Προς το περιεχόμενο

θελω να αγορασω καρτα γραφικων..δωστε λυσεις!!!


akatikitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

call of duty 2 , crysis 3 η 2... γενικα ολα τα παιχνιδια

 

Τοτε προφανως βρισκεσαι εκτος πραγματικοτητας (χωρις παρεξηγηση). Για το Crysis 2 θα χρειαστεις μια τετοια για 3d: http://www.skroutz.gr/s/1899315/Gainward-GeForce-GTX670-2GB-Phantom.html , για το Crysis 3 δυο απο την προηγουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε προφανως βρισκεσαι εκτος πραγματικοτητας (χωρις παρεξηγηση). Για το Crysis 2 θα χρειαστεις μια τετοια για 3d: http://www.skroutz.gr/s/1899315/Gainward-GeForce-GTX670-2GB-Phantom.html , για το Crysis 3 δυο απο την προηγουμενη.

γιατι τοσο ακριβει ρε φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τοσο ακριβει ρε φιλε

 

Γιατι το 3d ριχνει τα fps στα μισα σε σχεση με το μη 3d. Κοιτα, εγω θα προτεινα να ξεχασεις το 3d εφόσον δεν εχεις την οικονομικη ανεση, δεν ειναι κατι φοβερο ετσι κι αλλιως. Αλλα να ξερεις πως αν θελεις 3d χωρις να ριχνεις τα γραφικα σε low και medium τετοια καρτα χρειαζεσαι.

 

Για το Crysis 3 υπερβαλλω λιγο, μια 670 φτανει με μικρες υποχωρησεις. Θελω όμως να καταλαβεις οτι με καρτες των 100 και 150 ευρω (3d) δουλεια δεν γινεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά 3d υποστηρίζουν και λίγα παιχνίδια.

 

με το tridef 3d υποστηρίζουν πολλά, αλλά εκτός από καρτάρα θες και επεξεργαστή.

 

Διπύρινο δεν είναι αυτό που έχεις; αν ναι δεν αντέχει το tridef3d

 

Θες CPU 8320 AMD ή 3570 Intel και κάρτα γραφικών 7950/670 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να είχε τα λεφτά (που δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου),και να το σήκωνε το pc του καλό θα ταν να το δοκίμαζε κάπου γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λεφτα τα εχω περσι αλλαξα ολο το πσ και τα πειρα αυτα τωρα με αυτα που μου λετε πρεπει να αλλαξω παλι ολο το πσ



δηλαδη αμα αγορασω μονο μια καρτα γραφικων με κανα 150 ευρω δν θα μπορεσει να παιξει το call of duty εδω τωρα το παιζει το call of duty αλλα αμα απενεργοποιησω τα ειδικα γραφικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να είχε τα λεφτά (που δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου),και να το σήκωνε το pc του καλό θα ταν να το δοκίμαζε κάπου γιατί κάποιοι έχουν πρόβλημα.

 

τα λεφτα τα εχω περσι αλλαξα ολο το πσ και τα πειρα αυτα τωρα με αυτα που μου λετε πρεπει να αλλαξω παλι ολο το πσ

 

δηλαδη αμα αγορασω μονο μια καρτα γραφικων με κανα 150 ευρω δν θα μπορεσει να παιξει το call of duty εδω τωρα το παιζει το call of duty αλλα αμα απενεργοποιησω τα ειδικα γραφικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μη μασας... Γιατι να αλλαξεις pc ? Εχω i3 530, 4gb ram, 7850, και πεταει! bf 3 χωρις κανενα προβλημα ολα στο ultra 40+ fps... Και με 7770 παιζεις bf3 στο high αξιοπρεπεστατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τα λεφτα τα εχω περσι αλλαξα ολο το πσ και τα πειρα αυτα τωρα με αυτα που μου λετε πρεπει να αλλαξω παλι ολο το πσ

 

δηλαδη αμα αγορασω μονο μια καρτα γραφικων με κανα 150 ευρω δν θα μπορεσει να παιξει το call of duty εδω τωρα το παιζει το call of duty αλλα αμα απενεργοποιησω τα ειδικα γραφικα

 

Ποιος είπε για αλλαγή του pc ρε συ??? Μη προτρέχεις βρε άνθρωπε.

 

Απλά ζητάς ακατόρθωτα πράγματα... Διάβασες ότι πολύ σωστά σου είπαν τα παιδιά για το 3D gaming στα παραπάνω posts?

 

Αν ναι, το ξεχνάς, τουλάχιστον προς το παρόν και δεδομένου του budget σου πας σε:

 

https://www.skroutz.gr/s/2274637/VTX3D-Radeon-HD7770-1GB-GDDR5-X-Edition.html

 

ή αφού μπορείς μέχρι 150€ στην αρκετά δυνατότερη:

 

https://www.skroutz.gr/s/2460538/Gigabyte-GeForce-GTX650-Ti-1GB-OC.html

 

Έτσι λήγει το θέμα, μη το ζορίζεις πολύ! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...