Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλώς την πλαστικιά τηλεφωνούρα και όσοι πιστοί προσέλθετε.Αλλά βρε Samsung πολύ πλαστικούρα βρε παιδάκι μου πολύ πλαστικούρα και θα βροντοφωνάξω όχι άλλο πλαστικούρα σαν τον αείμνηστο Νίκο Κούρκουλο στην γνωστή ταινία που είπε όχι άλλο κάρβουνο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

design χάλι μαύρο και άσπρο :P

Τεχνολογίες άχρηστες για τους περισσότερους, εντελώς άχρηστη υπερύψηλη ανάλυση την όποια για να μπορέσει να την υποστήριξη έχει βάλει ένα κάρο πυρήνες μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλώς την πλαστικιά τηλεφωνούρα και όσοι πιστοί προσέλθετε.Αλλά βρε Samsung πολύ πλαστικούρα βρε παιδάκι μου πολύ πλαστικούρα και θα βροντοφωνάξω όχι άλλο πλαστικούρα σαν τον αείμνηστο Νίκο Κούρκουλο στην γνωστή ταινία που είπε όχι άλλο κάρβουνο.

 

προφανώς δεν καταλαβαίνεις ότι το πλαστικό είναι πρακτικό,φθηνό,και προσδίδει χαμηλό δείκτη SAR, και ακόμα και for the looks είναι κομπλέ. το μόνο που ξινίζει αρχικά είναι η αίσθηση της αφής στην οποία αν βάλεις στην άκρη το κόμπλεξ που διακατέχει τον κόσμο με το πλαστικό, είναι κομπλέ.

 

τι αμάξι έχεις είπαμε? μήπως είναι τίγκα στο πλαστικό? δεν σ αρέσει? τράβα αγόρασε αμάξι μέσα στην λαμαρίνα τότε

τι συσκευές έχεις στο σπίτι? από πλαστικό? πάρε από σίδερο τότε

τι? τελικά τα περισσότερα πράγματα που έχεις είναι από πλαστικό? τότε τι το κράζεις ? :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι νούμερα βγαίνει γιατί μου χάλασαν τα air max ? :-P
Ρε παιδιά εκεί στην samsung τι πίνουν ? Φτάσαν να βγάλουν note ουσιαστικά , πάλι αντιγραφή προηγούμενου , απλά με καλύτερα specs και ίδια υλικά κατασκευής. Να μην μιλήσω για design. Δεν βλέπουν το Ζ και το one πόσο όμορφα βγήκαν ? Αμφιβάλω κιόλας αν η παρουσιάση του κινητού ήθελε και ξεχωριστό event όπως έγινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού πούλησε ο Νότης-Σ3 βγάζουν κάτι παρόμοιο.

 

από πλευράς εταιρείας λογικό, δεν θέλουν να ρισκάρουν με κάτι νέο

από πλευράς κοινού ξενέρα που είναι κάτι παρόμοιο ΑΛΛΑ θα προτιμηθεί από αρκετή μερίδα κόσμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους λενε οτι το S4 εφερε "αλλο αερα" γρηγορα για αγορα αντιανεμικου...η αληθεια ειναι οτι οι

περισσοτεροι χαλαστηκαν γιατι δεν περιμεναν κατι τετοιο και αναφερομαι στους Sammy/Android fans

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν καταλαβαίνεις ότι το πλαστικό είναι πρακτικό,φθηνό,και προσδίδει χαμηλό δείκτη SAR, και ακόμα και for the looks είναι κομπλέ. το μόνο που ξινίζει αρχικά είναι η αίσθηση της αφής στην οποία αν βάλεις στην άκρη το κόμπλεξ που διακατέχει τον κόσμο με το πλαστικό, είναι κομπλέ.

