Προς το περιεχόμενο

ZTE V970 Grand X 3G WCDMA Android4.0 Dual Core 1.0GHz Dual Sim 4.3"QHD Notification LED US$ 139.99


val007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που λες δεν ειναι 2καρτο. Οι πυρηνες δεν εχουν να κανουν με το αν ειναι ενεργες και οι 2 η σε αναμονη. Εχει να κανει με το αν το κινητο εχει 2 δεκτες. Εχω το 6112 και το ξερω πολυ καλα.

 

Ευχαριστω παντως.

σωστός,είχα διαβάσει κάτι τέτοιο πιο παλιά αλλά το 'ψαξα με το που το γραφα και είδα ότι δεν ισχύει και το έκανα edit, αλλά μάλλον με πρόλαβες πριν το edit :P

@val007 είναι αξιόπιστο? http://www.mywot.com/en/scorecard/fastcardtech.com?utm_source=addon&utm_content=popup-donuts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λιγη βοηθεια παρακαλω με ενδιαφερει το κινητο για τον πατερα μου. Εχει ελληνικα? Τι ειναι το root firmware intstall που λεει απο κατω? Απο πιο μαγαζι να το παραγγειλω??

Επεξ/σία από Bloodrage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κινεζικο το καταστημα? Δοκιμασμενο εστω?

 

Το ζτε αυτο ειναι ζτε? Ευρωπη μονο με επεξεργαστη ιντελ το βρα..

 

Τεσπα ελεγα για 2 αλκατελ 997 δικαρτα με ιδια σπεκς με εταιρικο χωρις φπα να τσιμπουσα, αλλα αυτο εδω βγαινει πιο φτηνα..

Τι λετε? Η θα μπλεξω με τελωνεια? Ξαι στο 997 θα χω κ διχρονη εγγυση..στην ελλαδα..

 

Τα φωΤα σας

 

EDitστον απο πανω googlare τη λεξη root απλα σαν να ξεκλειδωνει το λειτουργικο του κινητου,το κανεις κ μονος μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παιδια κινεζικο το καταστημα? Δοκιμασμενο εστω?

 

Το ζτε αυτο ειναι ζτε? Ευρωπη μονο με επεξεργαστη ιντελ το βρα..

 

Τεσπα ελεγα για 2 αλκατελ 997 δικαρτα με ιδια σπεκς με εταιρικο χωρις φπα να τσιμπουσα, αλλα αυτο εδω βγαινει πιο φτηνα..

Τι λετε? Η θα μπλεξω με τελωνεια? Ξαι στο 997 θα χω κ διχρονη εγγυση..στην ελλαδα..

 

Τα φωΤα σας

 

EDitστον απο πανω googlare τη λεξη root απλα σαν να ξεκλειδωνει το λειτουργικο του κινητου,το κανεις κ μονος μετα..

 

Δες εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=349111

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε σχεση με το 997D ποιο ειναι καλυτερο ?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4597&idPhone2=5110

http://sortable.com/phones/ZTE-Grand-X-IN-vs-Alcatel-OneTouch-997D

 

 

Πως τα παει σε φωτεινοτητα οθονης και ηχο?

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τελικά το κινητάκι έχει 512 ραμ ή 1 gb???

 

o κινέζος γράφει "1GB RAM+ 4GB ROM"

 

από τελωνείο περνάει σε αυτή την τιμή ή είναι τελική?

 

κ από εγγύηση τι παίζει?

 

thx in advance!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά τελικά το κινητάκι έχει 512 ραμ ή 1 gb???

 

o κινέζος γράφει "1GB RAM+ 4GB ROM"

 

από τελωνείο περνάει σε αυτή την τιμή ή είναι τελική?

 

κ από εγγύηση τι παίζει?

 

thx in advance!!

- Εχει 1GB  μνημη.

 

- Αν το στελνουν με απλό ταχυδρομείο ή singapore post(registered airmail)

περνάει κατα 99% κανονικά από τελωνείο, αντιθετα με dhl κλπ courier πληρωνεις κατα 99% τελωνειο,

οποτε προσοχη στον τροπο αποστολης.

