Προς το περιεχόμενο

FIFA 14 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν ξέρω αν κάποιος έχει ασχοληθεί με seasons αλλά όταν φτάσετε/ανεβείτε στις 2 πρώτες divisions καλό είναι να έχετε αρκετά εφεδρικά controllers....τέτοιο τρολάρισμα δεν έχω ξαναδεί.....και ναι για ακόμα μια χρονιά τίγκα στο scripted!Απίστευτα ηλίθια goals,απίστευτες χαμένες συνεχόμενες φάσεις,απίστευτα "αφύσικες" κόντρες....απλά δεν...σας ενημερώνω απο τώρα ότι θα χάσετε την ηρεμία σας!!!

Εγω σταματησα να ασχολουμε γενικα μετα απο σπασιμο δυο controler και εχω βρει την υγεια μου.Φετος ειναι τραγικα τα πραγματα ειδικα  στο seasons  :mad:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σταματησα απο την πρωτη εβδομαδα το online γιατι ειδα οτι ειναι απατη. Μονο με φιλους offline και παντα manual και με πειραγμενα sliders. Εκει το παιχνιδι απογειωνεται. Το ιδιο θα κανω και στο ps4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το ίδιο , ήδη έχουν περάσει τρεις εβδομάδες να παίξω online.

 

"Μιλάτε" λες και είστε σε πρόγραμμα "απεξάρτησης",,,,,!!! :PΈχεις δίκιο όμως.

 

 

Εγω σταματησα να ασχολουμε γενικα μετα απο σπασιμο δυο controler και εχω βρει την υγεια μου.Φετος ειναι τραγικα τα πραγματα ειδικα  στο seasons  :mad:

 

Και μετά έχεις και τον κάθε μλκα να σου γράφει...."δεν πειράζει την επόμενη φορά θα είσαι πιο τυχερός" και έχεις πίσω σου 15-20 ευκαιρίες,6-7 trolol δοκάρια κ.λ.π!Μετά την tactical,έχουμε και τα scripted yeahhh.....όσο δεν "στροφάρει" η Konami πολύ φοβάμαι θα χειροτερεύει η ΕΑ....το ιδανικό( ;;; )....μακάρι κάποια στιγμή ν'αποφασίσει η 2K ν'ασχοληθεί με ποδόσφαιρο....θα έχουμε(πρός όφελος μας όμως) πολλά "δράματα" απο EA,Konami.

 

 

Εγω σταματησα απο την πρωτη εβδομαδα το online γιατι ειδα οτι ειναι απατη. Μονο με φιλους offline και παντα manual και με πειραγμενα sliders. Εκει το παιχνιδι απογειωνεται. Το ιδιο θα κανω και στο ps4...

 

Polakis έφαγα απίστευτο "ξύλο" στο online του fifa(εδώ και χρόνια) για να μπορώ να "χτυπάω" αγώνες ακόμα και custom κάφρους με edited/overrated players και εγώ με "χειρότερη" ομάδα....αλλά αυτό το πράγμα στις seasons είναι αλητεία ρε συ...."αρρωσταίνεις" πραγματικά μ'αυτό το καφριλίκι!Ειδικά divisions 1,2 γίνεται κανονικά "σφαγή"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν δύο γκολ, το ένα με κεφαλιά, το δεύτερο με lob through.

 

I rest my case :P

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως όσο καλό ή ρεαλιστικό και να φαίνεται οπτικά, δύο τυπικοί αντίπαλοι στο online, με τον κλασικό συνδυασμό "5στερη ομάδα-assisted controls-φλιπεράκι-ατέλειωτες σέντρες/λόμπες" μπορούν να κάνουν το παιχνίδι χειρότερο και από το Microprose Soccer. Οπότε τι να το κάνω το next gen; Πάλι δεν θα το παίζω, όπως γίνεται και με το current gen Fifa 14. Όσο η ΕΑ δεν αφαιρεί το assisted, δεν ελαττώνει την ταχύτητα, δεν δίνει κίνητρα για να πάρουμε μικρότερες ομάδες, δεν νερφάρει σέντρες, δεν βελτιώνει το fatigue model, το παιχνίδι στο online θα παραμένει χάσιμο χρόνου (κατ' εμέ).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα προβλήματα του gameplay στο current gen μεταφέρθηκαν αυτούσια και στο next-gen. Ίσως του χρόνου λοιπόν.

 

Ποιά προβλήματα ακριβώς; Γιατί εγώ που παίζω χρόνια offline με φίλους σε slow/manual με πειραγμένα sliders, το βλέπω πιο τέλειο από ποτέ...Εκτός κι αν μιλάς για το online που πάντα ήταν Ping Pong festival...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλό το Next gen FIFA, βασικά μίλια μακριά από current gen και κάτι αιώνες από το PRO. To μόνο άσχημο είναι ότι ανέβασαν λίγο την ταχύτητα από τα πιο παλιά video που έδειξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...