Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με SLI GTX 680 !


dimitrisgeorgo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ενώ το TWIMTBP δεν είχε σαν αποκλειστικό σκοπό να δυσκολέψει όσους είχαν AMD κάρτες (βλέπε αόρατη tesselated θάλασσα στο crysis 2);   :P

 

anyway το πρόβλημα του SLI μάλλον δεν είναι δια χειρός AMD (άλλο το TressFX)...

Τι σχέση έχει αυτό με τους οδηγούς της κάθε εταιρίας ;

Αυτό είναι καθαρά λαλακία της CryTek και όχι της nV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει αυτό με τους οδηγούς της κάθε εταιρίας ;

Αυτό είναι καθαρά λαλακία της CryTek και όχι της nV.

 

δηλαδή ειλικρινά πιστεύεις ότι αυτό δεν ήταν κατόπιν συνεννόησης με την Nvidia;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω για τα σχολια !!! δεν εχω κανενα αλλο προβλημα οπως blue screen η κατι αλλο ,απλα δε βλεπω αποδοση ....εβαλα και το crysis 3 αλλα και εκει τιποτα ,και σε αυτο βεβαια δεν υπαρχει καποιος driver για SLI.

οποτε περιμενω drivers ..και παλι ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τοπικ το ανοιξες για να γραψεις ποια παιχνιδια δεν εχουν sli drivers ?

 

Αν θελεις να δοκιμασεις αν δουλευει το sli βαλε ενα game που το υποστηριζει ή τρεξε καποιο benchmark

 

Δοκιμασες τους 313.96 beta ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το SLI οπως  εχω γραψει και στο θεμα του τοπικ λειτουργει επιβεβαιωμενα, το θεμα ειναι γιατι δεν αποδιδει σε καινουριους τιτλους οπως το tomb raider και το crysis3 μεχρι που τα παιδια εδω με ενημερωσαν οτι πρεπει να υπαρχουν συγκεκριμενοι drivers για το καθε παιχνιδι που να του επιτρεπουν να παιξει με sli  ,απλα δεν το ηξερα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω για τα σχολια !!! δεν εχω κανενα αλλο προβλημα οπως blue screen η κατι αλλο ,απλα δε βλεπω αποδοση ....εβαλα και το crysis 3 αλλα και εκει τιποτα ,και σε αυτο βεβαια δεν υπαρχει καποιος driver για SLI.

οποτε περιμενω drivers ..και παλι ευχαριστω..

Tι εννοεις δεν υπαρχει driver για sli .Bαλε τους 314.07 τους τελευταιους ...Δινει 65% Boost στο sli στο crysis σε σχεση με τους προηγουμενους ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This is the GeForce Game Ready driver for the Crysis 3. It delivers a smoother gaming experience, improves single GPU performance by up to 5%, and boosts SLI performance by up to 65% (compared to GeForce 310.90 WHQL driver)....



Μαλλον το παλικαρι τρολλαρει .

Ποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This is the GeForce Game Ready driver for the Crysis 3. It delivers a smoother gaming experience, improves single GPU performance by up to 5%, and boosts SLI performance by up to 65% (compared to GeForce 310.90 WHQL driver)....

 

Ποιος?

 

Ο ts .

 

Ειχαν προβλημα απο το 313.95 driver και εφτιαξε το προβλημα με τον 313.96 και τον τελευταιο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πλέον υπάρχουν οι 314.14 και σε λίγο ελπίζουμε ότι θα βγουν κι άλλοι, όχι μόνο για το Tomb Raider αλλά και για το expansion του Starcraft 2...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ δεν ξαναγραφω ....,  αν μπορει και καποιος να σβησει το θεμα,τις πηρα τις απαντησεις μου...

μου κανει εντυπωση και εμενα που ψωνισες 2X680 και δεν ξερεις για update στους drivers και οτι μια 690 ειναι 2Χ680 underclock

 

κριμα και σε ειχα συμπαθησει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...