Προς το περιεχόμενο

7870 xt ή 7950


repdien

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανές το δίλημα μου, είμαι ανάμεσα σε αυτή http://www.mindfactory.de/product_info.php/pid/billiger/info/p827037_2048MB-Sapphire-Radeon-HD-7870-XT-Boost-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Lite-Retail-.html

και αυτή 

http://lb.hardwareversand.de/articledetail.jsp?aid=55042&agid=1942&pvid=2l9j3qq7bb_hdh5lt2u&ref=263

 

Το δίλημα μου έγκειται στά εξής:

1)Αξίζουν τα 55 ευρά παραπάνω σαν casual gamer που είμαι (fifa, max payne, nfs, ολα σε 1080p)

2)Τροφοδικό της κατοχής μου ειναι ένα OCZ 700W 5ετιας. Έχω λόγους ανησυχίας?

3) Η κατανάλωση ρεύματος είναι σημαντικά διαφορετική? Σκοπέυω να έχω αρκετές ώρες ανοιχτό το πσ(8 ωρες/μερα).

 

Απ'οτι είδα θα αργήσει η σειρά 8 οπότε δεν περιμένω και η αγορά θα γίνει άμεσα. Προς το παρόν ο επεξεργαστής μου είναι ο Q6000 3,6ghz overclocked και ram 6gb ddr2,  αλλά σκοπεύω να τον αλλάξω σύντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε κ'εγω στην gigabyte 7950 θα πήγαινα αλλά άλλο τι θα κανά εγώ κ'εσυ και άλλο τι χρειάζεται ο άλλος  :)

 

Αν είναι άνετος οικονομικά ας πάρει την 7950.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Casual σημερα harcore αυριο.Αφου το σκεφτεται παει να πει οτι τα λεφτα τα εχει.Προσωπικα εκει θα πηγαινα.

 

αυτα που παίζει τα τρέχει άνετα και η 6870 που εχω.   και μια 7850 να παρει μια χαρα ειναι. δεν χρειάζεται να δώσει τοσα χρήματα για κάρτα.

εξαλλου δεν εχει μεγαλο επεξεργατη για μια 7950.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Απ'οτι είδα θα αργήσει η σειρά 8 οπότε δεν περιμένω και η αγορά θα γίνει άμεσα. Προς το παρόν ο επεξεργαστής μου είναι ο Q6000 3,6ghz overclocked και ram 6gb ddr2,  αλλά σκοπεύω να τον αλλάξω σύντομα

 

 

ασε την σειρα 8, για αρχη αμα εχεις σκοπο να δωσεις χρηματα αλλαξε mobo-cpu-ram.

ειναι μεγαλες οι καρτες γραφικων που θες για τον υπολογιστη σου.

το μονο μεγαλο που εχεις για τετοια καρτα ειναι το τροφοδοτικο. 

 

Θα αλλάξει cpu-mobo-ram λέει σύντομα.

καλυτετα να αλλαξει αυτα και μετα να παει για καρτα γραφικων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μην έχει τη δυνατότητα τώρα. :)  Α πει ο ίδιος όπωτε είναι.

 

αμα δωσει αυτα που εχει και βαλει και την καβατσα που εχει για καρτα γραφικων ειναι μια χαρα. ( χωρις καρτα ομως )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το διαθέσιμο μου μπάτζετ για τώρα είναι στα 300 ευρώ γι αυτό και θα πάνε όλα στη κάρτα γραφικών και μετά από κανένα 8μηνο σκοπεύω να αγοράσω τα υπόλοιπα. Απλά επείγει η κάρτα γιατι δεν μπορώ να παίξω τπτ με τη παρούσα που έχω. Με ενδιαφέρει απλά να είναι value for money και να μην κλαίω τα λεφτά που έδωσα η δεν έδωσα για την κάρτα όπου σκοπεύω να κρατήσω σε ορίζοντα 3ιας. Με τα λεγόμενα σας κλείνω προς την 7950..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το διαθέσιμο μου μπάτζετ για τώρα είναι στα 300 ευρώ γι αυτό και θα πάνε όλα στη κάρτα γραφικών και μετά από κανένα 8μηνο σκοπεύω να αγοράσω τα υπόλοιπα. Απλά επείγει η κάρτα γιατι δεν μπορώ να παίξω τπτ με τη παρούσα που έχω. Με ενδιαφέρει απλά να είναι value for money και να μην κλαίω τα λεφτά που έδωσα η δεν έδωσα για την κάρτα όπου σκοπεύω να κρατήσω σε ορίζοντα 3ιας. Με τα λεγόμενα σας κλείνω προς την 7950..

7950 λοιπον. παρε αυτη και εισαι κομπλε, και να εισαι σιγουρος οτι οταν θα κανεις την υπολοιπη αναβαθμιση θα δεις ''αλλη'' καρτα στο pc σου.

 

δωσε μεγαλη βαση την εγγυηση. μην παρεις οποια να ειναι, 3 χρονια να εχει, ουτε μερα παρακατω.  τραβα για την gb που σου ειπαμε παραπανω ακομα και να μην υπαρχει να περιμενεις να σου ερθει. αξιζει η αναμονη της !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...