεινες χωρίς ιντερνετ και σταθερό για 5 μέρες και πάς να τρελαθείς. τι θα κάνεις σε άλλες καταστάσεις πιο δύσκολες (που σου εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις).

 

άντε και όταν θα πληρώνεις 60 ευρώ τον μήνα να με σκέφτεσαι. φιλιά. (με εκτίμηση και γώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν σε κράζει κανένας ακόμα θα σε κράξω εγώ. 

 

δεν ξέρω αν ζεις σε άλλη πραγματικότητα αλλα όσο προχωράει η τεχνολογία τόσο πιο πολύπλοκη γίνεται. τέλος με αυτό.

 

ΝΟΜΙΖΕΙΣ. βγές απτο καβούκι σου και κατάλαβε πρώτον οτι υπάρχουν πιο σοβαρά προβλήματα απο το ιντερνετ και δεύτερον οτι υπάρχει κόσμος που δεν μπορει ΚΑΝ να βάλει ιντερνετ στο σπίτι του γιατι δεν του δινουν πόρτες.

 

 

την συγνώμη τους θές η να σου λυσουν το πρόβλημα? μπορεί να ειμαι λίγο μ@λ@κ@ς και σε μερικά θέματα να μην έχω καν αισθήματα, αλλα ΞΕΚΟΛΑ ΛΙΓΟ, γκόμενα σου ειναι η Forthnet?

 

ουτε ο πρώτος θα εισαι ουτε ο τελευταίος. και ένας απο τους λόγους που δεν πάνε μπροστα οι εταιρίες στην ελλάδα ειναι για τέτοιες συμπεριφορές που κρατάνε όλον τον κόσμο στο μονοπώλειο. ακόμα και χαλασμένο τηλέφωνο να είχες συνδέσει, πάλι την Forthnet θα έκραζες... 

 

 

 

 

 

σορρυ που στο λέω αλλα έχεις ψυχολογικά. και τα βγάζεις σε ένα forum λές και θα σε ακούσει κανείς. εμεινες χωρίς ιντερνετ και σταθερό για 5 μέρες και πάς να τρελαθείς. τι θα κάνεις σε άλλες καταστάσεις πιο δύσκολες (που σου εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις).

 

άντε και όταν θα πληρώνεις 60 ευρώ τον μήνα να με σκέφτεσαι. φιλιά. (με εκτίμηση και γώ)

ΘΕΟΣ  worthy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!! ολα καλα!

 

ευχαριστω οσους απαντουσαν ....εγω με τους τεχνικους του οτε τα ειχα οχι τοσο με την forthnet,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οσων αφορα τη συγνωμη που ζητας και δε σου δινουν....... ζητα πιστωση λογαριασμου (που θα στην δωσουν) για οσες μερες ειχες το θεμα, που ειναι και πιο γλυκια απο την συγνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Οτε στις εταιρειες υποτιθεται οτι δινει μια μικρη προτεραιοτητα.σε δημοσιους οργανισμους λιγο μεγαλυτερη.μεχρι εκει και συνηθως για τους δικους του πελατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos.... 

 

Δεν χρειάζεται να είμαστε πια και τόσο.... ελαστικοί έτσι ώστε να δίνουμε τόσο απλόχερα συγχωροχάρτια στον ΟΤΕ η και στον καθένα που παίζει με την πάρτη μας, τα χρήματα μας και την νοημοσύνη μας.... Ναι ελαστικότητα, αλλά όχι και.... έτσι....

 

Μήπως ζω σε άλλο πλανήτη πολλές φορές αναρωτιέμαι... Κάθομαι και παρακαλουθώ, παρακολουθώ, και δεν εννοώ να το καταλάβω....

 

Πόσες ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ φορές, και εδώ στο δικό μας forum, όσο και στο πιο "αρμόδιο" διπλανό forum, έχουμε γίνει μάρτυρες καταγγελιών και περιπτώσεων, όπου τεχνικοί του ΟΤΕ (φυσικά με εντολή των αφεντικών τους, δεν φταίνε οι εργαζόμενοι), ΠΑΡΑΝΟΜΑ, ΚΑΤΑΧΡΗΣΤΙΚΑ και ξεδιάντροπα, χωρίς κανένα ίχνος ηθικής και ισονομίας και υγιούς ανταγωνισμού, πειράζουν καλώδια χρηστών σε άλλες εταιρείες, αλλάζουν βρόγχους μονομερώς, και άλλες επεμβάσεις τέτοιες, με σκοπό της καλής ποιότητας να είναι πάντα για τους δικούς του πελάτες...; Αλλάζουν καλώδια σε καφάο, σε κατανεμητές, όρια, βρόγχους και δεν συμαζεύεται, και τα βάζουν τα καλά στους δικούς τους πελάτες....

