Προς το περιεχόμενο

A10-5800K γίνεται Crossfire με 2x6770;


bade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιτα βρικα εναν 8120 ειναι ιδιος με τον 8150 απλος λιγο ποιο χαμιλος χρονισμος στα 3.1 GHz αυτο διορθονετε ετσι κιαλιος εχω μια καλη ψυχτρα και θα τον παω στα 4GHz ανετα τωρα τον βρηκα ενταξη μου εμειναν 50 ευρω στο χερι και μεγαλιτερη εκγηση



εχω 4εις 2αρες στα 1600 MHz στο bios λεει 1333MHz ενας φιλος μου ειπε πως δεν τις σικονει ο επεξεργαστης τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αχ βρε φίλε bade έχεις αρκετά να μάθεις.

 

Αν όντως αντάλλαξες τον 8150 ή ακόμα χειρρότερα τον 8120 με το 2500k, έκανες σφάλμα.

 

Αν όμως τον άλλαζες με 8320 ή 8350, τότε όλα ΟΚ και μην ακούς κάποιες Κασσάνδρες...

 

Μια χαρά τα λέει και ο Ashmadia λίγο πιο πάνω. 

 

Όσο για τις μνήμες, πες μας ποια μητρική έχεις, για να απαντήσουμε σωστά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυριο θα σιναντιθο με το παιδι ηταν να τον παρω τον 8120 αλλα με τις δικιες σας φονες του ειπα μονο την μητρικη δεν μου εχει απαντισει ακομα αλλα θα δεχτει η μητρικη που θα παρω ειναι η Asus M5A97 LE R2 60 ευρω του ειπα ειναι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συγκεκριμένη μητρική καινούρια κοστίζει 78 - 89€. 

 

Αν έχει αρκετή εγγύηση ακόμα και αν είναι επιβεβαιωμένα σε άριστη κατάσταση, τότε τα 60€ είναι ΟΚ, αν και θα μπορούσε και 50...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δυο χρονια ειδα στο πλαισιο τις αξιολογισεις και κατελιξα στο σιμπερασμα οτι ο 8350  πανω κατω ισος με το i7 (δεν θιμαμε ποιο μοντελο)



και φυσικα καλιτερος απο τον i5 που θα πουλισω λενε μεγαλη διαφορα(απο τον i5)



τον βλεπω λιγο δυσκολο οποτε αφιστε το δεν θα παρω τιποτα αν θελει κανει κανεναν i5 το συζιταμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ λέω να μείνεις όπως είσαι. Τι χρήση κάνεις στο πισι ? Αν παίζεις μόνο games ο 8320 8350 δεν θα σου προσφέρει κάτι παραπάνω απο τον 2500κ εκτός αν στριμάρεις ταυτόχρονα σε 1080p. Τώρα άν σε τρώει να αλλάξεις cpu πάνε σε 8320 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασες τι σου είπα η απλά απάντησες ? Είπα οτι δεν χρειάζεται να αλλάξεις επεξεργαστή εφόσον ο 2500κ είναι και θα είναι για πολύ καιρό δυνατός. Τζάμπα χρήματα θα πετάξεις γιατί ειτε 8320 πάρεις είτε 8350 απλά θα κάθονται εφόσον δεν κάνεις τπτ παραπάνω απο το να σερφάρεις και να παίζεις. Θα είχε νόημα να κάνεις upgrade άμα έκανες βαριές εργασίες όπως render multitasking κτλ. Γιατί θες να αλλάξεις cpu ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μαλ/ομαι τωρα μου εχει χαλασει το θιριο μου βγαζει μια μπε οθονη με κατι κοδικους τους εδοσα σε εναν φιλο μου θα μου πει αυριο τον σκληρο με τα windors τον εβαλα σε αφτον και μου ξαναβγαλε την οθονη και εκανε επανεκινηση ο αλος δεν εκανε μιπος ειναι ο σκληρος γιατι ειναι παλιος?



μπλε οθονη λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι βγάζει μπλε οθόνη μπορεί να οφείλεται σε κάποιον driver ή σε hardware. Πρέπει να ελένξεις μνήμες σκληρό gpu cpu και γενικά όλο το hardware. Πριν βγει η μπλε οθόνη έβαλες στο πισι κάποιο πρόγραμμα παιχνίδι driver ίσως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα απο την αρχη που το πειρα ετιμο με εβγαζε μπε οθονη αλλα ερα και που 1 φορα τον μηνα και αν εγω πιστευω πως ειναι ο σκληρος που τον εβαλα και στον αλλον και μετα απο λιγη ωρα το εβγαλε



τωρα μου το βγαζει συνεχεια ( στο θυριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...