Προς το περιεχόμενο

Artifacts σε παιχνίδια μετά από αναβάθμιση θείου σε windows 8


antwnic4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Όπως λέει ο τίτλος, μετά την αναβάθμιση στα windows 8 μου βγάζει artifacts σε όλα τα απαιτητικά παιχνίδια που έχω παίξει μέχρι τώρα(farcry 3, borderlands 2, gotham city impostors 2).

Πριν την αναβάθμιση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η αναβάθμιση έγινε πάνω από τα 7, δηλαδή οι drivers και όλα τα σχετικά είναι ίδια. Έχω τους 13.1.

Έτρεξα ένα furmark για κανα 12λεπτο χωρίς προβλήματα max tmp 77C, αλλά τα fps ήταν avg 19 με max 22. Τα ρολόγια είναι στα default από το catalyst.

Το σύστημα είναι αυτό:

 

i5 3470

sapphire 7870 ghz

asrock h77 pro4/mvp

crucial 8gb ballistix 1866mhz

xfx 550w

Δεν νομίζω όμως να υπάρχει περίπτωση κολλήματος επεξεργαστή, ή ανεπαρκής τροφοδοσία.

 

Ευχαριστώ

 

 

Edit: Αν βγάλω φωτογραφία με prtscr φαίνεται μια μαυρίλα, ενώ όταν βγάζω με το fraps, δεν δείχνει artifacts.

Να διευκρινίσω ότι είναι λωρίδες από δεξιά προς τα αριστερά οι οποίες πηγαινοέρχοντε και ανεβοκατεβαίνουν και είναι 4-5 κάθε φορά, αρκετά παχιές. Ελπίζω να το εξήγησα αρκετά  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να έκανες format και όχι upgrade...δεν νομίζω οι drivers σου να ειναι περασμενοι μετα απο upgrade. Η πιο λογικη εξηγηση γι'αυτο που σου συμβαινει ειναι θεμα Upgrade των windows 8..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να έκανες format και όχι upgrade...δεν νομίζω οι drivers σου να ειναι περασμενοι μετα απο upgrade. Η πιο λογικη εξηγηση γι'αυτο που σου συμβαινει ειναι θεμα Upgrade των windows 8..

Το φορμάτ δεν το έκανα γιατί είδα ότι προσφέρει επιλογή update, οπότε λέω γιατί να μην γλιτώσω ένα ακόμα φορμάτ;

Αν, αντί για φορμάτ, κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση τους drivers θα κάνει δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...