Προς το περιεχόμενο

Subtitle Player


Greek13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια.

Ψάχνω ένα πρόγραμμα το οποίο να παίζει μόνο τους υπότιλτους. Επειδή πάρακολουθω ταινίες/σειρές που είναι ανεβασμένες σε διάφορα sites (putlocker, sockshare) θα ήθελα να προσθέτω απλώς από πάνω τους υπότιλτους... Βασικά έχω βρει ένα πρόγραμμα το Greenfish subtitle player, αλλά δεν υποστηρίζει την ελληνική γραμματοσειρά. Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνεται κάοποιο άλλο πρόγραμμα ή κάποια άλλη λύση... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι λέει ο p4nko γι αυτό θα μπω σε λίγο περισσότερες λεπτομέρειες. Αν καταλαβαίνεις αγνόησε το παρακάτω quote.


 

 

Όταν λέει ο p4nko "να ανοίξεις το srt" εννοεί να το ανοίξεις με το Σημειωματάριο (δεξί κλικ->Άνοιγμα με->Επιλογή προγράμματος).

 

Επίσης, όταν λέει "να αλλάξεις την κωδικοποίηση" εννοεί, όπως είσαι στο σημειωματάριο με φορτωμένους τους υπότιτλους, να πας στο μενού Αρχείο->Αποθήκευση ως και να επιλέξεις UTF-8 στο Κωδικοποίηση (κάτω από το όνομα αρχείου) που μάλλον θα λέει ANSI και να σώσεις πάνω στο ίδιο αρχείο με αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο για την βοηθεία, σε κωδικοποίηση UTF-8 εμφανίζει κανονικά τους ελληνικούς υπότιτλους...

Και πάλι ευσαριχστώ... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...