 

τι αμάξι έχεις είπαμε? μήπως είναι τίγκα στο πλαστικό? δεν σ αρέσει? τράβα αγόρασε αμάξι μέσα στην λαμαρίνα τότε

τι συσκευές έχεις στο σπίτι? από πλαστικό? πάρε από σίδερο τότε

τι? τελικά τα περισσότερα πράγματα που έχεις είναι από πλαστικό? τότε τι το κράζεις ? :P

 

Κοιτα ειναι σιγουρα θεμα επιλογης, το αντιλαμβανομαι για πολλους. Εγω αυτο που εχω ευλογη απορια ειναι ποσοι απο αυτους που δεν θελουν πλαστικο κρατανε τα τηλεφωνα χωρις θηκη; Και αν εν τελει εχουν θηκη τι σημασια εχει απο τι υλικο ειναι τελικα το κινητο;

Το πλαστικο ειναι πιο ελαφρυ,αλλαζεται ευκολα,φθηνα και δεν σε νοιαζει αν θα γδαρθει ή οχι. Αλλα οπως ειπα ειναι επιλογες. Εμενα παντως μετα απο σερι 4 γενιες με iphone (σε θηκη ετρεμα μην μου γδαρθει) και ενα HD2 δεν με χαλασε καθολου για τους λογους που προανεφερα η μεταβαση στο Note II. Του εχω βαλει και την επισημη θηκη του με το μπροστινο καλλυμα και ολοι οταν το βλεπουν εντυπωσιαζονται ολως περιεργως με την πλαστικουρα.. ;)

 

Kαι εν πασει περιπτωσει.. Αν σας χαλαει τοσο ρε παιδια, αφηστε θα τα παρουμε εμεις τα Samsung μην τρελλαινεστε. Το τηλεφωνο ειναι απλα κορυφη και οποιος δεν θελει να το δει απλα εθελοτυφλει ή κανει bashing για τους δικους του λογους. Σεβαστοι παντα διαλογο κανουμε αλλα κατανταει λιγο αστειο να λες αυτο το τηλεφωνο απογοητευση. Λιγο σοβαροτητα δεν βλαπτει. Οσο για τις ιντσες deal with it guys. Την εποχη της πληρους φορητοτητας και του internet ζουμε και τα phablets πλεον (οπως εχουν καταντησει τα μεγαλα smartphones),καλυπτουν αναγκες, για καποιον που δεν θελει ουτε ενα mini tablet ουτε τον βολευει η 4αρα οθονη του κινητου του. Δεν βγαζουν τυχαια τα μοντελα ετσι προφανως και εχει γινει ερευνα αγορας για τις αναγκες τις αγορας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα ειναι σιγουρα θεμα επιλογης, το αντιλαμβανομαι για πολλους. Εγω αυτο που εχω ευλογη απορια ειναι ποσοι απο αυτους που δεν θελουν πλαστικο κρατανε τα τηλεφωνα χωρις θηκη; Και αν εν τελει εχουν θηκη τι σημασια εχει απο τι υλικο ειναι τελικα το κινητο;

Το πλαστικο ειναι πιο ελαφρυ,αλλαζεται ευκολα,φθηνα και δεν σε νοιαζει αν θα γδαρθει ή οχι. Αλλα οπως ειπα ειναι επιλογες. Εμενα παντως μετα απο σερι 4 γενιες με iphone (σε θηκη ετρεμα μην μου γδαρθει) και ενα HD2 δεν με χαλασε καθολου για τους λογους που προανεφερα η μεταβαση στο Note II. Του εχω βαλει και την επισημη θηκη του με το μπροστινο καλλυμα και ολοι οταν το βλεπουν εντυπωσιαζονται ολως περιεργως με την πλαστικουρα.. ;)

 

 

εννοείτε επιλογές , δεν αντιλέγω. αλλά να λέμε όλο το φάσμα των επιλογών δηλαδή τι προσδίδει το ένα τι το άλλο και τι επιλέγεις.

το θέμα θήκης το έχουν κυρίως οι κάτοχοι αλουμινιένων συσκευών (iPhone) όχι πως δεν υπάρχουν ανάλογα θέματα και για τα πλαστικά, απλά εκεί clein mein.

