Προς το περιεχόμενο

Σιγουρο κερδος στο στοιχημα


XRHSTOS2013

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο που λεει ο φιλος ισχυει εν μερη πχ στο euro στην φαση των 16 στα τελικα ειναι πολυ δυσκολο να περασει ενας γυρως χωρις κανενα χ

Εγώ σου λέω ότι για 20 συνεχόμενα έτη, έρχεται τουλάχιστον ένα Χ με αποτέλεσμα να κερδίζεις.

Στο 21ο έτος δεν θα έρθει κανένα Χ και θα χάσεις ότι έχεις κερδίσει στα 20 έτη που πέρασαν + το αρχικό κεφάλαιο σου.

Αν δεν μπορείς να συλλάβεις αυτό που λεω, προσπάθησε περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σου λέω ότι για 20 συνεχόμενα έτη, έρχεται τουλάχιστον ένα Χ με αποτέλεσμα να κερδίζεις.

Στο 21ο έτος δεν θα έρθει κανένα Χ και θα χάσεις ότι έχεις κερδίσει στα 20 έτη που πέρασαν + το αρχικό κεφάλαιο σου.

Αν δεν μπορείς να συλλάβεις αυτό που λεω, προσπάθησε περισσότερο.

Φιλε μου για αυτο λεγετε ΤΖΟΓΟΣ αλλιως δεν θα δουλευε κανεις  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν επενδύεις κάπου χρήμα κοιτάς ποιά μπορεί να είναι η χειρότερη περίπτωση...Η χειρότερη περίπτωση στατιστικά στην στρατιγική με τα Χ και με τον διπλασιασμό είναι σε  άπειρο αριθμό αγώνων να μην πιάσεις το Χ(μπορεί να είσαι τόσο γκαντέμης)...Οπότε σε καμία περίπτωση δεν θα σου αποφέρει κέρδη αυτή η στρατιγική

 

Καλά μην λέμε ότι θέλουμε. Ναι με  ά π ε ι ρ ο  κεφάλαιο θα σου αποφέρει κέρδη. Και πολλά μάλιστα, της τάξης του 50% περίπου καθαρό κέρδος. Για πες μου εσύ κάποιο άλλο επενδυτικό προϊόν με τέτοιο ποσοστό κέρδους.

Εγώ σου λέω ότι για 20 συνεχόμενα έτη, έρχεται τουλάχιστον ένα Χ με αποτέλεσμα να κερδίζεις.

Στο 21ο έτος δεν θα έρθει κανένα Χ και θα χάσεις ότι έχεις κερδίσει στα 20 έτη που πέρασαν + το αρχικό κεφάλαιο σου.

Αν δεν μπορείς να συλλάβεις αυτό που λεω, προσπάθησε περισσότερο.

 

Ε καλά άμα έρθει το 20 έτος το χ εσύ θα κάτσεις να παίξεις και το επόμενο; :P  Time for vacation dude.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην λέμε ότι θέλουμε. Ναι με  ά π ε ι ρ ο  κεφάλαιο θα σου αποφέρει κέρδη. Και πολλά μάλιστα, της τάξης του 50% περίπου καθαρό κέρδος. Για πες μου εσύ κάποιο άλλο επενδυτικό προϊόν με τέτοιο ποσοστό κέρδους.

 

Ε καλά άμα έρθει το 20 έτος το χ εσύ θα κάτσεις να παίξεις και το επόμενο; :P  Time for vacation dude.

Και άπειρο κεφάλαιο να έχεις θα χάσεις, τη στιγμή που καμία εταρία δε θα δέχεται το ποσό που θες να παίξεις. Μάθετε πρώτα τους κανονισμούς. Τα λεφτά σας παίζετε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες euro 2008.

3 ισοπαλίες στους 24 αγώνες της πρώτης φάσης!

Γιατί έχετε μείνει στις ισοπαλίες? Οποιοδήποτε σημείο με απόδοση >=2 βολεύει στο σύστημα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άπειρο κεφάλαιο να έχεις θα χάσεις, τη στιγμή που καμία εταρία δε θα δέχεται το ποσό που θες να παίξεις. Μάθετε πρώτα τους κανονισμούς. Τα λεφτά σας παίζετε!

 

Μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.. Όταν έρθει η στιγμή για το όριο θα σπάσεις τα bets... Αν έχεις τα φράγκα κάποια στιγμή θα πληρωθείς και με το παραπάνω μάλιστα...

 

Γιατί έχετε μείνει στις ισοπαλίες? Οποιοδήποτε σημείο με απόδοση >=2 βολεύει στο σύστημα αυτό.

 

Βολεύει άλλα το κέρδος θα είναι πολύ μικρό. Άρα γιατί να ακολουθήσεις αυτό και όχι το χ όταν θεωρητικά έχουν το ίδιο σκεπτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.. Όταν έρθει η στιγμή για το όριο θα σπάσεις τα bets... Αν έχεις τα φράγκα κάποια στιγμή θα πληρωθείς και με το παραπάνω μάλιστα...

 

 

Βολεύει άλλα το κέρδος θα είναι πολύ μικρό. Άρα γιατί να ακολουθήσεις αυτό και όχι το χ όταν θεωρητικά έχουν το ίδιο σκεπτικό.

Να παίξουμε και την έκπληξη, ακόμα μεγαλύτερο κέρδος. Κάποια στιγμή βγαίνει!

Βρήκαμε τον τρόπο να τινάξουμε τους bookmakers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις τα φράγκα κάποια στιγμή θα πληρωθείς και με το παραπάνω μάλιστα...

