Προς το περιεχόμενο

Apple keyboard σε windows


yohaan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς κάποιον τρόπο να λειτουργήσουν τα κουμπιά ενός apple keyboard στα windows? 

Θυμάμαι στον iMac μου το πρόγραμμα που τα είχα κάνει install μου είχε δώσει ένα usb αλλά δεν θυμάμαι περισσότερα. Να τονίσω ότι είμαι χρήσης windows και όχι imac πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ το παλικάρι το συνδέει δες και άλλα ίδια video θα φανούν χρήσιμα!

Λοιπόν παραείναι απλό για να ήθελα μόνο αυτό αλλά ευχαριστώ όπως και να χει. :) 

Το προβλημα μου ειναι πως δεν λειτουργουν ολα τα κουμπια του keyboard για παραδειγμα το play, volume up/down κτλ. 

Επίσης δεν έχω wireless αλλά ενσύρματο keyboard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ρίξε μια ματιά στην Apple μήπως στην ιστοσελίδα της έχει drivers για το πληκτρολόγιο ελέω bootcamp, και μπορέσεις να τους κατεβάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p> Ρίξε μια ματιά στην Apple μήπως στην ιστοσελίδα της έχει drivers για το πληκτρολόγιο ελέω bootcamp, και μπορέσεις να τους κατεβάσεις</p>

 

Κατεβασα απτο bootcamp του μακ μου τους drivers εκανα install το αρχειο του keyboard αλλα παλι τιποτα. Φανταζομαι θα πρεπει να κανω install και καποιο αλλο αρχειο ,απλα δεν θελω να τα κανω ολα μαζι γιατι εχει για μονιτορ κτλ που δεν χρειαζονται.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα γράφω εδώ. Τελικά βρήκα λύση η οποία βέβαια δεν ξέρω αν ειναι και η σωστη. Εκανα εγκατασταση το bootcamp, το οποιο το ειχα κατεβασει απτον μακ μου. Αυτο που με προβληματιζει ειναι πως εκανε install ολους τους drivers. Πόσο κακο μπορει να ειναι αυτο αφου ειναι διαφορετικος υπολογιστης με διαφορετικα εξαρτηματα? Εχω κανει απεγκατασταση τους περισσοτερους drivers και εχω αφησει μονο αυτον του πληκτρολογιου και φυσικα το προγραμματακι bootcamp το οποιο τρεχει στο startup. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά και μέσα να μείνουν οι drivers θα είναι αδρανείς, βέβαια καλά έκανες και τους έβγαλες, όσους μπορούσες, δεν νομίζω ότι θα σου δημιουργηθεί πρόβλημα απο εδώ και πέρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

http://www.randyrants.com/sharpkeys/

 

ευκολα και απλα. :)

 

Add -> Type Key -> πατας το κουμπι που θες να προγραμματησεις να κανει μια λειτουργια (πχ F13) -> Ψαχνεις δεξια τη λειτουργια και την επιλεγεις (πχ Print Screen) ->  OK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...