 

- Για εγγυηση ρωτα τον κινεζο. Σιγουρα προσφερουν αλλα θα πρεπει να το στελνεις Κινα με δικά σου εξοδα συνηθως. Η ελληνική ZTE δεν αναγνωριζει ουτε καλυπτει μοντελα που δεν εισαγει ή πουλαει.

 

Το κινητακι το εχω 2 μηνες σχεδον, το ειχα παρει 126€ σε περιπου 15 μερες απο fastcardtech, αν και τωρα θα προτιμουσα merimobiles, και το θεωρω εξαιρετικο value for money, οποτε αν δεν σε ενοχλει κατι απο τα παραπανω και δεν κολλας με επωνυμα με ~96€ που βγαινει με το κουπονι για το ΣΚ ειναι τρελη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Εχει 1GB  μνημη.

 

- Αν το στελνουν με απλό ταχυδρομείο ή singapore post(registered airmail)

δεν περνάει κατα 99% κανονικά από τελωνείο, αντιθετα με dhl κλπ courier πληρωνεις κατα 99% τελωνειο,

οποτε προσοχη στον τροπο αποστολης.

 

- Για εγγυηση ρωτα τον κινεζο. Σιγουρα προσφερουν αλλα θα πρεπει να το στελνεις Κινα με δικά σου εξοδα συνηθως. Η ελληνική ZTE δεν αναγνωριζει ουτε καλυπτει μοντελα που δεν εισαγει ή πουλαει.

 

Το κινητακι το εχω 2 μηνες σχεδον, το ειχα παρει 126€ σε περιπου 15 μερες απο fastcardtech, αν και τωρα θα προτιμουσα merimobiles, και το θεωρω εξαιρετικο value for money, οποτε αν δεν σε ενοχλει κατι απο τα παραπανω και δεν κολλας με επωνυμα με ~96€ που βγαινει με το κουπονι για το ΣΚ ειναι τρελη προσφορα.

 

To κινητό είναι πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του. Το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά που έχω ένα atrix m860 με voda για κύριο και ένα galaxy mini με cosmo για δεύτερο. Με αυτό έχω δύο σε ένα και  γλυτώνω το κουβάλημα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει σε σχέση με το atrix που έχω, το οποίο βέβαια δεν είναι dual sim φυσικά, έχει κολλήσει στην 2,3 μιας και η motorola μας την έφερε αλλά έχει όμως επιπλέον hdmi + 16gb αποθήκη. Να μου πείς υπάρχουν και οι tf cards για επέκταση. Στα υπόλοιπα είναι πάνω - κάτω ισάξια τα κινητά απο θέμα χαρακτηριστικών αν εξαιρέσουμε την ποιότητα κατασκευής υπέρ του atrix (διπύρηνο, 1GB ram, 960x540 qhd ανάλυση). 

Aπο την άλλη είχα zte στην κατοχή μου στο παρελθόν (blade) καθώς και ένα άλλο κινέζικο (huawei ideos x5) και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, οπότε σαφώς και δεν έχω θέμα να το πάρω.

Χτές το πρότεινα σε φίλο που ήταν σε παρόμοια κατάσταση με εμένα με δύο κινητά (υποδεέστερα βέβαια των δικών μου) και το παρήγγειλε αμέσως. Εγώ το σκέφτομαι και δεν μπορώ να αποφασίσω. 

Τι προτείνετε αν είσασταν στην θέση μου? 

Όσο αφορά το κατάστημα (merimobiles) έχω αγοράσει 2 φορές tablet με απλό china post και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τελωνείο ούτε με το κατάστημα. Βέβαια δεν χρειάστηκε μέχρι στιγμής να κάνω rma και εύχομαι να μην χρειαστεί ποτέ. Αυτή την φορά λέω αν τελικά το πάρω να επιλέξω singapore post. Καλοβλέπω βέβαια και το Thl W8 με αρκετά λιγότερα απο 200 €...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα αναμεσα στο ζτε γκραντ χ και γκρανγ χ ιν, ειναι μονο στον επεξεργαστη? ποιο απ τα 2 ειναι καλυτερο? Μ ποια κινητα μπορει γνωστων εταιριων μπορει να συγκριθει? απο το advance ειναι καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα αναμεσα στο ζτε γκραντ χ και γκρανγ χ ιν, ειναι μονο στον επεξεργαστη? ποιο απ τα 2 ειναι καλυτερο? Μ ποια κινητα μπορει γνωστων εταιριων μπορει να συγκριθει? απο το advance ειναι καλυτερο?

