Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν λέμε multitasking εννοούμε αυτό που βγαίνεις για λίγο από μια εφαρμογή (ένα παιχνίδι πχ) και ενώ περιμένεις να το συνεχίσεις από εκεί που το άφησες με τα 2GB RAM της σούπερ-ντούπερ συσκευής, το βλέπεις να ξεκινάει από την αρχή, ακόμα και αν στο μεταξύ έχεις πάρει μόνο 2 κλήσεις; Αυτό το multitasking δεν το έχει το iOs, το ομολογώ.

 

 

καλα τωρα υπερβαλεις 1 gb ram εχω με 2πυρηνο krait στα 1,5 κ μαμα andoid 4.04

 

δεν το εχω δει αυτο που λες ουτε μια φορα ,OYTE MIA κ οχι με 2 αλλα με 5 εφαρμογες ανοιχτες ταυτοχρονα

 

η προβληματικη συσκευη εχεις η εχεις "πηδηξει" το λειτουργικο με πατεντες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι εφαρμογες που κατονομαζεις δεν σερνονται ουτε καν στην 4.04 οχι στην 4.1 κ αυτο ιδιοις ομασι ,οχι μου ειπε ο μπατζανακης μου κλπ

 

κατα τα αλλα συμφωνω αν κ οπως ξαναεχω πει δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα στο andoid οπως τα λενε μερικοι

Επειδή την έχω τη συσκευή, θα μου επιτρέψεις να επιμείνω. Σέρνονται όλες τους. Φυσικά, όλα είναι σχετικά. Για κάποιον που χρησιμοποιεί μόνο android, τρέχουν υπέροχα. Για κάποιον με παραπάνω απαιτήσεις από το κινητό του εν έτει 2013, η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη.

 

Και δεν την έχω πηδήξει τη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα μικρο πραγματακι απο εμενα

 

μην βαζετε task killers στο android ,οχι μονο δεν καταφερνετε τπτ αλλα μαλλον κακο κανετε

 

ψαχτε το



Επειδή την έχω τη συσκευή, θα μου επιτρέψεις να επιμείνω. Σέρνονται όλες τους. Φυσικά, όλα είναι σχετικά. Για κάποιον που χρησιμοποιεί μόνο android, τρέχουν υπέροχα. Για κάποιον με παραπάνω απαιτήσεις από το κινητό του εν έτει 2013, η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη.

 

Και δεν την έχω πηδήξει τη συσκευή.

 

ειμαι απο αυτους που tweekαρουν το πισι τους γιατι δεν ανεχονται την παραμικρη καθυστερηση

 

αυτο που λες δεν συμβαινει,ειμαι καθετος

 

αυτο ειναι το τηλεφωνακι μου ,μικρομεσσαιο θα το ελεγα,χωρις καστομιες ξαναλεω,σε ακουω

http://www.gsmarena.com/asus_padfone-3965.php

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε multitasking εννοούμε αυτό που βγαίνεις για λίγο από μια εφαρμογή (ένα παιχνίδι πχ) και ενώ περιμένεις να το συνεχίσεις από εκεί που το άφησες με τα 2GB RAM της σούπερ-ντούπερ συσκευής, το βλέπεις να ξεκινάει από την αρχή, ακόμα και αν στο μεταξύ έχεις πάρει μόνο 2 κλήσεις; Αυτό το multitasking δεν το έχει το iOs, το ομολογώ.

Οσο για το multitasking, σε πληροφορω οτι αυτη τη στιγμη που σου γράφω, εκτός απο τον chrome για να παροκολουθω το insomnia,έχω ανοιχτό και το real racing 3 και περιμενω να φτιαχτεί το αυτοκινητακι,το riptide gp για να κάνω καμια πιστα οτα δε γράφω εδω ή δεν ειναι έτοιμο το αυτοκίνητο στο RR3 και τελος εχω και dead space, γιατι μολις το αγόρασα και θέλω να το δοκιμασω!

Με αλλα λογια κανω βολτες σε 3 απαιτητικά games και browsing και δεν έχω ούτε καθυστέρηση ουτε lag ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ απο αυτα και η ram ειναι ακομη στα 200mb free και αυτο το κανω πολυ συχνα,οχι μονο τωρα!Nexus7!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή την έχω τη συσκευή, θα μου επιτρέψεις να επιμείνω. Σέρνονται όλες τους. Φυσικά, όλα είναι σχετικά. Για κάποιον που χρησιμοποιεί μόνο android, τρέχουν υπέροχα. Για κάποιον με παραπάνω απαιτήσεις από το κινητό του εν έτει 2013, η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη.

