Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμα ταχυτητας συνδεσης?


pigasos35

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επανερχομαι με μια ερωτηση.Τα προβληματα αποσυνδεσης-συνδεσης του ρουτερ οταν ανοιγω το λαπτοπ συνεχιζονται.Εκανα update drivers της καρτας του λαπτοπ,τελευταιο firmware στο ρουτερ, αλλα τιποτα.

Παρατηρησα οτι συνδεεται σε ταχυτητα χαμηλοτερη (6500μβ) κ καθε ~10μιν κανει dc κ συνδεεται ψηλοτερα κατα 1μβ , μεχρι καποια στιγμη να σταθεροποιηθει αν τα καταφερει.Περιπου στα 7300μβ.

Ολα αυτα με το ασυρματο.Οταν το βαλω με καλωδιο κλειδωνει αμεσως στα 9μβ χωρις dc's.

Η ερωτηση ειναιμ η εξης : Μπορω να βαλω καπου στου ρουτερ μονιμα σαν συνδεση τα 9μβ ετσι ωστε να μην κανει ρεσετ καθε φορα?

Το ρουτερ μου ειναι ενα tp-link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν μπορεις.μηπως αντι για dc's κανει reboot το ρουτερ.γιατι να το επηρεαζει κατι στο wireless και να χανει την συνδεση παραξενο.με αλλο ρουτερ εχεις δοκιμασει?επισης firmware update κοιταξες για το ρουτερ?κανα Hard reset Του εκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρε Poulinos ολα τα εχω κανει αλλα τίποτα.Άλλο ρουτερ δυστυχώς δεν υπαρχει κ ουτε κανείς γυρω μου εχει.Παίζω με isdn γραμμη.Αυτο με το dc να σου πω την αλήθεια δεν το εχω παρατηρησει αν το κανει reboot ή μονο dc.θα το τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...