Προς το περιεχόμενο

Internet απο μακριά


Stefo Papa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μένω στην Αθήνα και πάω πότε-πότε διακοπές στο χωριό μου που είναι κοντά στην Καρδίτσα αλλά εκεί δεν έχω Internet. Γίνεται με κάποιον τρόπο (πέρα απο το να κλέψω ή να αγοράσω Internet σε USB) να έχω Internet στο χωριό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά όχι... Εκτός και αν αγοράσεις και βάζεις κεραίες και αναμεταδώτες κάθε κατι χιλιόμετρα... Μερικά εκατομύρια κόστος θα έχει μόνο

Βεβαίως υπάρχει και η λύση του  dial-up με modem αν υπάρχει τηλέφωνο. Με ταχύτητες 4ΚΒ/s και χρονοχρέωση μέχρι να δεις ένα βιντεάκι 720p youtube θα έχεις πληρώσει 5-6 στικάκια

Και η πιο σοβαρή επιλογή ( μετά την πλάκα)  μόνο μέσω κινητού και tethering αν έχεις smartphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια μπορείς.

Mobile internet λέγεται:

vodafone

wind

cosmote



edit:

...πέρα απο το να κλέψω ή να αγοράσω Internet σε USB...

Τώρα το είδα.

Ακυρόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια μπορείς.

Mobile internet λέγεται:

vodafone

wind

cosmote

 

edit:

Τώρα το είδα.

Ακυρόν

Βρε άδικε , θα έλεγα τόσες π@π@ρι3ς αν δεν έλεγε χωρίς mobile?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Μένω στην Αθήνα και πάω πότε-πότε διακοπές στο χωριό μου που είναι κοντά στην Καρδίτσα αλλά εκεί δεν έχω Internet. Γίνεται με κάποιον τρόπο (πέρα απο το να κλέψω ή να αγοράσω Internet σε USB) να έχω Internet στο χωριό μου;</p>

 

Σιγα τα πολλά χρήματα που κοστίζει το mobile internet, μια χαρά θα ειναι για αυτή τη δουλειά.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα τα πολλά χρήματα που κοστίζει το mobile internet, μια χαρά θα ειναι για αυτή τη δουλειά.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πέρα από το ότι είναι υποκειμενικό το "σιγά τα πολλά χρήματα", είναι μια υπηρεσία που θαρρώ δεν αξίζει τα λεφτά γι'αυτό που προσφέρει (σχέση κόστους/υπηρεσίας), συν το ότι ο/η ts δε το θέλει μόνιμα άλλα μόνο περιστασιακά.

Προφανώς για να το έχει αποκλείσει από μόνος/η σημαίνει πως δεν εξυπηρετεί ο,τι διαπιστώσεις και να κάνουμε εμείς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκανα φορητοτητα και με 17 ευρώ έχω internet το καλοκαίρι-χριστουγ.-πασχα. όσο και να έψαξα δεν βρήκα καλύτερη λύση. 

* και τηλ. κλήσεις με voip από άλλη εταιρία ...

 

+ οτι δινω στο γειτονα με 9 ευρω internet το μηνα (μηνες που δεν ειμαι εκει). οποτε η χασουρα ειναι (12-4)*8=64 το χρονο και οσο internet θελω.

* αλλος τρόπος ειναι ζητας απο τον γείτονα. αν δεν κατεβαίνεις και απλα σερφαρεις γιατι να μην σου δωσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Σιγα τα πολλά χρήματα που κοστίζει το mobile internet, μια χαρά θα ειναι για αυτή τη δουλειά.

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Πέρα από το ότι είναι υποκειμενικό το "σιγά τα πολλά χρήματα", είναι μια υπηρεσία που θαρρώ δεν αξίζει τα λεφτά γι'αυτό που προσφέρει (σχέση κόστους/υπηρεσίας), συν το ότι ο/η ts δε το θέλει μόνιμα άλλα μόνο περιστασιακά.

Προφανώς για να το έχει αποκλείσει από μόνος/η σημαίνει πως δεν εξυπηρετεί ο,τι διαπιστώσεις και να κάνουμε εμείς

Μα δε λεμε να κανει σύνδεση, μπορεί να πάρει και να βάζει πχ 5-10 ευρώ για μερικές μερες που θα ειναι εκεί.Καρτοίντερνετ.Μια φίλη απο τη γαλλία που ήταν μαζί μας φέτος διακοπές δανείστηκε το στικάκι μου της βόντα και εδωσε 20 ευρώ για 2 βδομάδες ή κάτι τέτοιο.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...