Προς το περιεχόμενο

Αγορά υπολογιστή


chrisosfp488

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, 

Θέλω να αγοράσω έναν υπολογιστή χαμηλών απαιτήσεων για τον παππού μου που βγήκε στη σύνταξη και θέλει να μάθει σώνει και καλά να surfarei και να μας κατασκοπεύει στο facebook...

Προς το παρών του έχω δώσει έναν παλιό 10ετίας με intel celeron αλλά κολάει και είναι αργός πολύ και ο παππούς δεν είναι και τόσο υπομονετικός...

Έτσι λοιπόν θέλω να του αγοράσω έναν καινούργιο πύργο.

Οθόνη υπάρχει 17" ανάλυσης 1024*768 αν θυμάμαι καλά.

Πληκτρολόγιο,ποντίκι και 2 ηχεία υπάρχουν.

Μπορώ να τον συνθέσω και μόνος μου.

Δε με πειράζει να είναι από διαφορετικά μαγαζιά τα κομμάτια.

Η χρήση θα είναι περιήγηση ιστού κυρίως, κανά βιντεάκι στο youtube και κανά ελαφρύ παιχνιδάκι αν γίνεται καλά θα ήταν.

Όπως είπα ο παππούς δεν έχει υπομονή οπότε θα ήθελα να είναι όσο γίνεται σβέλτος.

Μένω Αθήνα και το ποσό θα ήθελα να μην ξεπερνάει τα 300€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oριστε το συστηματακι του παππου στα 320 ευρω απο το computerbeast. Aν θες βαλτου και ενα case fan για καλυτερο airflow: http://www.computerbeast.gr/catalogue?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=68113&category_id=802&manufacturer_id=284 (απαραιτητο αν δεν εχει κανενα το κουτι απο τη μανα του)

post-247983-0-75105400-1361205681_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ δεν είν κακό. Τώρα που το σκέφτομαι ούτε dvd driver θέλω θα βάλω αυτό που έχει ήδη. Δεν έβαλες κάρτα γραφικών γιατί έχει onboard gpu; Ανεμιστηράκια έχω καμιά 10ρια περισσευούμενα θα βάλω απ' αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H onboard gpu ειναι αρκετη και θα τρεξει ολα τα παιχνιδακια που θα του βαλει ο παππους (δεν τον φανταζομαι με CoD και BF3 ετσι? :P ) . Κατα τα αλλα εισαι ενταξυ, αν θες μπορεις να βαλεις μια λιγο καλυτερη μητρικη απο αυτην που εβαλα (σαν και αυτη για τα 4 dimm slots: http://www.computerbeast.gr/catalogue?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=173940&category_id=1214 ) ή τον A10-5800K αν πιστευεις οτι τα παιχνιδακια του παππου θα ειναι κανονικα παιχνιδια.

Επεξ/σία από XMorsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...