Προς το περιεχόμενο

επιλογή νέας οθόνης


Tsapis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα θα ήθελα μερικές προτάσεις το budget είναι έως 300e, η χρήση browsing και gaming.

διάβασα και παρόμοια post είδα αρκετές αναφορές σε dell u2412m και  u2312hm, τι διαφορά έχουνε εκτός απο τη μία ίντσα ?

από ότι κατάλαβα η κορυφαία gaming οθόνη είναι η benq XL2420T αλλά η τιμή της είναι απαγορευτική, υπάρχει και ένα πιο φθηνό μοντέλο XL2411t αλλά δεν το βλέπω να υπάρχει σε κάποιο ελληνικό κατάστημα.

 

κάποιες άλλες αξιόλογες προτάσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 24αρα Dell εχει 1920x1200 αναλυση. ΣΤα 300 ευρω ακριβως υπαρχει αυτη η Eizo: http://www.skroutz.gr/s/291658/Eizo-Foris-FS2331.html?keyphrase=Eizo+Foris+FS2331 με πολυ καλα χρωματα. Δεν θεωρω πως αξιζει τόσα χρηματα όμως, καλυτερα αν πας στην 24αρα Dell: http://www.skroutz.gr/s/360622/Dell-UltraSharp-U2412M.html?from=autocomplete&keyphrase=u2412m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος dell και γνωμη μου να μην αγορασεις dell. Κοιταξε για Eizo, Samsung, Lg. Κοιτα να εχει καλο ms εφοσον σε ενδιαφερουν τα παιχνιδια και Ips panel. Αυτα περι led technology ειναι παραμυθια, το μονο που αλλαζει ειναι στο backlight φωτισμο, χρησιμοποιει Led αντι για κοινη λαμπα φθοριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κατοχος dell και γνωμη μου να μην αγορασεις dell.

 Γιατί το λες αυτό ;

 

ωραία αυτή η eizo foris αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δεν αξίζει τα χρήματα της.

 

έχουμε καμία πρόταση σε LG,samsung η και εγώ δεν ξέρω σε ποια άλλη μάρκα?

 

Κάτι άλλο που με προβλιματίζει , η απόσταση θέασης είναι 1 μέτρο,μήπως να πάω σε 27αρα ? στα games θα είναι οκ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60εκ ειναι οχι ενα μετρο και το λεω διοτι το after sale support τους ειναι για τα πανηγυρια. Παρε οτι ευχαριστει εσενα εγω την εμπειρια μου λεω με την εν λογω εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

60εκ ειναι οχι ενα μετρο και το λεω διοτι το after sale support τους ειναι για τα πανηγυρια. Παρε οτι ευχαριστει εσενα εγω την εμπειρια μου λεω με την εν λογω εταιρεια.

 

1μετρο εννοω είναι η απόσταση της οθόνης από εκεί που κάθομαι , η αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει και από άλλους κακά λόγια για τη dell, βέβαια άλλοι είναι απόλυτα ευχαριστιμένοι οπότε θεωρώ ότι είναι αυτό που λέμε αν σου κάτσει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από το site της dell:

Premium εγγύηση οθόνης

Εάν βρεθεί έστω και ένα ελαττωματικό pixel, παρέχεται δωρεάν οθόνη αντικατάστασης κατά την περίοδο ισχύος της εγγύησης, ώστε
να μπορείτε να είστε σίγουροι για την προστασία της επένδυσής σας.

 

 

Πολύ καλή η παρακάτω LG:


https://www.skroutz.gr/s/2146163/LG-M2452D.html

δεν είναι άσχημη αυτή αλλά είναι tv-monitor οπότε πληρώνω για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω , υπάρχει αντίστοιχ version χωρίς tv tuner ?


                   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι άσχημη αυτή αλλά είναι tv-monitor οπότε πληρώνω για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω , υπάρχει αντίστοιχ version χωρίς tv tuner ?

 

                   

 

 

Στις 24'' όχι.

Πάντως, δε θα έπρεπε να σε ενοχλεί καθόλου, το ότι έχει επιπλέον και tv tuner.

Δεν αλλάζει κάτι στην ποιότητα ή σε κάποιον άλλο τομέα αυτό. Είναι απλά ένα πρόσθετο χαρακτηριστικό και μάλιστα καλοδεχούμενο! ;)

 

Γιατί όχι λοιπόν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...