Προς το περιεχόμενο

Σχεδόν μηδενική η εξάπλωση των Windows 8


LuLa69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι φιλε, γίνετε επιλέγοντας αυτό εδω. Και τρέχουν και ο ΙΕ και ο Chrome μόνο ως metro, ανεξάρτητα προεπιλογής.

 

attachicon.gifΣτιγμιότυπο οθόνης (14).png

Το δοκιμασα και δεν γινεται. Μονο ο ενας απο τους δυο ανοιγει στο Μετρο. Και αν αυτος ειμαι ο Chrome τοτε για touch οθονες ειναι δραμα γιατι δεν ειναι touch optimized.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 573
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτα οταν κανεις απλα μια ανακοινωση του τυπου "μαγκες κτλ" χωρις να αναφερεις την χρηση που κανεις τοτε η απαντηση μου ειναι δικαιολογημενη στην λογικη οτι μιλαμε για Windows. Η χρηση που αναφερεις εσυ ειναι παρα πολυ light για Windows και πιο κοντα σε αυτη των tablet. Οχι οτι ειναι κακο καθως η πλειοψηφια το ιδιο κανει αλλα σιγουρα για ολους οσους ασχολουνται με την παραγωγικη πλευρα των windows αν και τα 8 ειναι πολυ πιο γρηγορα και ελαφρια το Metro ειναι αθλιο.

Το ότι είναι άθλιο είναι προσωπική σου άποψη.

Εγώ όταν έχω να επιλέξω μια εφαρμογή ανάμεσα σε desktop η metro διαλέγω το 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι είναι άθλιο είναι προσωπική σου άποψη.

Εγώ όταν έχω να επιλέξω μια εφαρμογή ανάμεσα σε desktop η metro διαλέγω το 2.

Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι λεμε. Αλλο το Metro ως UI και αλλο οι εφαρμογες του. Για παραδειγμα μπορεις να κανεις drag & drop, να ανοιξεις πολλα διαφορετικά παραθυρα, να κανεις εγκατασταση, απεγκατασταση και χρηση legacy εφαρμογων μεσα απο το Metro; Μπορεις να δημιουργησεις και να ανοίξεις folders μεσα στο Metro χωρις να σε παει στο desktop και πολλα ακομα που εχουν ηδη αναφερθει; Το Metro είναι απλα μια αποτυχημένη προσπαθεια τυπου launcher με μηδεν παραμετροποιηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν καταλαβαινεις τι λεμε. Αλλο το Metro ως UI και αλλο οι εφαρμογες του. Για παραδειγμα μπορεις να κανεις drag & drop, να ανοιξεις πολλα διαφορετικά παραθυρα, να κανεις εγκατασταση, απεγκατασταση και χρηση legacy εφαρμογων μεσα απο το Metro; Μπορεις να δημιουργησεις και να ανοίξεις folders μεσα στο Metro χωρις να σε παει στο desktop και πολλα ακομα που εχουν ηδη αναφερθει; Το Metro είναι απλα μια αποτυχημένη προσπαθεια τυπου launcher με μηδεν παραμετροποιηση. 

Free

sshot-4.png

 

$1.49

 

 

Επίσης για όσους τους την σπάει η εναλλαγή desktop-metro

Η Start screen εμφανίζεται στο desktop

 

ImmersiveTaille_Top.jpg

 

ImmersiveTaille_Advanced.jpghttp://sourceforge.net/projects/immersivetaille/?source=dlp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα και δεν γινεται. Μονο ο ενας απο τους δυο ανοιγει στο Μετρο. Και αν αυτος ειμαι ο Chrome τοτε για touch οθονες ειναι δραμα γιατι δεν ειναι touch optimized.

Δλδ εβαλες τον ΙΕ να τρεχει μονο στο μετρο και τον chrome μονο στο μετρο και δεν τρεχουνε ταυτοχρονα...??? σε μενα τρεχοθν μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άιντε πάλι...

 

Τουλάχιστον όλοι αναγνωρίζουμε πως τα 8 είναι κορυφαίο λειτουργικό. Σε αυτό δε χωράει αμφιβολία.- 

 

ΌΛΟΙ δεν αναγνωρίζουμε ότι είναι κορυφαίο λειτουργικό... Είναι δική σου άποψη και σεβαστή αλλά δεν εκφράζει το σύνολο .. Αν ήταν τότε θα το χαν βάλει όλοι και δεν θα το κράζανε για τους οποίους λόγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άιντε πάλι...

