Προς το περιεχόμενο

Firmware update σε vertex 3


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια και χρονια πολλα ! Θα ηθελα να μου πειτε τι θα κερδισω αν κανω firmware update στον OCZ Vertex 3 που εχω το Firmware του ειναι το εργοστασιακο και δεν το εχω πειραξει απο τοοτε που τον πειρα... Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας ! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως τιποτα, ισως πολλα. Εξαρταται αν το νεο firmware διορθωνει σοβαρα bugs ή αυξανει την performance του δισκου. Αν δεν εχει σημαντικες αλλαγες τοτε μην ασχολεισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από όποια αύξηση ταχύτητας που μπορεί να έχεις (πιο πολύ σε bench,σε απλή χρήση δεν είναι και τόσο εμφανής),φτιάχνει και κάποια bugs του παλιού firmware.Για παράδειγμα εγω σε έναν agility 3 είχα ένα θέμα ότι κάποιες φορές δεν μου αναγνωριζε τον δίσκο.Με το firmware update όλα comple.

 

 

Γενικά καλό είναι να έχεις το τελευταίο firmware του δίσκου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι εχω περασει μεσα στον SSD τα windows και μου λεει στο tool του δισκου οτι πρεπει να κανω απο αλλον σκληρο boot για να του κανω το update ! ..... -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

τουλάχιστον έχεις αυτό που διόρθωσε τα BSODs του controller του SSD...

 

κάντο αν δεν βαριέσαι αλλά διαφορά στις επιδόσεις δεν πρόκειται αν δεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε τοτε δεν λεει να το κανω τσαμπα τα 10 λεπτα που θα μου φαει ! Ελεγα αν υπηρχε καποια διαφορα στισ επιδωσεις να το εκανα αλλα τωρα δεν εχει νοημα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...