Προς το περιεχόμενο

Κολλάει απίστευτα το laptop


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνε αυτό που σου είπε ό Gio. Δες αν ο κατασκευαστής του σκληρού έχει κάποιο διαγνωστικό πρόγραμμα και εγκατέστησε το.

Αν έχει bad sectors θα σου τον αντικαταστήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Δυστηχως δεν υπαρχει σεντς :(

Οποτε υπαρχει λυση με καποιο προγραμμα ?

Υ.Γ

Ειδα για αλλαηγ μεσα σε εγγηυση αλλα θελει 50%.

Εαν ειναι στο 75% δυστυχως δεν το σωζεις. Και ακομα και εαν καταφερεις να γραψεις στο μονο καλο μερος του σκληρου, καποια στιγμη θα "σκασει" και κινδυνευεις να χασεις και τα υπαρχοντα δεδομενα σου.
Έβαλα τώρα το διαγνωστικό εργαλείο των Windows να δει για bad sectors και να δω τι γυνετε.Έχει κολησει 25 λεπτά στο 5 βημα, τι να κανω ?

 

 

post-193002-0-08304500-1363200641_thumb.png

 

 

 

[ATTACH]253438[/ATTACH]edit ξεκόλλησε αλλά βλέπω να τρώω κάνα 3 ωρο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελιωσε το διαγνωστικο και υπολογιστης τρεχει κανονικα, το προγραμμα της toshiba λεει οτι δεν υπαρχει προβλημα ενω το hdsentinel επεσε στο 54%.

 

Τι στο π@#τσο γυνετε ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eεε..συγγνωμη δεν εχω να προσφερω κατι ιδιαιτερο απλα αν εχεις 2 bad sectors νομιζω πως οντως γινεται να σωσεις τουλαχιστον προσωρινα τον δισκο...Καπου εχω διαβασει οτι ολοι οι δισκοι εχουν ενα "αποθεμα" οπου αναπληρωνουν τους sectors αν αυτοι χαλασουν..προτεινω αμεσο backup. Aληθεια πως δημιουργουνται οι bad sectors για να παιρνουμε προφυλαξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eεε..συγγνωμη δεν εχω να προσφερω κατι ιδιαιτερο απλα αν εχεις 2 bad sectors νομιζω πως οντως γινεται να σωσεις τουλαχιστον προσωρινα τον δισκο...Καπου εχω διαβασει οτι ολοι οι δισκοι εχουν ενα "αποθεμα" οπου αναπληρωνουν τους sectors αν αυτοι χαλασουν..προτεινω αμεσο backup. Aληθεια πως δημιουργουνται οι bad sectors για να παιρνουμε προφυλαξεις;

Και εγω αυτο θελω να ρωτησω, δεν μπορω πχ να απομονωσω αυτα τα κακα σημεια και να κανω πχ τον σκληρο απο 500αρι 400αρι.

Κατι ας πουμε σαν "partition".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δίσκο με bad sectors δεν κάνουμε partition. Αφού άρχισε το κακό δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Θα αναπληρώνει τα bad sectors με άλλα και κάποια στιγμή θα τα τινάξει. Κράτα back ups όσο πιο συχνά μπορείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...