Προς το περιεχόμενο

ερώτηση για πρώτη εφαρμογή android


adams24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για σας παιδιά θέλω να κάνω μια εφαρμογή android (να προσπαθήσω τουλάχιστον)
για livi score  και αποτελέσματα ποδοσφαίρου κυρίως ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου αυτό που με προβληματίζει είναι το έξεις από που θα ενημερώνεται η εφαρμογή?? για τα αποτελέσματα και το σκορ  πρέπει να προσθέσω κάποιο site  με live score και αποτελέσματα?? θα δουλέψω με το eclipse  και android SDK manager

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θα έχεις κάπου έναν δικό σου κεντρικό server όπου ο ίδιος θα ενημερώνεις τα αποτελέσματα και μετά αυτά θα βγαίνουν στην εφαρμογή...η πρέπει να τα παίρνεις απο κάποιο site. Για να τα πάρεις απο οποιοδήποτε site πρέπει να έχεις πρόσβαση στη βάση δεδομένων τους. Αυτό γίνεται...το θέμα είναι πως θα τους πείσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά το φανταστικά  
δηλ για αυτό εδώ π.χ http://www.opap.gr/el/web/guest/live-bet χριαζομε την άδεια από το site που θέλω να χρησιμοποιήσω σωστά ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μόνο άδεια, αλλά και πρόσβαση στη βάση τους. Εκτός αν τραβάς και επεξεργάζεσαι την html...το οποίο είναι μπακαλίστικο.

Μια γρηγορη-ευκολη λυση. Ετσι το βλεπω εγω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατάλαβα επόμενος πάμε στην άλλη επιλογή δημιουργία μπλοκ ενημερώσεις και από εκεί τα τραβάω στην εφαρμογή



Μια γρηγορη-ευκολη λυση. Ετσι το βλεπω εγω ;)

δεν ξέρω πως τραβάω την HTML και επεξεργασία  άσε που δεν θέλω να εχω κανένα πρόβλημα είπαμε να κάνουμε λίγο χαβαλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά με έχει σπάσει τα νευρά το eclipse  και τοSDK  ότι και να κάνω πατάω run  και με λέει ένα κάρο @@ άλλες φορές οτι δεν βρέθηκε και άλλες μου βγάζει erro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...