Προς το περιεχόμενο

ΥΠΣ ΓΙΑ Πς


PAVLOS566

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας εχω ξανακανει θεμα γιαυτο αλλα δεν το βρισκω, θα παραγγειλω αυριο απο ε shop, oxi allo, προττασεις οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι εχουμε διακοπες ρευματος !!!!

 

 

amd 965

8GB ram

antec 620w

7870 saphirre

ssd intel

 

klp ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θέλεις απλά για προστασία απ'τις διακοπές, σου κάνει κι ένα καλό πολύμπριζο ασφαλείας (κόστος: ~15E). Για ups αν το budjet είναι σφιχτό, κοίταξε αυτό: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.605108

Αλλιώς κοίταξε σε APC (~190E στο e-shop).

 

Κι επίσης κάνε κι ένα edit στον τίτλο, γιατί αυτό το "ΥΠΣ ΓΙΑ Πς" σκοτώνει ρε αδερφέ. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ομως δε κοβεται το ρευμα πολυ σθχνα απο κακοκαιριες αν και συμβαινει αλλα απλωσ σταματαει το ρευμα οποτε δε χρησηέθει το πολθ΄πριςο ασφαλειας σωστα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ομως δε κοβεται το ρευμα πολυ σθχνα απο κακοκαιριες αν και συμβαινει αλλα απλωσ σταματαει το ρευμα οποτε δε χρησηέθει το πολθ΄πριςο ασφαλειας σωστα .

:shock:  :shock:  :shock: ........

Μια χαρά θα κάνει τη δουλεία του το πολύμπριζο ασφαλείας, κι εφόσον κατάλαβα (??) ότι το θέλεις μόνο για προστασία το ups (μιας και δεν κόβεται συχνά το ρεύμα), καλύτερα πάρε αυτό τo πολύμπριζο (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701161) που θα σε υπέρκαλλύψει και θα σου βγει 10 φορές φθηνότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock:  :shock:  :shock: ........

Μια χαρά θα κάνει τη δουλεία του το πολύμπριζο ασφαλείας, κι εφόσον κατάλαβα (??) ότι το θέλεις μόνο για προστασία το ups (μιας και δεν κόβεται συχνά το ρεύμα), καλύτερα πάρε αυτό τo πολύμπριζο (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.701161) που θα σε υπέρκαλλύψει και θα σου βγει 10 φορές φθηνότερα. 

 

Προσφατα αγορασα ακριβως το ιδιο. Ελπιζω να εχει τη χαρη και οχι μονο το ονομα της APC  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα αγορασα ακριβως το ιδιο. Ελπιζω να εχει τη χαρη και οχι μονο το ονομα της APC  B)

Έχω τα ups-πολύμπριζα ασφαλείας στο μυαλό μου όπως ακριβώς και τα psu. Πληρώνεις κάτι παραπάνω για να αποκτήσεις κατί ποιοτικό που θα αντέξει στο χρόνο, καθώς τα ρεύματα δεν είναι για παιχνίδι. Το να αρχίσουν τώρα να κάνουν κόλπα και τέτοιας ποιότητας προϊόντα όπως τα APC κανέναν δεν συμφέρει, καθώς κι εμείς θα είμαστε "κρεμασμένοι" και η εταιρεία θα πέσει έξω ή θα το ρίξει στις κινεζιές. Με λίγα λόγια πιστεύω πως η ποιότητα του πολύμπριζου δεν είναι αμφισβητίσιμη.. Κι επειδή χρειάζομαι κι εγώ ένα, το ίδιο θα πάρω..:P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα ups-πολύμπριζα ασφαλείας στο μυαλό μου όπως ακριβώς και τα psu. Πληρώνεις κάτι παραπάνω για να αποκτήσεις κατί ποιοτικό που θα αντέξει στο χρόνο, καθώς τα ρεύματα δεν είναι για παιχνίδι. Το να αρχίσουν τώρα να κάνουν κόλπα και τέτοιας ποιότητας προϊόντα όπως τα APC κανέναν δεν συμφέρει, καθώς κι εμείς θα είμαστε "κρεμασμένοι" και η εταιρεία θα πέσει έξω ή θα το ρίξει στις κινεζιές. Με λίγα λόγια πιστεύω πως η ποιότητα του πολύμπριζου δεν είναι αμφισβητίσιμη.. Κι επειδή χρειάζομαι κι εγώ ένα, το ίδιο θα πάρω.. :P

μαλλον δεν με καταλαβατε καλα, οταν ελεγα οτι δεν εχει πολλες διακοπες ελεγα οτι απο ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΕΣ δηλαδη ΥΠΕΡΤΑΣΕΙς ειναι ΣΠΑΝΙΕΣ , ****ΟΜΩΣ**** κοβεται ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ συχνα απο το οτι απλοσ το ρευμα απο το τοσο που ειναι ,οσο ειναι,να γινεται ΜΗΔΕΝ δηλαδη κλεινουν ολα, οποτε πως θα με βοηθησει εμενα ενα πολυμπριςο αμα δεν εχει μεσα μπαταρια που θα φορτιςει και οταν κοπει το ρευμα να εχει μπαταρια για να μην κλεισει το πσ ? επισης αλλη ερωτηση, το πολυμπριςο θα βοηθουσε σε διακοπες ρευματος  διαρκειας 1 δευτερολεπτου εως ασ πουμε ποσο ? δεν εχω καταλαβει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις διακοπές το πολύμπριζο δε θα σε βοηθήσει να μείνει ανοιχτός ο υπολογιστής, σε προστατέβει απλά από την υπέρταση όπως σωστά είπες (όταν ξανάρχεται το ρεύμα). Εφόσον θέλεις να μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σου και οι διακοπές είναι πάρα πολλές, πάρε το ups να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις διακοπές το πολύμπριζο δε θα σε βοηθήσει να μείνει ανοιχτός ο υπολογιστής, σε προστατέβει απλά από την υπέρταση όπως σωστά είπες (όταν ξανάρχεται το ρεύμα). Εφόσον θέλεις να μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σου και οι διακοπές είναι πάρα πολλές, πάρε το ups να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Αυτο ακριβως ηθελα να ακουσω ευχαριστω, τωρα ενα λινκ για υπς απο e shop?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά μια ερώτηση να κάνω στα γρήγορα στην περιοχή μου έχει πολλές  πτώσης τάσης η ερώτηση μου είναι με πολύμπριζο ασφαλείας είμαι καλυμένος ;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβως ηθελα να ακουσω ευχαριστω, τωρα ενα λινκ για υπς απο e shop?

Κοίταξε το post #4.

 

παιδιά μια ερώτηση να κάνω στα γρήγορα στην περιοχή μου έχει πολλές  πτώσης τάσης η ερώτηση μου είναι με πολύμπριζο ασφαλείας είμαι καλυμένος ;;;;;;

Τα πολύμπριζα ασφαλείας προστατεύουν από υπέρταση κατά βάση. Από υπόταση σε προστατεύει το ups, αλλά αυτή τη δουλειά την κάνει κι ένα καλό τροφοδοτικό. Το psu σου ποιο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...