 

Και δεν την έχω πηδήξει τη συσκευή.

 

κίριλε, σε ποίες απαιτήσεις αναφέρεσε ώστε είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά του Android?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κίριλε, σε ποίες απαιτήσεις αναφέρεσε ώστε είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά του Android?

Εννοώ σε σχέση με αυτό που σου προσφέρει η διεπαφή με iOs και Windows Phone. Το τέλειο touch, η super smooth, super snappy συμπεριφορά των δυο αυτών λειτουργικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ σε σχέση με αυτό που σου προσφέρει η διεπαφή με iOs και Windows Phone. Το τέλειο touch, η super smooth, super snappy συμπεριφορά των δυο αυτών λειτουργικών.

 

αν το κάνεις πουτ***α το κινητό ναι θα είναι απαράδεκτο ως προς το smooth.

αν πας να σηκώσεις παιχνίδι με απαιτήσεις, σε android του 2009 θα είναι απαράδεκτο ως προς το smooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το κάνεις πουτ***α το κινητό ναι θα είναι απαράδεκτο ως προς το smooth.

Οπότε, είσαι ο μοναδικός android user που δεν παραδέχεται αυτό που όλος ο κόσμος βλέπει και έχει αποδεχτεί. Ότι οι άλλες δυο πλατφόρμες υπερτερούν σε αυτούς τους τομείς. Οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι ειναι τρελο ζητημα το να φας λαγκ μια στο τοσο (μιλαμε για στιγμιαια κολληματα)

 

τοσο μεγαλο ζητημα που θα πας σε ασφυκτικα κλειστη πλατφορμα κ θα πληρωσεις τα 2πλα εως 3πλα για ιδια αποδοση στις εφαρμογες

 

σοβαρα τωρα πειτε οτι γουσταρετε χαιλικι κ μουρη να τελειωνουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε, είσαι ο μοναδικός android user που δεν παραδέχεται αυτό που όλος ο κόσμος βλέπει και έχει αποδεχτεί. Ότι οι άλλες δυο πλατφόρμες υπερτερούν σε αυτούς τους τομείς. Οκ.

Οκ υπερτερούν, αλλα οχι τοσο οσο το παρουσιάζεις!!!

Αλλα το ερώτημα παραμένει, αξίζει αυτο το λίγο σμουθνεστ,για να θυσιασει κάποιος ολα αυτα που σου προσφέρει το android, σε σχέση με τα αλλα δυο os?

Νομίζω οτι την απάντηση τη γνωριζεις,αλλιώς δε θα είχες το sgs2 και να το αντικαταστησεις με το note 2!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kirilo σχεδόν όλες οι αναφορές είναι του 2011 και γενικά πριν το JB που βγήκε Ιούλιο 2012 και αρκετές από forums/blogs φάση iPhoneHellas.

 

7 Δεκ 2011

6 Δεκ 2011

5 Δεκ 2011

12 Απρ 2012

11 Ιαν 2012

 

facepalm :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kirilo σχεδόν όλες οι αναφορές είναι του 2011 και γενικά πριν το JB και αρκετές από forums/blogs φάση iPhoneHellas.

 

7 Δεκ 2011

6 Δεκ 2011

5 Δεκ 2011

12 Απρ 2012

11 Ιαν 2012

 

facepalm :P

Έλα, εδώ είσαι. Τελευταίου έτους.

https://www.google.gr/search?q=why+android+laggy&aq=f&oq=why+android+laggy&aqs=chrome.0.57j0l3j62l2.5161&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=why+android+laggy&hl=el&source=lnt&tbs=qdr:y&sa=X&ei=1vFKUZ2XJYTNswbh04DYDA&ved=0CB8QpwUoBQ&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.44158598,d.Yms&fp=865fdfccec8238a&biw=1395&bih=884

 

Τέλος, δες και αυτό.

http://en.wikipedia.org/wiki/Denial

 

Βάζω και αυτό το βίντεο που δείχνει ακριβώς ποιό είναι το θέμα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...