Προς το περιεχόμενο

Η Nokia ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει τα Lumia 720 και Lumia 520


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω πως γίνεται μεγάλο θέμα απο τους "android fan" τα 512 ram των wf.... Γατάκια  έχω Lumia 800 7.8, το οποίο το πήρα 180 euro, και γενικά το βρίσκεις γυρω στο 200αρι... Ειμαι υπερευχαριστημένος σε όλα του! Η διαχείριση μνήμης άψογη, κωλύματα απολύτως τπτ! Ουτε το παραμικρό  όσο και να το ζορίσεις  οτι και να κανείς  Και στην τελική αυτο μετράει .. To μεγαλύτερο ποσοστό των android κάτω απω 350 euro, η θα κολαει, η θα αργεί  η θα κατεβάζει την μπαταρία αμάσητη που λέμε... Οπότε στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάμε για σκοινί... Αν κάποιος θέλει να βλέπει 1 και 2 giga ραμ και να χερεται με το νουμερο και μονο, με γεια του με χαρά του :)

 

Εσύ γάτε το κτήνος που λέγετε Galaxy S2 στα 269€ , το έχεις πάρει χαμπάρι ? Επίσης ότι δεν θα αποκτήσεις ποτέ εφαρμογές και έχεις ξεμείνει στα Win 7.8 ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εσύ γάτε το κτήνος που λέγετε Galaxy S2 στα 269€ , το έχεις πάρει χαμπάρι ? Επίσης ότι δεν θα αποκτήσεις ποτέ εφαρμογές και έχεις ξεμείνει στα Win 7.8 ?

Εχεις πολυ λαθος αποψη για το wp οποτε κατσε και διαβασε λιγο δεν ειναι κακο.Επισης τοση ωρα συζηταμε ποσο αθλιο ειναι το android καλα οχι αθλιο αλλα ποσο βαρυ ειναι τι μας λες για το s2

Αυτο το πραγμα που λες με της εφαρμογες ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα που γινεται και στο android και στο Ios 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Vasilisxd ποτέ δεν μιλάει αν δεν έχει αντικειμενική άποψη :P

Είχα Lumia 800 / 900 και Ν9 και τώρα HTC Trophy.

 

Για το S2 λέω γιατί ο φίλος έβγαλε άχρηστα τα Android κάτω από 350 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Vasilisxd ποτέ δεν μιλάει αν δεν έχει αντικειμενική άποψη :P

Είχα Lumia 800 / 900 και Ν9 και τώρα HTC Trophy.

 

Για το S2 λέω γιατί ο φίλος έβγαλε άχρηστα τα Android κάτω από 350 ευρώ.

Ισως να εννοουσε τα android που βγαινουν καινουργια στην αγορα στα 300 ευρω πχ και οχι αυτα που ξεκινησαν απο 600 και πεσανε εκει οπως το s3 που καποια στιγμη θα εχει 300 ευρω

Εγω παντως απο lg εχω πολυ ασχημη εμπειρια που εκανε 300 κατι ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ γάτε το κτήνος που λέγετε Galaxy S2 στα 269€ , το έχεις πάρει χαμπάρι ? Επίσης ότι δεν θα αποκτήσεις ποτέ εφαρμογές και έχεις ξεμείνει στα Win 7.8 ?

Κτήνος... Το Galaxy S2......  το οποιο στην Ελληνική αγορά τουλάχιστον ξεκινάει στα 318!!! ( http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=Galaxy+S+II ).... Μάλιστα.... Ότι πεις.... Μην χαλάμε τις καρδιές μας....

 

"Επίσης ότι δεν θα αποκτήσεις ποτέ εφαρμογές και έχεις ξεμείνει στα Win 7.8"

Επισης δεν θα αποκτήσεις ποτε Nokia Maps - Drive δωρεάν και διχως σύνδεση, και λοιπες κορυφαίες εφαρμογές, που εμπλουτίζεται καθημερινά το store... και θα ξεμείνεις στο Android........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντάλλαξα το LG l7 για το HTC 8s και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος.Android Market = 100000 εφαρμογές γτπ, 30 καλές. Μετά απο 3 μήνες κολλούσε απιστευτα, update ούτε για πλάκα, free GPS όχι, office όχι, το μενού κόλλαγε ώρες ώρες, η μπαταρία κράταγε μισή μέρα, ο launcher για κλαμματα. ΕΦΥΓΑ ΚΑΙ ΣΩΘΗΚΑ. Δεν αντιμετωπίζω ούτε ένα πρόβλημα με το WP8 μου. Καθήστε και κράξτε android users, αλλα την αληθεια για το πoιο είναι πιο καλό την ξέρετε :-)

Επεξ/σία από Still_Shady
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι καποιοι δε καταλαβαινουν οτι ΔΕΝ εχει νοημα να συγκρινουν ram σε διαφορετικα λειτουργικα? Επιτελους πια καταλαβετε οτι ΑΛΛΗ διαχειριση εχει το android, αλλη το ios και αλλη τα wp!!

