Προς το περιεχόμενο

Χρησιμποιείτε το ρουτερ Huawei;


monoxromos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Ειχα στη συνδεση connex το  ρουτερ Bautec,το απσρο με την κεραιουλα.

Δυστυχως παρουσιασε βλαβη μη συγχρονισμου στο ADSL και  ο οτε μου εδωσε το Huawei να το γρσφω σωστά μαυτο το μικρο ασπρο που εχει  κατω τις συνδεσεις.

Το συνδρεσα με το τοπικο δικτυο  ethernet αλλά οταν εκανα ρυθμισεις για να συνδεομαι  απο μακρυα μεσω VNC διαπιστωσα οτι δεν περιλαμβανει  επιλογη VNC.

Εγραψα πριν το ονομα καθε υπολογιστη  πχ.VNC-Grafeio ,αλλα τιποτα.

Το  Bautec ειχε στις επιλογες του router και  το VNC.

τωρα η  μου ειναι αχρηστο γιατι  θελω  οπωσδηποτε το VNC για πρακτικους λογους αλλά πρεπει μα ξαναβρώ το Bautec.

Θελω μεσω του VNC να μαινω με την δυναμικη  IP της συνδεσης μου και με την προσθητη του τοπικου υπολογιστη π.χ. χχχ.χχχ.χχ.χχχ:6008 Κατευθειαν σε συγκεκριμμενο υπολογιστή του δικτύου .Η βοηθεια σας πολυτιμη γιατι τωρα δεν  εχω προσβαση VNC και  μου ειναι απαραιτητη.Για αλλες λυσεις δεν το συζητω εκτος VNC.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοεις οτι πας να κανεις Port forward και δεν βρισκεις vnc οκ δεν υπαρχει θεμα.αμα ξερεις σε ποια πορτα παιζει το vnc πχ 6080 ονομασε οπως θες το Rule και απλα βαλε αυτην την πορτα να γινεται Port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK και  συγνωμην για την  καθυστερηση αλλά μια εποχικη ιωση με ταλαιπωρησε τωρα ολα καλα.Το λυσαμε το  προβλημα πως δεν  ξερω καποιος φιλος  το εκανε οσο απουσιαζα  τι  αλλαξε δεν το  καταλαβα αλλα δουλεύει κανονικα. Για το ενδιαφερον σου  πολλες ευχαριστιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...