Προς το περιεχόμενο

evga gtx660 3GB sc signature 2


Nikos667

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα έπαιρνα την καλύτερη GPU και όχι την καλύτερη υλοποίηση. Δηλαδή ψηφίζω Ti. Ok, έχει παραπάνω μνήμη η άλλη, αλλά η παραπάνω μνήμη θα σε βοηθήσει όταν ξεμείνεις από μνήμη. 2GB είναι πολύ κομπλέ κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω δεν θα παιρνα με τιποτα 660 με 250    €

οσο για τα  3 GB ειναι χρησιμα μονο για πανω απo1080p, και η 660 δεν ειναι καταλληλη για τετοιες αναλυσεις

 

συμφωνω με τον 

XMorsX για την 

 http://www.skroutz.g...660-2GB-OC.html

 

εξαιρετικη υποποιηση με πολυ καλη και αθορυβη ψυξη (windforce)

αντιθετα η evga και zotac εχουν τις πιο ζεστες υλοποιησεις σε 660-χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι προβληματιζουν

 

 

 

660 στα 210 -220 ή ti στα 280 -290  λοιπον και απο μενα

 

η ti δεν ειναι 5% πιο γρηγορη ,

ειναι απο 5%- 20% γρηγοροτερη, αναλογα τι αξιοποιει περισσοτερο το παιχνιδι rops  η shaders

συνηθως  ειναι ~15% γρηγοροτερη απο την 660

αναλυτικα

GTX 660 has around 76% of the shading and texturing performance of the GTX 660 Ti, 80% of the rasterization performance, 100% of the memory bandwidth, and a full 107% of the ROP performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκος απο οτι οι δισκοι δεν θα μου "ρθουν...τι να πω τωρα.... :fear:  :fear:  :fear:  :fear:  :fear:

Λετε να παρω την GPU που διαλεξα να τελειωνω η να παω σε GTX 660?

Η διαφορα ειναι οτι η πιο ακριβη υλοποιηση της GTX 660 κανει οσο η πιο χαλια της GTX 660TI για να μην πω οτι σε καποια παιχνιδια χανει η TI....γνωμες?

γιατι περιμενες να σου ρθουν οι σκληροι ρε φιλε με 32 ευρω ο ενας οταν στην παγκοσμια αγορα δεν τους βρισκεις κατω απο 100?για λαλακες ψαχνεις?

 

αν ειναι να παρεις gtx660 παρε την gigabyte windforce oc edition.ειναι η πιο φτηνη απο ολες εχει 3 χρονια εγγυηση και το συστημα ψυξης ειναι εντελως αθορυβο.αυτη εχω και ειμαι απολυτα ευχαρηστημενος.αν ανεβεις στο ποσο τοτε παρε την πιο φτηνη ti και σε καμια περιπτωση την απλη 660 επειδη εχει 3 gb μνημη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...