Προς το περιεχόμενο

Galaxy S IV: Νέες διαρροές φανερώνουν παρόμοιο σχεδιασμό με την προηγούμενη γενιά (ενημέρωση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung συνεχίζει να ανεβάζει το θερμόμετρο σχετικά με την αναμενόμενη ανακοίνωση του Galaxy S IV, κυκλοφορώντας διάφορα teaser videos και φωτογραφίες, με τις διαρροές όμως να έρχονται από άλλες πηγές και να φανερώνουν ίσως την τελική εικόνα της συσκευής.Με μια σκοτεινή φωτογραφία που ανέβασε στην επίσημη σελίδα της στο facebook, η Samsung δίνει μια πρώτη γεύση του Galaxy S IV η οποία μοιάζει αρκετά με το προηγούμενο μοντέλο, το Galaxy S III με τις στρογγυλεμένες γωνίες και την ίδια ποιότητα κατασκευής.

 

Ίσως μάλιστα να έχουμε και το πρώτο video hands on της συσκευής αν πιστέψουμε το παρακάτω βίντεο που διέρρευσε πριν λίγη ώρα και δείχνει μια συσκευή της Samsung η οποία διαθέτει οθόνη 5' ιντσών με ανάλυση Full. Η ίδια πηγή είχε δημοσιεύσει χθες και φωτογραφίες της συσκευής η οποία φαίνεται να έχει παρόμοιο σχεδιασμό με το Galaxy Note 2 με μόνη διαφορά το μικρό bezel που χωρίζει την οθόνη από το υπόλοιπο σασί της συσκευής.

 

Πάντως στο συγκεκριμένο βίντεο φαίνεται ακόμη η δυνατότητα για εισαγωγή 2 sim καρτών, κάτι που έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε στη σειρά συσκευών Duo της Samsung η οποία είναι αρκετά δημοφιλής στην Κίνα.

 

photostrip-2013-03-11-2.jpg

 

Όπως και να χει, τα αποκαλυπτήρια του Galaxy S IV θα γίνουν σε ζωντανή μετάδοση μέσα από το επίσημο κανάλι της Samsung στο YouTube, με την παρουσίαση να είναι προγραμματισμένη για τα ξημερώματα της 15ης Μαρτίου, στη 1.00πμ (ώρα Ελλάδος)

 

http://www.youtu.be/gfzom-RdrwI

 

Link.png Site: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151291173116786&set=a.59297021785.81337.7224956785&type=1[/url'>']Facebook - Samsung

 

Ενημέρωση (14/3/2013): Νέες φωτογραφίες αλλά και βίντεο με χαρακτηριστικά της συσκευής όπως το floating touch και το smart pause, δεν αφήνουν περιθώρια για την εγκυρότητα τους αφού όλα δείχνουν ότι αυτό είναι τελικά το Galaxy S IV που θα παρουσιάσει η Samsung σήμερα αργά το βράδυ.

 

38555526.jpg

 

http://www.youtu.be/jCAtRNiYBmI

http://www.youtu.be/tN7o_AhIlTM

http://www.youtu.be/m0uHy3SNfXQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μάλλον για sony με βλέπω.

ωραία τα galaxy s
αλλά όλο αυτό με το πλαστικό πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή ή τουλάχιστον να αλλάξουν σχεδιο

είναι ίδιο με το galaxy note 2 / s3 κοκ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος νοιαζεται για πλαστικο?εγω απο τη πρωτη μερα εχω βαλει δερματινη θηκη με καπακι στο σ3..νομιζω παντως οτι ειναι σωστη η κίνηση να μην απομακρυνθουν πολυ απο το σχεδιο του σ3.να κρατησουν ενα στυλ.περιμενουμε τη παρουσιαση!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος νοιαζεται για πλαστικο?εγω απο τη πρωτη μερα εχω βαλει δερματινη θηκη με καπακι στο σ3..νομιζω παντως οτι ειναι σωστη η κίνηση να μην απομακρυνθουν πολυ απο το σχεδιο του σ3.να κρατησουν ενα στυλ.περιμενουμε τη παρουσιαση!!

 

Καλή κίνηση, αλλά δεν το κάνουν όλοι, οπότε το πλαστικό δεν μπορεί να δικαιολογηθεί. Γενικά η Samsung στον τομέα του πλαστικού δεν την παλεύει με την καμία.

Όσο για την απομάκρυνση από το σχέδιο του S3 θα διαφωνήσω, μιας και πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει μια ανανέωση, τόσο στα χαρακτηριστικά, όσο και στη σχεδίαση.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι οι τιμές θα είναι στο cloud...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Παρόμοιος σχεδιασμός", understatement!

Αντί για "παρόμοιος" θα έβαζα:

-Όμοιος

-Πανομοιότυπος

-Απαράλλακτος

-Ταυτόσημος

 

Όλες οι εταιρίες έχουν να δουλέψουν πάνω στο ίδιο υλικό, μία παραλληλόγραμμη συσκευή με μεγάλη οθόνη, δεκτό. Από εκεί και πέρα όμως ή μπορείς να ακολουθήσεις τον απίστευτα βαρετό δρόμο της samsung ή τον κάπως πιο ενδιαφέροντα δρόμο της HTC (τουλάχιστον όσον αφορά το One) ή τον ακόμη πιο ενδιαφέροντα δρόμο της sony.

Όλες οι εταιρίες, για κάποιον άγνωστο για εμένα λόγο, έχουν αποφασίσει πως οι συσκευές ς τους πρέπει να μοιάζουν εξωτερικά και να αλλάζουν μόνο τα χαρακτηριστικά τους. Εταιρική ταυτότητα και καλά, μάλλον προσπαθούν να ελαχιστοποιήσουν το κόστος σχεδιασμού και να μην έρθει η μία σε σύγκρουση με την άλλη σε θέματα σχεδιασμού. Αλλά το να κυκλοφορεί την ναυαρχίδα της σχεδόν ολόιδια με την προηγούμενη είναι ό,τι πιο τεμπέλικο και απαράδεκτο μπορεί να κάνει μία εταιρία για εμένα.

Άρχισα να γράφω και σταματημό δεν έχω, απλά θέλω να πω ότι δεν συμπαθησα καθόλου σχεδιαστικά το S3 (τα πλαστικά του είναι πολύ ποιοτικά και τα βρίσκω πολύ πρακτικά σε σχέση με άλλα υλικά), ο περισσότερος κόσμος τους έκραξε για την άχρωμη εμφάνισή του και αυτοί πάνε και βγάζουν και το επόμενο μοντέλο τους σχεδόν πανομοιότυπο. Μπράβο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος νοιαζεται για πλαστικο?εγω απο τη πρωτη μερα εχω βαλει δερματινη θηκη με καπακι στο σ3..νομιζω παντως οτι ειναι σωστη η κίνηση να μην απομακρυνθουν πολυ απο το σχεδιο του σ3.να κρατησουν ενα στυλ.περιμενουμε τη παρουσιαση!!

Εχεις φώτο? Ψήνομαι πολυ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το lag και μονο φαινεται οτι δεν ειναι το s 4. Και στη φωτογραφια δεν υπαρχει ακουστικο, ειναι απλα μια φωτο με το χαρακτηριστικο σχημα των galaxy. Σιγα μην αποκαλυψει η sam το σχεδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...