Προς το περιεχόμενο

To Age of Empires 2 HD κατακτά το Steam


gallaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με αυτούς τώρα, αυτό θεωρείται HD Remake.

 

 

qqqqqqqqqqqqf.png

 

 

 

qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqs.png

 

 

 

Η πρώτη είναι το Remake, η δεύτερη με το Patch για Widescreen.

 

 

το screenshot της HD εκδοσης φαινεται αρκετα καλυτερο.

το υπαρχον παιχνιδι βελτιωνουν, δεν το ξαναφτιαχνουν απο την αρχη, ας μην το ξεχναμε αυτο.

 

Πήξαμε στη ρετρολαγνεία σε αυτό το θέμα και στο άλλο με την Lucasarts!

To παιχνίδι για τα σημερινά δεδομένα είναι κάτω του μετρίου. Με 3 ευρώ στο steam ίσως το σκεφτόμουν.. Τώρα είναι κοροϊδία.

 

οχι, κοροιδια ειναι να δινεις 20ε για ενα mappack 4 χαρτων, τους οποιους η εταιρεια παραγωγης δεν μπηκε καν στον κοπο να τους κανει beta testing.

17ε για ενα εκμοντερνισμενο πληρες παιχνιδι, του οποιου το gameplay συνεχιζει να υπερεχει του 80% των fastfood παιχνιδιων του σημερα, δεν ειναι απλως μια καλη αγορα. 

ειναι μια κερδοφορα επενδυση για το χρονο, το χρημα και τη ψυχαγωγια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάλι -χωρίς να το έχω ψάξει και ιδιαίτερα- για αρπαχτή μου φαίνεται. Με την ελάχιστη δυνατή βελτίωση στα γραφικά, πουλάνε παιχνίδι δεκαπενταετίας σε όχι-χαμηλή τιμή. Το οποίο ήταν μεν πολύ μπροστά από την εποχή του και είναι ακομα playable, αλλά και πάλι...

 

Για το σχόλιό σου περί των map packs (και γενικότερα του DLC), θα συμφωνήσω απόλυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, κοροιδια ειναι να δινεις 20ε για ενα mappack 4 χαρτων, τους οποιους η εταιρεια παραγωγης δεν μπηκε καν στον κοπο να τους κανει beta testing.

17ε για ενα εκμοντερνισμενο πληρες παιχνιδι, του οποιου το gameplay συνεχιζει να υπερεχει του 80% των fastfood παιχνιδιων του σημερα, δεν ειναι απλως μια καλη αγορα. 

ειναι μια κερδοφορα επενδυση για το χρονο, το χρημα και τη ψυχαγωγια σου.

Εκμοτι;

Δυστυχώς δε μπορώ να το δω αλλιώς πέρα από μία "αρπαχτή". Μου έφτιαξαν ίσα ίσα τις σκιές και μου το πλάσαραν. Ούτε μενού για γραφικά και αναλύσεις δε βρήκα, εκτός και αν είναι κάπου και δε το βλέπω. Τότε, πάσο^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκμοτι;

Δυστυχώς δε μπορώ να το δω αλλιώς πέρα από μία "αρπαχτή". Μου έφτιαξαν ίσα ίσα τις σκιές και μου το πλάσαραν. Ούτε μενού για γραφικά και αναλύσεις δε βρήκα, εκτός και αν είναι κάπου και δε το βλέπω. Τότε, πάσο^

 

εκμοντερνισμενο.

you know stuff like βελτιωμενα textures για hd αναλυσεις, συμβατοτητα με το συγχρονο hardware, multi-monitor support, remixed score, πληρες multiplayer support με ladder system, social features και την steam community,  steam workshop support, κοκ.

το παιχνιδι εχει ανακαινιστει, δεν εχει ξαναφτιαχτει απο την αρχη, και ως ετσι πρεπει να κριθει. ε

ιναι κατανοητο να μην αρεσει αυτη η νεα εκδοση σε καποιον παλιο φαν που τα εχει ηδη παιξει, αλλα αρπαχτη δεν το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ.

 

Step 1:
Run the msi, it will make an icon on your desktop.

Step 2:
Run the icon on your desktop. It will run through a quick batch file (should take less than a minute) And will create another batch file on your desktop. (Under the name of your screen resolution or something like that.)

Step 3:
Rename the batch file to whatever you want your shortcut to be called (give it an icon if you want :D ) And run it. It will run the main menu and cinematics normally, but in-game will be your default resolution size (If your desktop is widescreen, so will AoE2)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...