 

Εδώ τους έχουν πιάσει ΕΠ ΑΥΤΟΦΟΡΩ να το κάνουν αυτό... Τι λέμε τώρα....;

 

Δεν λέω πως οι υπόλοιποι παρόχοι είναι μανούλες, προσφέρουν σωστές υπηρεσίες, σέβονται τον πελάτη τους, η τα πάντα είναι ρόδινα... Προς θεού... Γενικά εξ αρχής το τοπίο των δικτύων και των τηλεπικοινωνιών στην χώρα μας βρίσκεται πίσω και σε κακό χάλι με φοβερές ατέλειες, ασαφής πλαίσιο όπου ΤΙΠΟΤΑ δεν τηρείται από ΚΑΝΕΝΑΝ, με το RUO να τσαλαπατάται κάθε φορά, με μια ΕΕΤΤ που πάει χέρι χέρι με τις εταιρείες, γράφωντας στα παλιά της τα παπούτσια την δικαιοσύνη και τον ανταγωνισμό και εμάς... τους καταναλωτές...

 

Αλλά σε βλέπω να δίνεις συγχωροχάρτι, ειδικά με αυτό το τελευταίο σου μήνυμα... Δεν είναι τόσο απλά, αγγελικά και εύκολα τα πράγματα... Ο ΟΤΕ έχει ακόμα κατάλοιπα νοοτροπίας του κρατικού μονοπωλίου που απολάμβανε, όπως και απαράδεκτη αντι επαγγελματική δεοντολογία που δεν προάγει υγιή ανταγωνισμό .. αλλά βρώμικα κόλπα και όποιος αντέξει... Οι πρακτικές του, σε πολλές περιπτώσεις, είναι βρώμικες, λες και είναι πράξεις μαφιόζων.... 

 

Είπαμε.... όχι και έτσι.... Καμία ανοχή σε ΚΑΝΕΝΑΝ.... Ούτε στον ΟΤΕ, ούτε στους εναλλακτικούς, που και αυτοί δεν πάνε πίσω.... Ούτε βέβαια να ξεχνάμε και την.... καλούλα μας ΕΕΤΤ που είναι ΑΧΡΗΣΤΗ και ουσιαστικά με αυτό το έργο που επιδικνύει είναι καλύτερα καν να μην υπάρχει διότι το μόνο που κάνει είναι να χαιδεύει τις εταιρείες, να είναι διαπλεκόμενη και να κάνε "αταξίες" με δήθεν κόντρες με τον ΟΤΕ η με τους εναλλακτικούς, η να στηρίζει τα καρτελ στην κινητή τηλεφωνία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν δινω συγχωροχαρτι.ισα που και εγω τα εχω με τον οτε γιατι τον τρωω καθε μερα στην μουρη.και ναι υπαρχουν και οι καλοι τεχνικοι αλλα υπαρχουν και οι ....
απειρες φορες εχω δει γραμμες που παιζουν ξαφνικα χωρις λογο να ειναι αποσυνδεδεμενες απο τον γενικο κατανεμητη.
η μετα απο επεμβαση η γραμμη να ειναι μονοπολο σε καφαο.δεν μιλαω για τα συνδυαστικα που εχουν παει να με βγαλουν τρελο.
καλα το ruo ειναι μια πονεμενη ιστορια.πχ ο παροχος δεν εχει προσβαση στο box αλλα ο οτε σου εχει αφησει εκειτην γραμμη και κατι τετοια.
γιατι δινω συγχωροχαρτι?
εγω απλα εγραψα αυτο
o Οτε στις εταιρειες υποτιθεται οτι δινει μια μικρη προτεραιοτητα.σε δημοσιους οργανισμους λιγο μεγαλυτερη.μεχρι εκει και συνηθως για τους δικους του πελατες.


 

και ειπα οτι ο οτε οταν δινεις βλαβη για δημοσια υπηρεσια υποτιθεται οτι δινει προτεραιοτητα.υποτιθεται δεν ειπα οτι γινεται.και η προτεραιοτητα συνηθως ειναι για τους δικους του πελατες οχι για τον παροχων.
το συγχωροχαρτι που ειναι?εδω και θεμα ειχα ανοιξει με τα παραξενα του οτε σκουριασμενα box,απειρα Pcm και παει λεγοντας.
δεν υποστηριξα ποτε τον οτε.και με εναλλακτικους τα εχω βαλει οταν πχ κοροιδευουν τον πελατη οτι θα παρει οπτικη ινα κτλ.
δεν υποστηριξα τον οτε πουθενα.η εεττ παντα ηταν για πεταμα για να μην πω κατι αλλο.και απειρες φορες σε διαφορα ποστς εχω γραψει οτι ακομα στον οτε υπαρχει η νοοτροπια του δημοσιου ειδικα για τους μεγαλους σε ηλικια,οι μικροι συνηθως ασχολουνται λιγο αλλα οι μεγαλοι αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...