Προς το περιεχόμενο

Daikin 12000btu


Pav.mara

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, demezakos είπε

καλησπέρα στην ομάδα  εχω εδω και 1 βδομάδα το daikin ururu sarara το 18αρι. στην ψύξη και την θέρμανση δουλεύει αριστα δεν μου δουλεύει στην αφυγρανση. οταν πατησω dry στο χειρηστιριο αρχίζει να βγάζει κρυο οπως το cool με αποτελεσμα να κρυώνει το δωμάτιο. ρώτησα την αντιπροσωπία και μου είπαν οτι πρέπει να βγάζει κρυο. πηρα τηλ στα κεντρικά και μου ειπαν οτι ετσι δουλεύουν τα κλιματιστικά για να βγάλουν την υγρασία. σε video τις dakin δείχνει οτι η μια χαλκοσωληνα πρεπει να ειναι ζεστη και η αλλη κρυα και οτι στην εσωτερική μονάδα το μισο στοιχείο ειναι ζεστο και το αλλο κρυο και ετσι δουλεύει σαν αφυργαντηρας. αν γνωριζετε κατι για το συγκεκριμενο κλιματιστικο η το εχετε δουλεψει θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας. σας ευχαριστω πολυ και καλη ανασταση.

Καταρχήν έχεις ένα άψογο μηχάνημα και πολύ ακριβό. Η αφυγρανση δουλεύει ακριβώς έτσι, βγάζει κρύο αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν είναι στην αφύγρανση δε θα έπρεπε να βγάζει κρύο αέρα, εκτός αν είναι ήδη κρύο το δωμάτιο.Μήπως δεν το έχεις στη αφύγρανση τι γράφει το χειριστήριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

57 λεπτά πριν, demezakos είπε

 

Dry  Το  άφησα όλο το βράδυ στο low και το πρωί είχε κατέβει η θερμοκρασία 2 βαθμούς και η υγρασία από 69 πήγε 65

Το dry στα κλιματιστικά έτσι λειτουργεί. Το ururu όμως έχει ειδικό σύστημα που επεμβαίνει στην υγρασία του χώρου απάγοντας-φιλτραροντας ή εισάγοντας φρέσκο αέρα. Αυτό θεωρώ ότι θα είναι κάποια άλλη επιλογή από το dry. Διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες. Λογικά πρέπει να ρυθμίσεις το hum και όχι να το δουλεύεις σε dry.

Δες εδώ 

 

 

Επεξ/σία από turbakiasss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον στο τελευταίο μοντέλο δεν υπάρχει πια η εκτονωτική βαλβίδα που χώριζε το στοιχείο σε θερμό και ψυχρό όπως φαίνεται στο video και τώρα απλά απομονώνουν τμήματα του στοιχείου σε ψύξη όποτε μέρος του αέρα ψύχεται και αφυγραίνεται και μέρος απλά να περνά χωρίς όμως ο αέρας να μεταθερμαίνεται όπως γίνονταν σε προηγούμενα μοντέλα άρα τελικά ο χώρος ψύχεται αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nvel είπε

μάλλον στο τελευταίο μοντέλο δεν υπάρχει πια η εκτονωτική βαλβίδα που χώριζε το στοιχείο σε θερμό και ψυχρό όπως φαίνεται στο video και τώρα απλά απομονώνουν τμήματα του στοιχείου σε ψύξη όποτε μέρος του αέρα ψύχεται και αφυγραίνεται και μέρος απλά να περνά χωρίς όμως ο αέρας να μεταθερμαίνεται όπως γίνονταν σε προηγούμενα μοντέλα άρα τελικά ο χώρος ψύχεται αργά.

3 κλιματιστικά έχω Daikin και LG και carrier. Σε όλα αυτά η επιλογή dry βγάζει δροσερό αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μιλάμε για κλιματιστικά γενικά αλλά για ururu sarara ειδικά που έκαναν μια σχετική αφύγρανση χωρίς κρύο αέρα στην προσαγωγή τους εδώ και πολλά χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...