το κράξιμο περί πλαστικού είναι εντελώς παραπλανητικό, μιας και κατέχουμε υψηλό ποσοστό πλαστικών ηλ. συσκευών.

κι αυτό έχεις τους λόγους του που είναι απλοί και τους είπαμε.

 

ο κύριος που μιλάει για αντιανεμικά, γρήγορα στις Κυκλάδες να πιάσει τα μελτέμια αρχίζουν σε λίγο καιρό ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη λετε για επεξεργαστικη δυναμη, γιατι τι ειδους εφαρμογες μιλαμε, παιχνιδια, επεξεργασια κειμενων ή παρουσιασεις;

 

Infrared το 2013 ποιος χρειαζεται;

lol. η τηλεόραση σου χρειάζεται infared,το κινητό χρησιμοποιείται σαν τηλεχειριστήριο.

 

 

 

Σε τι νούμερα βγαίνει γιατί μου χάλασαν τα air max ? :-P

Ρε παιδιά εκεί στην samsung τι πίνουν ? Φτάσαν να βγάλουν note ουσιαστικά , πάλι αντιγραφή προηγούμενου , απλά με καλύτερα specs και ίδια υλικά κατασκευής. Να μην μιλήσω για design. Δεν βλέπουν το Ζ και το one πόσο όμορφα βγήκαν ? Αμφιβάλω κιόλας αν η παρουσιάση του κινητού ήθελε και ξεχωριστό event όπως έγινε.

 

 

γνωρίζεις πως το S4 είναι ολόιδιο σε μέγεθος με το S3 και μικρότερο του HTC One?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσωπικα παντως δε βρηκα λογο να δωσω το Note 2 μου για αυτο. Απο S3 σε S4 το ψιλοκαταλαβαινω κυριως λογω της μεγαλυτερης μνημης (αρκετα σημαντικο τελικα) και δευτερευοντως για τους πυρηνες.  

 

Το καλο ειναι πως (λογικα) οταν βγει το Note 3 θα εχουν βαλει μεγαλυτερη οθονη στο ιδιο μεγεθος, οποτε +1 στην Samsung για αυτην την υλοποιηση.

Περιμενω να δω κανενα βιντεο που να το εχει διπλα στο Note 2, εμφανισιακα μοιαζει ολόιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγαζουν τυχαια τα μοντελα ετσι προφανως και εχει γινει ερευνα αγορας για τις αναγκες τις αγορας.

 

Επέτρεψέ μου να πιστεύω ότι αυτό που λες ισχύει σε ένα μικρό βαθμό και ότι σε ένα μεγαλύτερο βαθμό ο κόσμος απλά παίρνει αυτό που του σερβίρουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ, γι αυτό σπαταλώνται απίστευτα ποσά στο Marketing των προ'ι'όντων! η "μισή πώληση" ενός προ'ι'όντος είναι εκεί!!!! εκμεταλλευόμενη την απουσία κριτικής επιλογής από το κοινό!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το νομιζω αυτο. Υπαρχει μια φιλοσοφια πισω απο την καθε εταιρεια. Για να βλεπεις την Apple που ειναι εμφανως συντηρητικη στο ζητημα του μεγεθους να ανεβαινει 0.5 ιντσες σε μια γενια κατι πρεπει να σας λεει αυτο. Και κατι μου λεει οτι και στο επομενο μοντελο θα εχουμε αυξηση μεγεθους και θα γελαμε με την αστεια διαφημιση περι δεικτη χεριου και νοημοσυνης.. ;)
Επισης θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω στο οτι ο κοσμος περνει οτι του σερβιρουν. Η αγορα εχει πλεον τοσες επιλογες και market segmentations που οι λαθος επιλογες ειναι πλεον ασυγχωρητες. Σιγουρα υπαρχει ενα πολυ μεγαλο ποσοστο που ακολουθει πιστα μια εταιρεια, αλλα μην νομιζεις οτι θελει πολυ για να καταποντιστουν οι πωλησεις μιας εταιρειας με 1-2 λαθος επιλογες..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...