Προς το περιεχόμενο

Καταγγελια ελεγκτων λεωφορεια 838 και 914


-nick-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ:

 

Εδώ και λίγους μήνες σε τακτά χρονικά διαστήματα, ίσως και κάθε μέρα σημειώνονται τα παρακάτω.

 

Στα λεωφορεία 838 και 914 που κάνουν το δρομολόγιο ΟΜΟΝΟΙΑ - ΡΕΝΤΗΣ - Π.ΚΟΚΚΙΝΙΑ, από την Ομόνοια, μπαίνουν τρεις συγκεκριμένοι (οι ίδιοι κάθε φορά) ελεγκτές, μεταξύ 5-9 το απόγευμα.

 

Ζητάνε τα εισιτήρια αποκλειστικά και μόνο από τους μετανάστες με σκούρο χρώμα δέρματος που βρίσκονται μέσα. Αν κάποιοι από τους μετανάστες, δεν έχουν εισιτήριο, σε μια στάση πάνω στην Πέτρου Ράλλη που είναι σκοτεινά, τους κατεβάζουν, τους χτυπάνε και τους παίρνουν ό,τι χρήματα έχουν επάνω τους (υποτίθεται για πρόστιμο για το εισιτήριο). Τα χρήματα αυτά μπορεί να είναι 300, 100, 80 ακόμα και 20 ευρώ. Όσα έχει πάνω του ο κάθε μετανάστης. Φυσικά δεν τους δίνουν απόδειξη προστίμου. Αν δεν έχουν χρήματα πάνω τους, τους παίρνουν την κάρτα ΑΤΜ και τους πάνε σέρνοντας στο πλησιέστερο ΑΤΜ και χτυπώντας τους, τους βάζουν να κάνουν ανάληψη όσα χρήματα έχουν μέσα στην κάρτα και να τους τα δώσουν.

 

Βέβαια, υπάρχει και η εκδοχή, οι μετανάστες να έχουν εισιτήριο. Σε αυτή την περίπτωση αυτό που τους κάνουν, είναι να ζητήσουν τα χαρτιά τους και αν έχουν χαρτιά να τους πουν ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτά και να ακολουθήσει αμέσως μετά η παραπάνω διαδικασία, απειλώντας τους ότι θα τους "δώσουν" στους μπάτσους. Αν δεν έχουν χαρτιά και έχουν εισιτήριο μια απ' τα ίδια.

 

 

Έχουν γίνει πολλές καταγγελίες στην αστυνομία γι' αυτά τα τρία άτομα και δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα.

 

Το γεγονός αυτό, που έχει συμβεί πολλάκις είναι επιβεβαιωμένο και μπορεί να επιβεβαιωθεί και από τον καθένα προσωπικά.

 

Πηγή: http://rozkarta.blogspot.gr/2013/03/blog-post_6491.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

μια είναι λύση αφού δεν κάνει τίποτα η αστυνομία... --> Dexter

:P

πέρα από την πλάκα κάτι τέτοιο είναι τραγικό και πιστεύω ότι η μόνη λύση είναι να γευτούν το φάρμακο τους

;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν είναι ελεγκτές αλλά τίποτα απατεώνες;

Αυτοί που παρακολουθούν το σκηνικό γιατί δεν τους λένε τίποτα που δεν κόβουν απόδειξη για το πρόστιμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γίνει πολλές καταγγελίες στην αστυνομία γι' αυτά τα τρία άτομα και δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα.

 

Το γεγονός αυτό, που έχει συμβεί πολλάκις είναι επιβεβαιωμένο και μπορεί να επιβεβαιωθεί και από τον καθένα προσωπικά.

@Physics ,τους κατεβαζουν πρωτα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει κι εγώ παρόμοιο περιστατικό, όχι από την ίδια πηγή, και όχι τόσο ακραίο, για απλούς τραμπουκισμούς και βρισιές (στα ελληνικά, για να μην καταλαβαίνουν οι αλλοδαποί). Κατά τη γνώμη μου, φταίει ο κόσμος που δεν αντιδράει, αλληλεγγύη μηδέν. Προφανώς στους περισσότερους θα άρεσε να βρεθούν σε παρόμοια θέση θύματος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω μία περίπτωση που ο κακόμοιρος δεν είχε μετρητά ή visa πάνω του αλλά για κακή του τύχη παρατήρησαν πως είχε δύο χρυσά δόντια.Παιδιά, του τα σπάσαν και τα πήραν.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω μία περίπτωση που ο κακόμοιρος δεν είχε μετρητά ή visa πάνω του αλλά για κακή του τύχη παρατήρησαν πως είχε δύο χρυσά δόντια.Παιδιά, του τα σπάσαν και τα πήραν.

