Προς το περιεχόμενο

Χαμηλη ταχυτητα ασχετη με αποτελεσματα speedtest.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Εχω 24αρα ΗΟL που κλειδωνει στα 4Μbps, τα αποτελεσματα του speedtest.net+holspeedtest δινουν 3.1mbps download και τα στατιστικα του ρουτερ δινουν 3.7mbps download. Μεχρι εδω ολα καλα κ ολα ωραια. Το προβλημα μου ειναι πως ποτε δεν εχω κατεβασει με αυτες τις ταχυτητες. Σε ο,τιδιποτε download και να κανω η μεγιστη ταχυτητα που εχω ειναι 700kbps, ειτε απο rapidshare, ειτε απο τορρεντ, ειτε απο οπιοδιποτε site. Μπορει καποιος να μου δωσει πιθανες εξηγησεις/προβληματα? ευχαριστω εκ τον προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή κατεβαζεις μεγιστο γυρω στα 70kB/s ? αν οχι και κατεβαζεις με 700kB/s τότε εισαi παραπανω απο αυτο που κλειδωνεις :P για να κατεβασεις με 4MB/s πρεπει να κλειδώνεις στα 34Μbps περιπου...

 

http://web.forret.com/tools/bandwidth.asp?speed=4&unit=Mbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρεις αλλα συνεχιζω να μην καταλαβαινω.

 

απλα νομιζω οτι εχεις μπερδεψει λιγο το τι εννοουμε kbps,mbps, Byte, Bit, κτλπ... το οτι η συνδεση σου ειναι 24Mbps σημαινει οτι μπορεις να κατεβάζεις μέχρι 2.86 ΜΒ/s δηλαδή megabyte το δευτερόλεπτο... (θεωρητικά πάντα). εσυ που κλειδωνεις στα 4Mbps θα πρεπει να βλεπεις ταχυτητες της ταξης των 500Kb/s δηλαδή kilobyte το δευτερόλεπτο... δεν μπορείς να δείς παραπάνω, ενώ συνήθως θα ειναι λιγότερο... το speedtest στα δείχνει σε Mbps δηλαδή Bit ανα δευτερόλεπτο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα νομιζω οτι εχεις μπερδεψει λιγο το τι εννοουμε kbps,mbps, Byte, Bit, κτλπ... το οτι η συνδεση σου ειναι 24Mbps σημαινει οτι μπορεις να κατεβάζεις μέχρι 2.86 ΜΒ/s δηλαδή megabyte το δευτερόλεπτο... (θεωρητικά πάντα). εσυ που κλειδωνεις στα 4Mbps θα πρεπει να βλεπεις ταχυτητες της ταξης των 500Kb/s δηλαδή kilobyte το δευτερόλεπτο... δεν μπορείς να δείς παραπάνω, ενώ συνήθως θα ειναι λιγότερο... το speedtest στα δείχνει σε Mbps δηλαδή Bit ανα δευτερόλεπτο... 

Αντε γεια.... λεμε  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε γεια.... λεμε  :P

 

...τι εννοείς? :P έγραψα κατι λάθος..? δεν αποκλείεται γιατι δεν ειμαι και πολυ γνώστης των δικτύων κτλπ.

η απλα εννοεις οτι ειναι χαμηλή ταχύτητα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500kbps=kilobits per sec οχι kilobyte  :P

εννοούσα kBps, kilobyte δηλαδή, γιαυτο το εγραψα και έτσι.. απλα ξεφυγε το κεφαλαιο στο Κ αντι για το Β. γιατι ειναι kilobit? εξηγησε το αν θές :P

 

το ξαναδιασταυρωσα 5-6 φορές, δεν εχω γράψει κάτι λάθος νομίζω  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κbt μικρο = Kilobit

KB κεφαλαιο = Kilobyte.

ο φιλος μας εναι παραξενο αυτο που μας γραφει.καλο θα ηταν να δοκιμασει καποιο download απο κανα ftp η κανα site Της ati με download manager για να δει ποσο κατεβαζει.αν ειναι με ασυρματο να συνδεθει με καλωδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...