Προς το περιεχόμενο

Έφτασε το τέλος των gaming site Gamespy και 1up


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H εταιρία IGN Entertainment, ιδιοκτήτης των site Gamepsy και 1up, ανακοίνωσε σήμερα ότι στα πλαίσια οργανωτικών αλλαγών αποφάσισε το κλείσιμο των δύο sites. Aριθμός εργαζομένων θα μεταφερθεί στην IGN, ενώ οι υπόλοιποι θα απολυθούν.1up-logo.gif

 

Το 1up δημιουργήθηκε το 2003 από την Ziff Davis Ιnc και γρήγορα έγινε ένα από τα πιό αναγνωρισμένα site διεθνώς στο χώρο των βίντεο games. Αλλάζοντας κατα καιρούς ιδιοκτήτες, κατέληξε και πάλι στα χέρια της Ziff Davis Inc, η οποία πλέον είναι ο ιδιοκτήτης της IGN entertainment.

 

 

GameSpy_-_Official_Logo.png

 

Το Gamespy έχει μεγαλύτερη ιστορία. Ξεκίνησε στον χώρο των video games από το 1996, ενώ το site άνοιξε το 1999. Επικεντρώθηκε κυρίως στο PC gaming και είναι γνωστό για το χιούμορ και τη καυστική πολλές φορές κριτική του. 14 χρόνια μετά το site κλείνει.

 

 

Αποχαιρετιστήριο μήνυμα από το Gamespy

 

Αποχαιρετιστήριο μήνυμα από το 1up

 

Ανακοίνωση από IGN

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ και εγώ ότι θα έπρεπε να κλείσει η σελίδα της ign , ελπίζω τουλάχιστον να απορροφήσουν μεγάλο αριθμό εργαζομένων και να μην μείνει πολύ κόσμος στον δρόμο , δυστυχώς αυτά έχει η κρίση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα για τους ανθρώπους που θα απολυθούν

 

όντως κρίμα, αλλά αν έχεις προυπηρεσία στο gamespy μάλλον δεν θα μείνεις πολύ καιρό άνεργος. Η αγορά εργασίας σε αυτούς τους τομείς στην Αμερική είναι πολύ ευέλικτη.

Τώρα μου έμεινε μόνο το gamespot : /

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα μου έμεινε μόνο το gamespot : /

 

σοβαρο σαιτ για παιχνιδια...

 

ριξε μια ματια στο eurogamer, πολυ καλυτερο απο το gamespot. τουλαχιστον εκει οι ανθρωποι ξερουν να γραφουν κριτικες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη φίρμα το gamespy αλλά το IGN τους έχει φάει όλους τελευταία. Ίσως λόγω καλύτερης προβολής. Ιστορικό site πάντως, κρίμα που το αποσύρουν, αλλά σιγά μην κάτσει ο ιδιοκτήτης να πληρώνει διπλό προσωπικό (δε νομίζω η μετακίνηση να διαρκέσει πάρα πολυ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...