Ναι μωρε ανθελληνικη προπαγανδα ειναι αυτα , δεν τραμπουκιζονται μεταναστες στην ελλαδα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο θέμα αν τραμπουκίζουν / τραμπουκίζονται οι λαθρομετανάστες και άλλο η αναπαραγωγή όποιας βλακείας βρούμε στο διαδίκτυο

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τριτη φορα

Έχουν γίνει πολλές καταγγελίες στην αστυνομία γι' αυτά τα τρία άτομα και δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα.

 

Το γεγονός αυτό, που έχει συμβεί πολλάκις είναι επιβεβαιωμένο και μπορεί να επιβεβαιωθεί και από τον καθένα προσωπικά.

Εκτος απο αυτο εχω βρεθει φορες σε τραμπουκισμο μεταναστων απο ελεγκτες.. κλπ κλπ μπλα μπλαμπλα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iq ραδικιού ορισμένοι..

 

Είναι σαν τις ιστορίες που αλβανοί - πακιστανοί δείρανε και βιάσανε ζευγάρι που ήταν στο αυτοκίνητο του σε απόμερη περιοχή..

 

Ή οι άλλες περιπτώσεις που βγάζανε οι χα  λαθρο από διαμέρισμα με τις κλωτσιές μετά από καταγγελία του ιδιοκτήτη στην αστυνομία επειδή έλειπε και του κατέλαβαν το σπίτι , και πήγε στην αστυνομία και του δώσανε κάποιο κινητό να πάρει να "καθαρίσουν"..

 

Τις ίδιες μαλακίες ένθεν κακείθεν τις έχω ακούσει και διαβάσει από δεκάδες διαφορετικά άτομα..

Get a brain!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iq ραδικιού ορισμένοι..

 

Είναι σαν τις ιστορίες που αλβανοί - πακιστανοί δείρανε και βιάσανε ζευγάρι που ήταν στο αυτοκίνητο του σε απόμερη περιοχή..

 

Ή οι άλλες περιπτώσεις που βγάζανε οι χα  λαθρο από διαμέρισμα με τις κλωτσιές μετά από καταγγελία του ιδιοκτήτη στην αστυνομία επειδή έλειπε και του κατέλαβαν το σπίτι , και πήγε στην αστυνομία και του δώσανε κάποιο κινητό να πάρει να "καθαρίσουν"..

 

Τις ίδιες μαλακίες ένθεν κακείθεν τις έχω ακούσει και διαβάσει από δεκάδες διαφορετικά άτομα..

Get a brain!

Μηπως να get a brain εσυ? Πρωτον αυτο με τους χα και τους λαθρο ισχυει (οπως ισχυει οτι εχουν γινει και βιασμοι σε απομερα μερη απο μεταναστες η μη - μα καλα ποιος ειναι που χρειαζεται 'brain'?), δευτερον δεν πιστευω οτι βλεπω στο νετ και σου λεω οτι εχω υπαρξει μπροστα σε τραμπουκισμο μεταναστη απο ελεγκτη, καθως και σε τραμπουκισμο σε ελληνες και παζαρια για να τσιμπησει κανα φραγκο στη ζουλα χωρις να κοψει προστιμο κ αλλα τετοια

 

aa-conspiracy-theory-sheep-noting-man-an

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ίδιες μαλακίες ένθεν κακείθεν τις έχω ακούσει και διαβάσει από δεκάδες διαφορετικά άτομα

Get a brain!

 

Δεν είναι ψέματα, αφού το γράφει μάλλον δεν το δίαβασες:

 

Έχουν γίνει πολλές καταγγελίες στην αστυνομία γι' αυτά τα τρία άτομα και δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τώρα.

Το γεγονός αυτό, που έχει συμβεί πολλάκις είναι επιβεβαιωμένο και μπορεί να επιβεβαιωθεί και από τον καθένα προσωπικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...