Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση mobo


8anos94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια μου δινουν αυτη εδω τη μυτρικη ενας φιλος καθος εκεινος εβαλε αλλη, οποτε σκευτικα να φυγω απο την intel (dg31pr) ωστε να κανω και λιγο o/c στην cpu 2,4 να το παω στα 3ghz ωστε να μην εχω bottleck στην gpu.H ερωτηση μου ειναι τωρα αν η μυτρικη αυτη ειναι ικανη για o/c και επιδη αυτη την στιγμη εχει μονο ενα dim 2gb http://www.skroutz.gr/s/385856/Kingston-KVR1066D3S8N7-2G-2GB-1066MHz-DDR3-Non-ECC-CL7-DIMM-Single-Rank-x8.html αμα του βαλω αλλο ειναι θα ειναι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μητρικές με g41 chipset δυστυχώς δεν "τραβάνε" overclock, με τις εξαιρέσεις να είναι ελάχιστες.. Ωστόσο αν ο λόγος του σκεπτικού σου είναι το bottleneck, μην ανησυχείς καθόλου. Ο Q6600 δε ρίχνει μπουκάλι στην 6850. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περίμενεις θαύματα στο oc με την συγκεκριμένη m/b έχει σχετικά απλό vrm design(3-phase). Θυμάμαι είχα ένα Q6600 b3 105w που πήγαινε χωρίς παράπανω τάση 3.2GHz. Λογικά πάντως 333FSB Χ 9 = 3GHz χώρις καθόλου τάση θα τα πιάσεις. Θέλει και μια αλλάγη σε κάποια jumper η μητρική άμα πας απο 266FSB σε 333FSB για να μην ξεφυγουν οι μνήμες, δες το manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μητρικές με g41 chipset δυστυχώς δεν "τραβάνε" overclock, με τις εξαιρέσεις να είναι ελάχιστες.. Ωστόσο αν ο λόγος του σκεπτικού σου είναι το bottleneck, μην ανησυχείς καθόλου. Ο Q6600 δε ρίχνει μπουκάλι στην 6850. 

τοτε πως εξηγης οτι παιζω crysis 3 medium εχω βγαλει vsync και βγαζω με το ζορι 30 fps σε αναλυση 1366χ768? και να φανταστης το bf3 μου το παιζει ολα στο max 50-60 fps....

 

Μην περίμενεις θαύματα στο oc με την συγκεκριμένη m/b έχει σχετικά απλό vrm design(3-phase). Θυμάμαι είχα ένα Q6600 b3 105w που πήγαινε χωρίς παράπανω τάση 3.2GHz. Λογικά πάντως 333FSB Χ 9 = 3GHz χώρις καθόλου τάση θα τα πιάσεις. Θέλει και μια αλλάγη σε κάποια jumper η μητρική άμα πας απο 266FSB σε 333FSB για να μην ξεφυγουν οι μνήμες, δες το manual.

αν θυμαμε ο φιλος μου ειχε πανο εναν ε8400 και τον ειχε παει 3.7 και μου ειπε οτι ειχε προγραμμα μεσα στην μυτρηκη και οτι κατι πηραξε απο bios δεν ειναι τοσο απλο δηλαδη πρεπει παλη να πειραματιστω? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι ναειναι το game... αλλά δεν μπορώ να το παίξω σαν άνθρωπος να ελπίζω δηλαδή για κάνα updade driver στην Κάρτα γραφικών?

 

Αποστολή από το Milestone με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...