Προς το περιεχόμενο

ASUS P5Q deluxe προβλημα στην εγκατασταση των 64 bit windows


petrosavramidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια το συστημα που εχω ειναι

 

E8500 επεξεργαστης 

ASUS P5Q deluxe 

4gb RAM 

 

πας να κανω εγκατασταση τα windows 7  64bit  αλλα κατα την εγκατασταση μ λεει πως υπαρχει σφαλμα

το cd ειναι καλο γιατι εχω κανει εγκατασταση αλλου......αυτη την στιγμη εχω ωαλει πανω την 32bit εκδοση αλλα θελω να βαλω λιγη RAM ακομα οποτε χρειαζομαι την 64bit εκδοση!!!   please help!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα DVD players δεν δουλεύουν το ίδιο. Μπορεί το δισκάκι σου με τα 64αρια να το διαβάζει κάποιο άλλο Drive και το δικό σου όχι. Δοκίμασες με άλλο δισκάκι?

 

Επίσης την περίοδο που πήρες το PC σου, τότε ακόμα τα DVD +/- παίζαν ρόλο. Δοκίμασε με ένα άλλο DVD αντίθετο (αν είναι - πάρε + και τούμπαλιν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα DVD players δεν δουλεύουν το ίδιο. Μπορεί το δισκάκι σου με τα 64αρια να το διαβάζει κάποιο άλλο Drive και το δικό σου όχι. Δοκίμασες με άλλο δισκάκι?

 

Επίσης την περίοδο που πήρες το PC σου, τότε ακόμα τα DVD +/- παίζαν ρόλο. Δοκίμασε με ένα άλλο DVD αντίθετο (αν είναι - πάρε + και τούμπαλιν)

φιλε μου εχω δοκιμασει με 2 διαφορτετικα DVD και με 2 διαφορετικα DVD DRIVES....δοκιμασμενα γιατι εστισα παραλληλα το pc του φιλου μου....το μονο διαφορετικο που εχουμε ειναι η μητρικη και ο επεξεργαστης εγω εχω τον E8500 και ο φιλος μου τον Q9500 και πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω πως γινετε να μπορω να βαλω την 32 bit  εκδοση και να μου κολαει η 64αρα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα γενικοτερο ζητημα με motherboards της asus και τα windows 64, ειδικα σε παλαιοτερες κυκλοφοριες της. Βεβαιωσου πως εχεις την τελευταια εκδοση του bios, εχω διαβασει επισης πως τρωνε καποιο τεραστιο σκαλωμα τα windows οταν  δεν γινεται η εγκατασταση απο πχ sata dvd σε sata hd / ide dvd σε ide hd αλλα δοκιμασεις καποιον αλλον συνδιασμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ενα γενικοτερο ζητημα με motherboards της asus και τα windows 64, ειδικα σε παλαιοτερες κυκλοφοριες της. Βεβαιωσου πως εχεις την τελευταια εκδοση του bios, εχω διαβασει επισης πως τρωνε καποιο τεραστιο σκαλωμα τα windows οταν  δεν γινεται η εγκατασταση απο πχ sata dvd σε sata hd / ide dvd σε ide hd αλλα δοκιμασεις καποιον αλλον συνδιασμο.

θα το δοκιμασω φιλε μου...εγω καπου διαβασα οτι ενας με το ιδιο προβλημα απλα αλλαξε τροφοδοτικο και λυθηκε το προβλημα αλλα δε μου φαινετε λογικο  ευχαριστω εκ των προτερων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...