Προς το περιεχόμενο

Συνεχείς επαναεκεινήσεις υπολογιστή!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Έχω πρόβλημα με το pc μου. Ξαφνικά όπως ήταν ανοιχτός κλείνει. Πατάω το κουμπί να τον ξανανοίξω και αναβοσβείνει το λαμπάκει... είναι σαν να κλείνει και να ανοιγει μεσα σε 2 δευτερα... ωσπου μετά απο λιγο μένει αναμένο χωρις ομως να εμφανοζει κατι στην οθόνη...! Για να μην τα πολυλογώ πήγα στο πλ..... και μου είπαν ότι φτέει ο σκληρός... Αφού μου το είπαν αυτό και με χρέωσαν και 20 ευρώ για τον ελεγχο του πήρα εγώ σκληρό και τον τοποθετησα κανονηκόκατα. Άνοιξε  κανονικά την πρώτη φορά έκανα την εγκατάσταση των windows και έκανε την καθιερομένη επανεκείνηση... Πάλι τα ίδια αναμα σβήσημο... Τους τον ξαναέδωσα και αντί να τον δουν εκείνη την ώρα κι όλας οι γελίοι, τον έχουν από την παρασκευή (γύρω στις 3 το μεσημέρι) και όταν του πήρα τηλέφωνο σήμερα (σάββατο) μου είπαν οτι δεν τον έχουν δει... Ξέρετε εσείς τι μπορεί να φτέει...;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως τα λες δεν ειναι θεμα σκληρου δισκου (εκτος αν βραχυκυκλωνει και κλεινει τα ρευματα το τροφοδοτικο) , μπορει να βρηκαν προβλημα γενικα στο δισκο ασχετο ομως με τα συμπτωματα που αναφερεις .

 

Δες τωρα που δεν εχει δισκο το pc , αν κανει ποστ κτλ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με το pc μου. Ξαφνικά όπως ήταν ανοιχτός κλείνει. Πατάω το κουμπί να τον ξανανοίξω και αναβοσβείνει το λαμπάκει... είναι σαν να κλείνει και να ανοιγει μεσα σε 2 δευτερα... ωσπου μετά απο λιγο μένει αναμένο χωρις ομως να εμφανοζει κατι στην οθόνη...! Για να μην τα πολυλογώ πήγα στο πλ..... και μου είπαν ότι φτέει ο σκληρός... Αφού μου το είπαν αυτό και με χρέωσαν και 20 ευρώ για τον ελεγχο του πήρα εγώ σκληρό και τον τοποθετησα κανονηκόκατα. Άνοιξε  κανονικά την πρώτη φορά έκανα την εγκατάσταση των windows και έκανε την καθιερομένη επανεκείνηση... Πάλι τα ίδια αναμα σβήσημο... Τους τον ξαναέδωσα και αντί να τον δουν εκείνη την ώρα κι όλας οι γελίοι, τον έχουν από την παρασκευή (γύρω στις 3 το μεσημέρι) και όταν του πήρα τηλέφωνο σήμερα (σάββατο) μου είπαν οτι δεν τον έχουν δει... Ξέρετε εσείς τι μπορεί να φτέει...;;;

 

...το ότι σε λάθος μαγαζί ρίχτηκε η μολότοφ της Μαρφίν...

 

Πριν αρχίσεις να βάζεις χέρι στην τσέπη για αγορά hardware, καλό είναι να σε βοηθά κάποιος που ξέρει κάτι περισσότερο από υπολογιστές, για να κάνετε μαζί ελέγχους ώστε να φτάσετε στο προβληματικό κομμάτι.

Υπάρχει κανείς τέτοιος φίλος/γνωστός/συγγενής σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου τροφοδοτικο ειναι .. Ειχα και εγω ενα παρομοιο προβλημα αλλα εγω επρεπε να κλεισω το τροφοδοτικο και να το ξανανοιξω για να δουλεψει και παλι το pc και μετα απο λιγο παλι τα ιδια ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...