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συγκρίνουμε το μέγεθος της ram, που δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά του hardware, αλλά τη διαχείρηση της, που είναι θέμα του λειτουργικού. ;) (Οπότε, αυτός που δεν καταλαβαίνει βασικά πράγματα, είσαι εσύ.)

Είναι ένα από τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά του εκάστοτε OS, οπότε ΕΧΕΙ νόημα να τη συγκρίνουμε.

 

Και στο θέμα αυτό, το wp υπερτερεί, είτε σας αρέσει, είτε όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κτήνος... Το Galaxy S2......  το οποιο στην Ελληνική αγορά τουλάχιστον ξεκινάει στα 318!!! ( http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=Galaxy+S+II ).... Μάλιστα.... Ότι πεις.... Μην χαλάμε τις καρδιές μας....

 

"Επίσης ότι δεν θα αποκτήσεις ποτέ εφαρμογές και έχεις ξεμείνει στα Win 7.8"

Επισης δεν θα αποκτήσεις ποτε Nokia Maps - Drive δωρεάν και διχως σύνδεση, και λοιπες κορυφαίες εφαρμογές, που εμπλουτίζεται καθημερινά το store... και θα ξεμείνεις στο Android........

 

....εδώ δεν έχεις δίκιο. Τόσο στα Galaxy S-plus και S2 μου, όσο και τώρα  στο Νexus 4 μου, το οποίο μου κόστισε 329eur και είναι πανίσχυρο (1.5ghz Krait,quad, 2gb RAM)

έχω το CoPilot το οποίο κάνει ακριβώς ότι και το Νοkia Maps Drive, ακριβώς όπως και το

Νοkia Maps Drive το οποίο είναι πολύ καλό (το χρηστιμοποιούσα απο το

ξεκίνημα του αφού σχεδόν ολόκληρη η Νokia Ε.series πέρασε απο τα χέρια μου, πριν κάνω στροφή στο Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....εδώ δεν έχεις δίκιο. Τόσο στα Galaxy S-plus και S2 μου όσο και τώρα  στο Νexus 4 μου, το οποίο μου κόστισε 329eur και είναι πανίσχυρο (1.5ghz Krait,quad, 2gb RAM)

έχω το CoPilot το οποίο κάνει ακριβώς ότι και το Νοkia Maps Drive, ακριβώς όπως και το

Νοkia Maps Drive το οποίο είναι πολύ καλο (το χρηστιμοποιούσα απο το

ξεκίνημα του αφού όλη σειρά Ε.series πέρασε απο τα χέρια μου πριν κάνω

στροφή στο Android.

Οχι φιλε μου, δεν εχω αδικο... Ναι, με 2 giga ram λογικό να ειναι πανίσχυρο  Αλλα τα windows phone ειναι ο ιδιο πανίσχυρα με 512.... Οσο για το CoPilot πραγματικά δεν το χω δουλέψει  και δεν αμφισβητώ οτι κανει οτι με περιγράφεις  αλλά το χουν free και offline ακομα και τα κινητά android των 160 euro που κάνει το 610...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....ναί, το CoPilot δουλεύει κανονικά, ακόμα και όταν ειναι απεργοποιημένη η χρήση δεδομένων (πχ 3G, 4G/LTE) αρκεί να έχεις ανοιχτό μονο το GPS του smartphone.

 

     Επίσης είναι διαθέσιμο σε όλα τα Android phones (σίγουρα απο Gingerbread 2.3 και πάνω) μέσω του Google Market, τόσο η free έκδοση (δεν είναι trial/ δεν έχει ημερομηνία λήξης) όσο και η full/ επί πληρωμή έκδοση.

 

     Η μόνη διαφορά των δύο εκδόσεων είναι ότι στην full έχεις κ φωνητική καθοδήγηση.

 

και τέλος, ακόμα και στο Samsung Galaxy S.plus(512ram) λειτούργησε αψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...