Προς το περιεχόμενο

FIFA 14 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/12/2018 στις 11:31 ΜΜ, thant είπε

Καλησπέρα. Αγόρασα το fifa 14 για ps2 και προσπαθώ να ρυθμίσω τα κουμπιά του μοχλού στη θέση που εγώ θέλω και οχι τους τυποποιημένους συνδυασμούς που υπάρχουν.

Το φιφα δεν το έχω ξανα παιξει μιας και για πολλά χρόνια ήμουν κολλημένος με το pes.

Στο προ είχες την δυνατότητα να βάζεις το σουτ όπου ήθελες, την πάσα, το τάκλιν κτλ. και έτσι εχω μάθει να παίζω με συγκεκριμένο συνδυασμό κουμπιών.

Μπορώ να κάνω το ίδιο με το φιφα ή πάει χαμένη η αγορά; Κάπουα βοήθεια;

Από όσο θυμάμαι γίνεται. Στα settings, controller έχει επιλογή classic, alternate και ακόμα μία. Αλλά νομίζω σε όλες μπορείς να αλλάξεις τα κουμπιά με αυτά που θες και να το σώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2018 στις 10:27 ΜΜ, zio10 είπε

Από όσο θυμάμαι γίνεται. Στα settings, controller έχει επιλογή classic, alternate και ακόμα μία. Αλλά νομίζω σε όλες μπορείς να αλλάξεις τα κουμπιά με αυτά που θες και να το σώσεις.

Δυστυχώς οχι, δεν έβγαλα άκρη αλλά ούτε το "alternate" βρήκα σαν επιλογή. Δεν ξέρω αν σε άλλα φιφα ειναι διαφορετικά. 

Δεν κατάλαβα γιατί υπάρχουν τόσοι πολλοί συνδυασμοί τυποποιημένοι. Βάλε ενα τυχαίο να υπάρχει και αν δεν αρέσει στον παίκτη να το αλλάξει χωρίς να είναι τόσο πολύπλοκα τα πράγματα.

Ευχαριστώ πάντως, θα το παλέψω λίγο ακόμα και αν δεν θα φάει σουτ...

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...