 

Τουλάχιστον όλοι αναγνωρίζουμε πως τα 8 είναι κορυφαίο λειτουργικό. Σε αυτό δε χωράει αμφιβολία.- 

 

ΌΛΟΙ δεν αναγνωρίζουμε ότι είναι κορυφαίο λειτουργικό... Είναι δική σου άποψη και σεβαστή αλλά δεν εκφράζει το σύνολο .. Αν ήταν τότε θα το χαν βάλει όλοι και δεν θα το κράζανε για τους οποίους λόγους.

 

Ειναι κορυφαιο λειτουργικο. Το οτι σε πολλους δεν αρεσουν οι αλλαγες που εχουν γινει, δεν σημαινει οτι υστερει σε σχεση με το προηγουμενο του.

Ειναι σαν να εχεις το τελευταιο μοντελο της φερραρι που να εχει πολυ μεγαλυτερη υποδυναμη απο τα προηγουμενα, πολυ καλυτερα κρατηματα μεγαλυτερη τελικη ταχυτητα κλπ, και να μην το λες κορυφαιο της σειρας φερραρι, επειδη αλλαξε κι εβαλε τις ταχυτητες στο τιμονι, επειδη δε σε βολευει ετσι οπως εχει την κονσολα κλπ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχω τα 8 και δεν έχω βάλει διάφορα third party προγράμματα για Start Menu κλπ.

Είναι Microsoft Default και δεν έχω κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι κορυφαιο λειτουργικο. Το οτι σε πολλους δεν αρεσουν οι αλλαγες που εχουν γινει, δεν σημαινει οτι υστερει σε σχεση με το προηγουμενο του.

Ειναι σαν να εχεις το τελευταιο μοντελο της φερραρι που να εχει πολυ μεγαλυτερη υποδυναμη απο τα προηγουμενα, πολυ καλυτερα κρατηματα μεγαλυτερη τελικη ταχυτητα κλπ, και να μην το λες κορυφαιο της σειρας φερραρι, επειδη αλλαξε κι εβαλε τις ταχυτητες στο τιμονι, επειδη δε σε βολευει ετσι οπως εχει την κονσολα κλπ.

 

"Το ότι σε πολλούς δεν αρέσουν οι αλλαγές που έχουν γινεi " σημαίνει ΑΠΛΑ ότι δεν αναγνωρίζετε από την πλειοψηφία ως κορυφαίο ...  και δεν προσφερει στους χρηστες των Η/Υ κατι καινουριο για να αξιζει η μεταβαση. Σε ταμπλετ ειναι αλλη υποθεση, γι αυτα φτιαχτηκε απλως ειπαν να δημιουργησουν ενα ενιαιο λειτουργικο και το αποτελεσμα ειναι αναμενομενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πνίγεστε σε μία κουταλιά νερό.

 

πουλάει? όχι -> δεν είναι πετυχημένο.

πουλάει? ναι -> είναι πετυχημένο

 

αυτά είναι De Facto καταστάσεις

 

για το αν είναι κορυφαίο μπαίνουμε σε μία υποκειμενική διαδικασία όπου ο καθένας έχει την άποψή του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κορυφαιο θα ηταν αν ειχανε σουταρει την registry κρατωντας συμβατοτητα με μεγαλο ποσοστο εφαρμογων

 

τωρα ειναι απλα αλλη μια αναβαθμιση windows με αρκετα καλα στοιχεια κ αρκετες μλκες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το ότι σε πολλούς δεν αρέσουν οι αλλαγές που έχουν γινεi " σημαίνει ΑΠΛΑ ότι δεν αναγνωρίζετε από την πλειοψηφία ως κορυφαίο ...  και δεν προσφερει στους χρηστες των Η/Υ κατι καινουριο για να αξιζει η μεταβαση. Σε ταμπλετ ειναι αλλη υποθεση, γι αυτα φτιαχτηκε απλως ειπαν να δημιουργησουν ενα ενιαιο λειτουργικο και το αποτελεσμα ειναι αναμενομενο.

 

Οκ, αφου δεν προσφερει τιποτε παραπανω απο τα 7αρια... τι να πω, πρεπει να ξερεις καλυτερα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τρικομματική κυβέρνηση δεν πρέπει να επιτρέψει Την  ταμπλετοποιησει των PC

Άμεση ἐπιτάξει  των Windors 8 Με ισόβιο αποκλεισμό από την ελληνική αγορά  :-D

 

 

Υ.Σ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΩΡΑ lol  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...