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4597&idPhone2=4962

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4597&idPhone2=4469

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κινητό είναι πάρα πολύ καλό για τα χρήματά του. Το σκέφτομαι και εγώ σοβαρά που έχω ένα atrix m860 με voda για κύριο και ένα galaxy mini με cosmo για δεύτερο. Με αυτό έχω δύο σε ένα και  γλυτώνω το κουβάλημα αλλά δεν ξέρω αν αξίζει σε σχέση με το atrix που έχω, το οποίο βέβαια δεν είναι dual sim φυσικά, έχει κολλήσει στην 2,3 μιας και η motorola μας την έφερε αλλά έχει όμως επιπλέον hdmi + 16gb αποθήκη. Να μου πείς υπάρχουν και οι tf cards για επέκταση. Στα υπόλοιπα είναι πάνω - κάτω ισάξια τα κινητά απο θέμα χαρακτηριστικών αν εξαιρέσουμε την ποιότητα κατασκευής υπέρ του atrix (διπύρηνο, 1GB ram, 960x540 qhd ανάλυση). 

Aπο την άλλη είχα zte στην κατοχή μου στο παρελθόν (blade) καθώς και ένα άλλο κινέζικο (huawei ideos x5) και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος, οπότε σαφώς και δεν έχω θέμα να το πάρω.

Χτές το πρότεινα σε φίλο που ήταν σε παρόμοια κατάσταση με εμένα με δύο κινητά (υποδεέστερα βέβαια των δικών μου) και το παρήγγειλε αμέσως. Εγώ το σκέφτομαι και δεν μπορώ να αποφασίσω. 

Τι προτείνετε αν είσασταν στην θέση μου? 

Όσο αφορά το κατάστημα (merimobiles) έχω αγοράσει 2 φορές tablet με απλό china post και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τελωνείο ούτε με το κατάστημα. Βέβαια δεν χρειάστηκε μέχρι στιγμής να κάνω rma και εύχομαι να μην χρειαστεί ποτέ. Αυτή την φορά λέω αν τελικά το πάρω να επιλέξω singapore post. Καλοβλέπω βέβαια και το Thl W8 με αρκετά λιγότερα απο 200 €...

φιλε πηρα το jiayu g3 με ιδια χαρακτηριστικα.

η καρτα γραφκων powervr 531 εχει θεμα,ειναι αδυναμη,δεν σηκωνει

hardware acceleration,με software accel.,επαιζε τα 720 p..

οποτε ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΙΚΗ ΙΣΧΥ το εστω αδικημενο απο software ατριξ,

με το αδικημενο απο hardware madiatek 6577..

 

για τα λεφτα του αξιζει κ πολυ παντως..

 

κοιτα κ το g3,μπαταριαρα,οθοναρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο το έχω εδώ και 15-20 μέρες αγορά απο merimobiles στα 105 € περίπου. Μπορεί να είναι παλιά η gpu αλλά παιζει ικανοποιητικά όλα τα παιχνιδια που του έχω βάλει μέχρι τώρα. Γενικα στην χρήση δεν μου έχει κολήσει καθόλου και έχει τέλεια εμπειρία χρήσης android. Μεγάλο ατου του το 1gb ram. Mε πολυ λιώσιμο όλη μέρα και με wifi ανοιχτό όλη μέρα, η μπαταρία κρατάει 12-14 ώρες. με κλειστό το wifi και με νορμαλ χρήση (5-10 τηλεφωνήματα την μέρα, μερικά sms, fb messenger, λιγο viber,κλπ) η μπαταρία του είναι στο 40% μετά από 1 μέρα κ 2μιση ώρες απ την τελευταία φόρτιση. στο antutu βγάζω συνολικό σκορ 6454.

post-45056-0-22303000-1367658040_thumb.png

post-45056-0-68169700-1367659120_thumb.png

post-45056-0-22364600-1367659131_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...