Προς το περιεχόμενο

Αποσυνδεσεις σε ασυρματη συνδεση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους, έχω ένα πρόβλημα εδώ κ κάποιες μέρες με την ασύρματη σύνδεση μου. Συγκεκριμένα , έχω πάροχο wind , κ προσπαθώ να συνδέσω ασύρματα μέσω ενός καινούργιου laptop της hp που έχω . Συνδέομαι κανονικά στο ασύρματο δίκτυο κ μετά από λίγο με αποσυνδεθεί κ δεν έχω Internet .Πηρα στην wind μου είπαν να κάνω κάποια πράγματα αλλά tο πρόβλημα παραμένει . Επίσης πρέπει να σασ πω, πως από άλλο laptop που συνδέομαι στο ίδιο ασύρματο δίκτυο δεν έχω κανένα πρόβλημα , συνδέομαι κανονικά , επίσης μπαίνω κ από το κινητό μου στο wifi χωρίς να έχω κ εκεί πρόβλημα. Αυτά με κάνουν να καταλάβω πως το πρόβλημα ειναι στις ρυθμίσεις του υπολογιστή μου κ όχι στο router . Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει ; Ευχάριστω εκ τη προτέρων !

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το wireless δίκτυο είναι εξαιρετικά αδύναμο ή πέφτει πάνω σε άλλα δίκτυα;
Για δοκίμασε να τρέξεις το inssider (www.metageek.net/support/downloads/) και δώσε μας μια screenshot.

Δες για παράδειγμα ένα screenshot από εμένα.....μιλάμε για κακό χαμό :

 

352gs5z.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι οτι δεν μπαινει καθολου στο internet , το θεμα ειναι οτι μου κανει πολλες αποσυνδεσεις.. κ αυτο το παθαινει το συγκεκριμενο laptop , απο τις αλλες συσκευες μου πχ : iphone κ ενα παλαιοτερο laptop συνδεομαι κανονικα στο συγκεκριμενο ασυρματο δικτυο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...