Προς το περιεχόμενο

Φθηνή και αθόρυβη ψήκτρα για core i5 760?


GiannisKap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

CoolerMaster Hyper TX3 EVO

Thermalright True Spirit 120M
και με τις 2 τον φτάνεις άνετα στα 3.4 αν κάνεις oc, αν την θες για απλή χρήση τότε πάρε μια ποίο απλή!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν μικρες διαφορες στις θερμοκρασιες αρχικα και σχεδιαστικα η μια εχει μια ελαφρα κλιση προς το exhaust fan για να μην αντιμετωπιζεις ασυμβατοτητες με τις μνημες που εχουν ψηλη ψυκτρα..

απο την αλλη αν θελεις να ειναι ακομα πιο ησυχο πηγαινε κατ'εμε στην true spirit  και σε ψυκτρες με 12αρηδες ανεμιστηρες οι  οποιες ειναι πολυ πιο ησυχες απο τις ψυκτρες με τους 92αρηδες ανεμιστηρες...

οπως η tx για παραδειγμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν μικρες διαφορες στις θερμοκρασιες αρχικα και σχεδιαστικα η μια εχει μια ελαφρα κλιση προς το exhaust fan για να μην αντιμετωπιζεις ασυμβατοτητες με τις μνημες που εχουν ψηλη ψυκτρα..

απο την αλλη αν θελεις να ειναι ακομα πιο ησυχο πηγαινε κατ'εμε στην true spirit  και σε ψυκτρες με 12αρηδες ανεμιστηρες οι  οποιες ειναι πολυ πιο ησυχες απο τις ψυκτρες με τους 92αρηδες ανεμιστηρες...

οπως η tx για παραδειγμα

 

Αυτό.  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

CoolerMaster Hyper TX3 EVO

Thermalright True Spirit 120M
και με τις 2 τον φτάνεις άνετα στα 3.4 αν κάνεις oc, αν την θες για απλή χρήση τότε πάρε μια ποίο απλή!

Δεν νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση μεταξύ των δύο ψηκτρών...

 

Αυτή θα μπορούσε να είναι ανταγωνιστική της TS120 στο VFM αλλά χειρότερη εν τέλει:

https://www.skroutz.gr/s/417176/Arctic-Freezer-13-PRO.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν περάσει και οι δύο απ'τα χέρια μου και η ΤΧ3 όταν ζορίζεται (έχω τη μονάδα πάνω στο γραφείο) πραγματικά σου παίρνει το κεφάλι. Απ'την άλλη η TS120 ίσα που ακούγεται. Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, δεν υπάρχει καν δίλλημα ούτε από άποψη θορύβου, ούτε από άποψη επιδόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...