Προς το περιεχόμενο

Η Samsung αποσύρει από την Ευρώπη το μοναδικό της Windows RT tablet


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με 699 ευρω παιρνεις ipad4.. ειναι τελιος τρελη οταν ειπε και καποιος αλλος ποιο πανω κυριαρχει το ιπαντ και μου βγαζεις μια ταμπλετα αυτης της τιμης; πραγματικα οταν εδα την τιμη τους εφτυσα... ειναι σκετη κοροιδια...το μηχανημα πλαστικο εντελως. να τα σκασω ...τα χρηματα αλλα τα θελω ολα... και ποιοτητα και τα παντα. οχι απο πλαστικο...αισχος........... καλυτερα να αποσυρθει και οσοι το πηρανε; πεταξτε το απλα... 699 ευρω παιρνεις αυτη την στιγμη το καλυτερο λαπτοπ... η ipad...  microsoft; εισαι αισχος..............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 699 ευρω παιρνεις ipad4.. ειναι τελιος τρελη  η microsoft... ποια νομιζει πως ειναι;; μην τραλαθουμε... οταν ειπε και καποιος
αλλος ποιο πανω κυριαρχει το ιπαντ και μου βγαζεις μια ταμπλετα αυτης
της τιμης; πραγματικα οταν εδα την τιμη τους εφτυσα... ειναι σκετη
κοροιδια...το μηχανημα πλαστικο εντελως. να τα σκασω ...τα χρηματα αλλα
τα θελω ολα... και ποιοτητα και τα παντα. οχι απο
πλαστικο...αισχος........... καλυτερα να αποσυρθει και οσοι το πηρανε;
πεταξτε το απλα... 699 ευρω παιρνεις αυτη την στιγμη το καλυτερο
λαπτοπ... η ipad...  microsoft; εισαι
αισχος..............................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ξέρει γιατί 'αναγκαστηκε' να φτιαξει ταμπλέτα με 8αρια.

Δεν νομίζω ότι την ανάγκασε κανείς, είναι συνηθισμένη τακτική να δοκιμάζονται νέες πλατφόρμες από τις μεγάλες εταιρίες ώστε να δουν αν υπάρχει ενδιαφέρον από τους καταναλωτές ή από μια ομάδα καταναλωτών για αυτές.

 

Η Samsung δεν έχασε τίποτα από αυτό το "test-run" (παραδοσιακά έχει δοκιμάσει πολλές πλατφόρμες σε διάφορες συσκευές -πχ. Symbian, WM, WP, BADA, Android -που της έκατσε πολύ καλά- κλπ), το δοκίμασε, είδε ότι για τον Α ή Β λόγο δεν τράβηξε το ενδιαφέρον των καταναλωτών και το διέκοψε.

 

Μπορεί να επανέλθει με μια άλλη λύση, μπορεί όχι.

 

Ίδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μπορείς να βρεις το surface με καλύτερα χαρακτηριστικά και ποιότητα κατασκευής και μάλιστα από την ίδια εταιρία που έχει και το λογισμικό της συσκευής, σε χαμηλότερη τιμή ΓΙΑΤΙ κάποιος να προτιμήσει αυτήν την αηδία (κυριολεκτικά);

 

Το surface βγήκε για να δώσει ένα βήμα στο πώς θα πρέπει να είναι οι συσκευές, η Samsung την ψώνισε και πρακτικά σου πουλάει απλά το όνομα της, και δεν το άκουσε. Κακό του κεφαλιού τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

699 και δεν πάει καλά στις πωλήσεις??

Μα γιατί άραγε?

Ευκολάκι. Φταίει το marketing, και οι αντίπαλοι είναι ιδιαίτερα καλοί σε αυτόν τον τομέα. (Αυτή δεν είναι η δικαιολογία που χρησιμοποιούν τελευταία οι εταιρίες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 699 ευρω παιρνεις ipad4.. ειναι τελιος τρελη  η microsoft... ποια νομιζει πως ειναι;; μην τραλαθουμε... οταν ειπε και καποιος

αλλος ποιο πανω κυριαρχει το ιπαντ και μου βγαζεις μια ταμπλετα αυτης

της τιμης; πραγματικα οταν εδα την τιμη τους εφτυσα... ειναι σκετη

κοροιδια...το μηχανημα πλαστικο εντελως. να τα σκασω ...τα χρηματα αλλα

τα θελω ολα... και ποιοτητα και τα παντα. οχι απο

πλαστικο...αισχος........... καλυτερα να αποσυρθει και οσοι το πηρανε;

πεταξτε το απλα... 699 ευρω παιρνεις αυτη την στιγμη το καλυτερο

λαπτοπ... η ipad...  microsoft; εισαι

αισχος..............................

Sorry ρε συ αλλά ποιος κοροϊδεύει ποιον?

 

Η Samsung πουλάει ένα πλαστικό device με Windows RT(ίδιο με αυτά του Android) στα 699 EUR ενώ η Microsoft σε άλλες χώρες πουλάει το Surface με Windows RT στα 400 EUR το οποίο είναι από μαγνήσιο και πολύ ποιοτικότερο.

