Προς το περιεχόμενο

c2-05 symbian format


SpooF

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κόλλησε το nokia c2-05 κινητό μου με μια sim. κόλλησε το symbian και μου βγάζει στις κλήσης οποιος και εάν με έχει καλέσει πριν ένα όνομα στάνταρ πρώτο. έκανα επαναφορά έκανα format με το *#7380# tpt όμως. καμια ιδέα? gt στον γερμανό μου ζητάνε 40 euro να μου το στείλουν αθηνα να μου το φτιάξουν... και εγώ το πήρα από την βουλγαρία ( διακοπές ήμουν :P ) 40 euro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο...

Δοκιμασε να σβησεις το ονομα αυτο και καλεσε στο κινητο σου να δεις αν ξεμπλοκαρει. Δες επισης μηπως αυτο το ονομα ειναι διπλη εγγραφη σε σιμ και συσκευη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δοκίμασα. το έσβησα και μου το εμφανίζει κανονικότατα!!! :P και φυσικά πάω να κάνω delete  και δεν με αφήνει... :P ουσιαστικά πρέπει να του ξαναπεράσω στην rom το λειτουργικό από μου είπαν στον γερμανό. παιδιά βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το συγκεκριμενο ονομα ειναι αποθηκευμενο στη sim ή στη συσκευη? Δε γινεται απο τη στιγμη που του εχεις κανει φορματ να κρατησει καποιο δεδομενο και ιδιαιτερα του καταλογου. 

 

Επισης επειδη δεν το καταλαβα αυτο, λες το εσβησες και μετα πως δε σε αφηνει να κανεις delete. Τι εννοεις? :)

 

Aν δε βγαλεις ακρη παντως ισως να μπορεσεις να το φλασαρεις με το Pc Suite

 

Τελος ο κωδικος για το format ειναι *#7370# οχι 80. Kαι φυσικα θα διαγραψει τα παντα οποτε παρε backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι στην κάρτα sim. και από μια φορα! λοιπόν το sbinoumje από την λίστα επαφών και αυτό συνεχίζει να εμφανίζεται στο κατάλογο κλήσεων πάω να το σβήσω και από εκεί και δεν σβήνει. πως το "φλασαρω"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατεβαζεις το Pc Suite απο το λινκ που σου εδωσα και κοιτας αν εχει firmware update ή καποια αναλογη επιλογη. Νομιζω γινεται και με αλλο τροπο ισως μας διαφωτισει καποιος συμφορουμιτης.

 

Τον κωδικο που σου εδωσα τον δοκιμασες? Αυτος ειναι ο σωστος τροπος για hard reset, εσυ εκανες soft reset με τον κωδικο που ανεφερες στο πρωτο ποστ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τίποτα ούτε αυτός που μου έδωσες...
έκανα update αλλα τα ίδια... κάποιος που να μπορεί να με βοηθήσει από όσο κατάλαβα πρέπει να σβήσω από το rom το λειτουργικό και να το ξαναπεράσω αυτό από το πρόγραμμα του κινητού δεν γίνετε.. κάποιος τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...