 

Αν έχεις τα φράγκα, τότε ποιος ο λόγος να μπλέξεις σε αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία και να ρισκάρεις να χάσεις τα πάντα; Κι όταν λέμε φράγκα, εννοούμε κάποιες χιλιάδες ευρώ έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά άμα έρθει το 20 έτος το χ εσύ θα κάτσεις να παίξεις και το επόμενο; :P  Time for vacation dude.

 

Αυτά που λέω εγώ και ο djcat είναι βασικά πράγματα που ισχύουν δεν ανακαλύπτουμε τώρα τον τροχό. Δεν θεωρώ ότι έχω γράψει καμιά εξυπνάδα στο θρεντ, μιλάμε για απλές γνώσεις μαθηματικών-στατιστικής (λυκείου). Απλώς απότι φαίνεται κάποιοι δεν μπορούν να μπουν στη λογική των αριθμών, γιατί δεν μπορούν να κατανοήσουν τον τρόπο που λειτουργούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παίξουμε και την έκπληξη, ακόμα μεγαλύτερο κέρδος. Κάποια στιγμή βγαίνει!

Βρήκαμε τον τρόπο να τινάξουμε τους bookmakers!

 

Δεν καταλαβαίνω προς τι η ειρωνεία; Ξεκαθάρισα την θέση μου από την αρχή νομίζω. Αλλά αφού συζητάμε για το υποθετικό σενάριο των  ά π ε ι ρ ω ν  bets, ναι πως να το κάνουμε δηλαδή κάποια στιγμή θα κερδίσεις. 1Χ2  33,33% το καθένα. Έλεος για ποδόσφαιρο μιλάμε γιατί να μην βγει δηλαδή το σημείο χ; Λες και περιμένεις να έρθει χ το alien vs predator. pfff <_< 

 

Αν έχεις τα φράγκα, τότε ποιος ο λόγος να μπλέξεις σε αυτή την ψυχοφθόρα διαδικασία και να ρισκάρεις να χάσεις τα πάντα; Κι όταν λέμε φράγκα, εννοούμε κάποιες χιλιάδες ευρώ έτσι;

Όχι κάποιες χιλιάδες ευρώ, εγώ τουλάχιστον μίλησα για φραγκάτους, οπότε αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες μην πω και παραπάνω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι κάποιες χιλιάδες ευρώ, εγώ τουλάχιστον μίλησα για φραγκάτους, οπότε αρκετές εκατοντάδες χιλιάδες μην πω και παραπάνω... 

 

Έστω και εκατοντάδες χιλιάδες και εκατομμύρια. Το ερώτημα παραμένει το ίδιο. Γιατί να ρισκάρει κάποιος τόσα λεφτά εφόσον στην ουσία είναι τέρμα φραγκάτος;

 

Στο φινάλε το μόνο σίγουρο είναι ότι ο φραγκάτος δεν έκανε την περιουσία του από τον τζόγο. Και σίγουρα όχι με την μέθοδο Martingale.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λέω εγώ και ο djcat είναι βασικά πράγματα που ισχύουν δεν ανακαλύπτουμε τώρα τον τροχό. Δεν θεωρώ ότι έχω γράψει καμιά εξυπνάδα στο θρεντ, μιλάμε για απλές γνώσεις μαθηματικών-στατιστικής (λυκείου). Απλώς απότι φαίνεται κάποιοι δεν μπορούν να μπουν στη λογική των αριθμών, γιατί δεν μπορούν να κατανοήσουν τον τρόπο που λειτουργούν.

 

Σίγουρα από άποψη στατιστικής είσαι χαμένος. Αλλά αν λάβουμε υπόψιν τον παράγοντα ποδόσφαιρο και αφού μιλάμε για άπειρο κεφάλαιο, ή αν θέλεις ικανό ώστε να μπορείς να υποστηρίξεις οποιαδήποτε κατάσταση θα βγάλεις αυτό το 50% καθαρό κέρδος και θα πας σπίτι σου. Για αυτό είπα πριν αν κερδίσεις το 20ο χρόνο το χ δεν θα συνεχίσεις και τον 21ο...

 

Έστω και εκατοντάδες χιλιάδες και εκατομμύρια. Το ερώτημα παραμένει το ίδιο. Γιατί να ρισκάρει κάποιος τόσα λεφτά εφόσον στην ουσία είναι τέρμα φραγκάτος;

 

Στο φινάλε το μόνο σίγουρο είναι ότι ο φραγκάτος δεν έκανε την περιουσία του από τον τζόγο. Και σίγουρα όχι με την μέθοδο Martingale.

 

Φυσικά και δεν την έκανε κανένας φραγκάτος την περιουσία του με αυτό τον τρόπο, εγώ απλά είπα ότι πρέπει να έχεις βαρβάτο κεφάλαιο για να το υποστηρίξεις. 50% καθαρό κέρδος, σε μια μέρα/ώρα/λεπτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να σας το χαλασω αλλα η διαρκεια και η απληστια τρωει τον παικτη.Εκτος αν  μιλαμε για κανα γαματο αριθμομνημονα με διατριβη στον νομο των πιθανοτητων η καποιον που επιασε το  τζοκερ η κανα τρελιαρικο συστημα (πχ 15 ομαδες ) με κανα 10ευρω και πριν προλαβει να του μπει το μικροβιο αντε γεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ 17 ΣΕΡΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ ΑΝ ΜΕΛΕΤΑΣ ΣΩΣΤΑ. Πως να το κανουμε δηλαδη ???

 

 

 

Εγω προσωπικα δεν πολυ παιζω στοιχημα. Οσες φορες εχω μελετησει ΤΑ ΠΑΝΤΑ 7/10 φορες παω ταμειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...