 

Πες μου γιατί φταίει η Microsoft για τις κινήσεις της Samsung η οποία μπορεί να το κάνει και σκοπίμως για να στηρίξει αυτό που γουστάρει (το οποίο είναι και δικαίωμα της εδώ που τα λέμε).

 

Πες μου τώρα σοβαρά, ποιος σε κοροϊδεύει? Αυτός που σου λέει ποιοτικό προϊον με δυνατότητα για καινοτομικό πληκρολόγιο και φτιαγμένο από υλικά όπως μαγνήσιο + Tecra 3 + office + usb + printing με 400 EUR ($499)  ή αυτός που σου λέει 699 EUR για ένα παρόμοιο προϊον από πλαστικό που έχει ένα χαμηλό S4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε τι «μια χαρά είναι»; Με τις 'βασικές' εφαρμογές (δηλαδή Facebook, Twitter, Skype, IE, YouTube —oh wait, δεν έχει τέτοιο— κλπ) δε πας πουθενά. ...ιδίως όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει όλο το πακέτο σε χαμηλότερες τιμές!

 

 

Ναι, ακόμα και η Apple! Lulz. :mrgreen:

 

 

Να μιλούσαμε για τα W8 Pro να σου πω οκ, προσφέρει παραπάνω από iOS/ Android. Αλλά τα W8 RT (που προσφέρουν λιγότερα) με τέτοια τιμολόγηση... λογικό να φτάσουν στον πάτο του πηγαδιού.

 

Ρωτάω από περιέργεια: Ξέρεις πόσες εφαρμογές έχει το Windows Store σε μόλις 4 μήνες κυκλοφορίας?

 

Επίσης μιας και σε έβαλα και στο κόπο να μετράς μπορείς να μου πεις πόσες είχε το iOS και το Android στους 4 πρώτους μήνες κυκλοφορίας?

 

Ρωτάω γιατί απλά μου αρέσει να συγκρίνω όμοια πράγματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας φίλος έχει το surface. Δεν είναι λαπτοπ, εφαρμογές είναι γτπ ακόμα αλλά είναι μια εμπειρία ανώτερη από ταμπλέτα τύπου ipad παρά την έλλειψη εφαρμογή. Για επαγγελματική χρήση είναι άριστη φορητή συσκευή. Το πρόβλημα είναι ότι κοστολογείται πολύ ακριβά.... Γιατί δεν κατεβάζουν την τιμή στα 300-400 ευρώ; Είναι παράλογο να πουλιέται πιο ακριβά από ultrabooks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μάλλον η σαμμυ προσπαθεί να σώσει μερικά χρηματάκια  μιας και είναι σε δεινή θέση τώρα με τα δικαστήρια με την

κερδοσκοπική  Apple ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα χθες στο Public, Asus Windows RT tablet με 700 ευρώ.

 

Φαίνεται δεν μαθαίνουν από τα λάθη της Samsung. Ή πάνε να στηρίξουν το android επειδή παίρνουν τσάμπα το λειτουργικό. Δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Το σίγουρο είναι ένα: Αλίμονο μας αν υπάρχουν μόνο android και ipad στην αγορά. Το απεύχομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω από περιέργεια: Ξέρεις πόσες εφαρμογές έχει το Windows Store σε μόλις 4 μήνες κυκλοφορίας?

 

Επίσης μιας και σε έβαλα και στο κόπο να μετράς μπορείς να μου πεις πόσες είχε το iOS και το Android στους 4 πρώτους μήνες κυκλοφορίας?

 

Ρωτάω γιατί απλά μου αρέσει να συγκρίνω όμοια πράγματα.

 

Όχι δε ξέρω. Και πραγματικά, βαριέμαι να ψάξω στο Google κάτι τέτοιο. Μου αρκεί το ότι τα Windows 8 RT απέχουν πολύ απ' τις κυρίαρχες mobile πλατφόρμες σε αυτό το θέμα. Αυτό δηλαδή, που αρκεί και στον υποψήφιο αγοραστή.

 

Με το δεύτερο που λες τι προσπαθείς να περάσεις; Θέλεις να μου πεις ότι ο υποψήφιος αγοραστής ενός pad θα ενδιαφερθεί για το πόσες εφαρμογές είχε κάθε πλατφόρμα στους 4 πρώτους μήνες κυκλοφορίας;  Χέστηκε. Τον νοιάζει τι μπορεί να κάνει τώρα με την κάθε πλατφόρμα, όχι αν αναπτύχθηκε πιο γρήγορα ή τι θα μπορεί να κάνει σε ένα χρόνο. Για όνομα του θεού δηλαδή.

 

Κι επειδή όπως λες σου αρέσει να συγκρίνεις όμοια πράγματα, θυμίσου ότι τα Windows 8 RT βγήκαν σε μια ήδη έτοιμη αγορά, με άπλετο ενδιαφέρον από developers και εταιρείες. Δε μπορείς να τα συγκρίνεις με το iOS που ουσιαστικά δημιούργησε την αγορά, καθώς έχουν τεράστιο πλεονέκτημα έναντί του, αλλά ούτε και με το Android, το οποίο ναι μεν δε ξεκίνησε τελείως απ' το μηδέν [όπως το iOS] αλλά οι συνθήκες ήταν και γι αυτό εξίσου δύσκολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...