Προς το περιεχόμενο

Προβλημα κατα την φορτωση των Windows σε HP pavilion


alex999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το λαπτοπ της αδερφης μου  ενα HP pavilion dv6-1270 ev ,οταν ανοιγει  κολλαει στην οθονη κατα την φορτωση των windows εδω και 1-2 μερες και ενω αρχικα μετα απο ωρα ανοιγε τωρα δεν κανει τιποτα...Καμια ιδεα τι μπορω να κανω;

(Ελπιζω να ειναι στην σωστη ενοτητα το θεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε ένα τεστ στο σκληρό με το hd sentinel. Αν δεν ανοίγει το λάπτοπ βγάλε το σκληρό και βάλ' τον σε σταθερό για να κάνεις το τεστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαπτοπ δεν ανοιγει,τωρα οταν παω να το ανοιξω λεει οτι υπηρξε καποιο προβλημα κατα την φορτωση τον windows και μετα λεει  επιδιορθωση κατα την εκκινηση το παταω αλλα και εκει σταμαει οταν φορτωνουν τα windows,αα ξεχασα να αναφερω οτι εχει Vista!

Θα τον εβγαζα τον σκληρο αλλα αν με δει να το κανω θα παθει κανενα εγκεφαλικο οποτε μαλλον δεν το γλυτωνουμε το 50 ευρω ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενος φιλου το HP παρουσιασε το ιδιο προβλημα και τελικα ειχε χαλασμενο δισκο!! Εμπαινε μεχρι το recovery αλλα δεν μπορουσε να το επαναφερει με τιποτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω και εγω HP λαπτοπ και ειχα παρομοιο προβλημα,χρειαστηκε να αλλαξω δισκο! για αυτο και το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν αυτο.. αλλα εκανα το τεστ με το HD sentinel οπως προτεινε και ο λαμπης και λεει 100% και υγεια και αποδοση!! :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο το λαπτοπ θα με τρελανει,τωρα δεν δουλευει το πληκτρολογιο ουτε το touchpad και το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει ουτε για να μπω στα Bios; με το φορματ θα λυθει το προβλημα η μηπως ειναι hardware το προβλημα τελικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...