Προς το περιεχόμενο

Το USB 3.0 bug του Haswell της Intel θα απαιτήσει νέο chipset για την αντιμετώπιση του


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και να μην ξεχνάμε ότι τα 22nm δεν είναι ακριβώς 22. Το Marketing της Intel πάντως κάνει θαυμάσια δουλειά!

Τι εννοεις? Ποσα ειναι?

 

Αυτο που προσεξα και μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η λιθογραφια στο z77 στο σιτε της ιντελ λεει οτι ειναι 65nm(παραλογο αφου τοσο ηταν το x58) ενω στο aida64 αν το τρεξετε γραφει κανονικα 22nm (που ειναι κ το λογικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι και κάποιο τρομερό bug,σε usb3 μόνο εξ. σκληρούς βάζεις και το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο όταν μπαίνει απο αδράνεια στα windows......

προσωπικά δεν θα πήγαινα σε haswell τώρα αφού είδη σε laptop/deskop δουλεύω sandy bridge i3/i5 οπότε δεν έχω λόγο αλλά αν αγόραζα κάτι καινούριο στα λάπτοπ ειδικά ο haswell θα ήταν πολύ καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις? Ποσα ειναι?

 

Αυτο που προσεξα και μου εκανε εντυπωση ειναι οτι η λιθογραφια στο z77 στο σιτε της ιντελ λεει οτι ειναι 65nm(παραλογο αφου τοσο ηταν το x58) ενω στο aida64 αν το τρεξετε γραφει κανονικα 22nm (που ειναι κ το λογικο)

Πάντα τα Chipsets φτιάχνονται σε πιο παλιές λιθογραφιες, οπότε το 65nm είναι πιο λογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά άκυρο...να ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά να συνεχίζεις τη παραγωγή....και όπως αναφέρθηκε παραπάνω...όσοι δεν γνωρίζουν θα αγοράζουν αβέρτα...και εκεί στηρίζονται..στην άγνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξύπνα επιτέλους ρε amd και πέτα κάνα chip της προκοπής να γίνει πανικός

 

Έχει "της προκοπής".Αν εννοείς κάτι που να είναι απόλυτα μπροστά,με τι χρήματα να το κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...