Προς το περιεχόμενο

Forthnet απαράδεκτη αντιμετώπιση ,δηλώνουν αδυναμία παροχής adsl μετά απο βλάβη,διαβάστε αναλυτικά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρών θέμα εχει ξεκινήσει απο το adslgr

Σκοπός μου ειναι η ενημέρωση των καταναλωτών απέναντι σε μια αντιμετώπιση που δεν μπορώ να καταλάβω όσο ψύχραιμος και λογικός άνθρωπος και αν είμαι.

 

Ο καθένας με την δική του αντίληψη ας βγάλει τα δικα του συμπεράσματα. Δεν έχω να προσθέσω κατι άλλο πέραν του κειμένου που θα παραθέσω.

 

Συνοπτικά το προβλημα ξεκινάει απο τις 22 /2 όπου είχαμε την καταιγίδα στη Αττική και 25/2 δηλώθηκε η βλάβη στο τηλεφωνο και στο adsl.

Για να μην μακρηγορώ μετα απο μερες ήρθε μονο το τηλεφωνο 7/3 και 8/3 ήρθε μήνυμα απο forthnet οτι αποκαταστάθηκε η βλάβη . Λεπτομέρειες εδω

http://www.adslgr.com/forum/threads/708307-Forthnet-μια-απαράδεκτη-εταιρεία-χωρίς-ίχνος-υπερβολής-διαβάστε-και-θα-καταλάβετε-τι-εννοώ

 

 

Το πρόσφατο κομμάτι και πιο ουσιαστικό που πραγματικα ξεπερνάει την δική μου λογική ειναι το παρακάτω.

 

Τελευταία ενημέρωση 8/3 ..

Λαμβανω μήνυμα απο forthnet σήμερα το πρωί οτι αποκαταστάθηκε η βλάβη.

Κοιτάζω το router καμια απόκριση απο το broadband..να υπενθυμίσω οτι έχω τηλεφωνο απο χθες.

 

Καλώ στο τεχνικό τμήμα με εξυπηρετεί μια ευγενέστατη κοπέλα και αφού κανουμε τις απαιτούμενες ενέργειες για ακομη μια φορα ,δεν βγάζει άκρη και με βάζει σε αναμονή για να συμβουλευτεί τον προϊστάμενο της όπως επακριβώς μου είπε..

 

Μετα απο λίγο έρχεται η κοπέλα και εμφανώς τρακαρισμένη μου μεταφέρει αυτα που της είπε ο προϊστάμενος.

"δυστυχώς λογω απόστασης απο το αστικό κέντρο η forthnet αδυνατεί να σας παρέχει την υπηρεσία adsl μιας και με μετρήσεις που κάναμε έχετε απο 1 εώς 4 Mbps

 

Ζητάω να με συνδέσει με τον προϊστάμενο που το είπε αυτο .μολις με συνδέει προσπαθώντας να διατηρήσω την ψυχραιμία μου του είπα να μου επαναλάβει υπεύθυνα αυτά που μου μετέφερε η κοπέλα..

 

Ο κύριος απόρησε με την λέξη " υπεύθυνα" .

Ο κύριος Τ...άλας λοιπον ισχυρίζεται οτι λογω απόστασης δεν μπορούμε να εχουμε πλέον Internet στην Νέα Πεντέλη στον Αγιο Συλλα..

Σε ερωτήματα σχετικά με την βλάβη και γιατι 10+ χρόνια εχουμε κανονικά adsl και μετά την νεροποντή δεν μπορούμε να έχουμε πλέον.. Απαντούσε απανωτά οτι δεν γνώριζε τίποτα..

Γνώριζε να μου πει με σιγουριά όμως οτι στο σπίτι μου δεν μπορω να έχω πλεον υπηρεσία adsl λόγω απόστασης απο το αστικό κέντρο .

 

Του είπα να με καλέσει μετα απο μια ώρα με νεώτερα στοιχεια κατι το οποίο δεν έπραξε.

Οφείλω να ομολογήσω οτι μιλησα πολυ εντονα στον κύριο τ...αλα μετα απο το πόρισμα το οποίο έβγαλε χωρίς να τον εξυβρίσω φυσικα.

 

Δεν πίστευα σε αυτο που άκουσα πραγματικα..και δεν θέλω να το σχολιάσω

 

Τόσα χρόνια είχαμε adsl απο το 2002 με min συγχρονισμο στα 2700 και τελευταια 2900 με 3100Mbps και μετα την προσφατη βροχή απομακρύνθηκε το αστικό κέντρο και μαζί του και το σπίτι μου....!

 

 

Με κάλεσαν απο το κατάστημα του Γέρακα μετά απο κάποιες ωρες και μια ευγενέστατη επίσης υπάλληλος μου είπε οτι Δευτερα θα έρθει τεχνικός τους.

Φυσικα όφειλαν να είχαν στείλει τεχνικο την ιδια στιγμή και οχι απο Δευτέρα..αυτο είναι άλλο θέμα..

 

Οταν της ανέφερα το συμβάν με τον κύριο Τ..άλα μου είπε οτι δεν γνωρίζει κάτι όπως και τα στοιχεία του υπαλλήλου τον οποίο μου προώθησαν ως προϊστάμενο.

 

Σας δηλώνω υπεύθυνα οτι μετέφερα ακριβως αυτα που ειπώθηκαν με αντικειμενικότητα και χωρίς την παραμικρή διαστρέβλωση της αλήθειας.

 

Δεν θα απαντήσω σε σχόλια χρηστών του φόρουμ πλέον ο καθένας ας διαμορφώσει την άποψη του όπως αυτός αντιλαμβάνεται .

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι νάναι ! Κυριολεκτικά από τις περιπτώσεις που χτυπάς το κεφάλι σου (ή και το δικό τους) στο τοίχο!

Πάντως το ότι το κατάστημα δεν γνώριζε τίποτα για τον τύπο  , είναι λογικό. Μην νομίζεις ότι τα καταστήματα έχουν τόσο άμεση σχέση με τα κεντρικά. Με κάνα δύο από τα κεντρικά μιλάνε αυτοί όλο κι όλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η ιστορια ειναι χαρακτηρηστικη της προσφορας υπηρεσιων που προσφερουν οι διαφορες εταιριες στο ελλαδισταν.Πιστευω οτι ολοι μας εχουμε να πουμε απο μια τετοια ιστοριουλα τρελας και παραφροσυνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ποιο πρόγραμμα έχεις στην forthnet;Αν δεσμεύεσαι με χρόνο,σου είπαν τι θα γίνει από εδώ και πέρα εφόσον δεν μπορούν να σου παρέχουν adsl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τελευταία ενημέρωση ...

Το σπίτι μου χωρίζεται στα 2 και στην αυλή έρχονται 2 τηλεφωνικές γραμμές . 2 διαφορετικά νούμερα δηλαδή.

 

Μαντέψτε η μια με ΟΤΕ conx κλειδώνει σταθερα στα 2mbps. ( χθες το επιβεβαίωσα)

 

Η δική μου γραμμή απο το ιδιο κουτι δεν εχει δυνατότητα παροχής adsl πλέον λογο απόστασης απο το αστικό κέντρο . Αυτα σύμφωνα με δήλωση της forthnet .

 

Την Δευτέρα που θα έρθει ο τεχνικός ελπίζω να τον έχουν ενημερώσει πολυ καλα για το όλο θέμα γιατι εάν επαναληφθεί κατι τέτοιο θα εκθέσει ανεπανόρθωτα την εταιρεία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τους στειλεις επιστολη οπου να λες οτι απο την στιγμη που εχεις συμβολαιο στα χερια σου κ οι συνθηκες δεν εχουν μεταβληθει θα κινηθεις δικαστικα εναντιων τους διεκδικωντας απωλεια εισοδηματος,οχληση,ψυχικη οδυνη κ γενικοτερα τα κερατα σου τα τραγια

 

πιστεψε με η βλαβη σου θα διορθωθει σε χρονο dt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα εχει παθει ζημια το dslam της forthnet και γιαυτο μαλλον δεν μπορουν να σου δωσουν ιντερνετ . Η αλλη γραμμη ειναι του οτε , παιρνει απο dslam του οτε , δεν εχει καμια σχεση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τους στειλεις επιστολη οπου να λες οτι απο την στιγμη που εχεις συμβολαιο στα χερια σου κ οι συνθηκες δεν εχουν μεταβληθει θα κινηθεις δικαστικα εναντιων τους διεκδικωντας απωλεια εισοδηματος,οχληση,ψυχικη οδυνη κ γενικοτερα τα κερατα σου τα τραγια

 

πιστεψε με η βλαβη σου θα διορθωθει σε χρονο dt

Ολα θα γίνουν.... Πρέπει να ενημερωθούν οι καταναλωτές πρώτα.. Ειναι επιβεβλημένο σε τέτοιες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

να τους στειλεις επιστολη οπου να λες οτι απο την στιγμη που εχεις συμβολαιο στα χερια σου κ οι συνθηκες δεν εχουν μεταβληθει θα κινηθεις δικαστικα εναντιων τους διεκδικωντας απωλεια εισοδηματος,οχληση,ψυχικη οδυνη κ γενικοτερα τα κερατα σου τα τραγια

 

πιστεψε με η βλαβη σου θα διορθωθει σε χρονο dt

Φαντάζομαι από νομικά,δε σκαμπάζουμε τίποτα....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...