Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Έχουμε καμιά οικονομική πρόταση για tv box ? κυρίως netflix και disney+ , θα μπει σε μια παλια 47 tv οποτε μεχρι 1080 μου ειναι αρκετο

επειδη θα χρειαστεις tv box android tv, αν δεν σε ενδιαφερει να βαλεις καλωδιο ethernet το πιο οικονομικο ειναι το xiaomi stck 4k με 46 ευρω ( τονιζω το 4κ γιατι αυτο εχει 2gb μνημη ενω το απλο εχει μονο 1gb μνημη), αν θα χρησιμοποιησεις καλωδιο ethernet οι επιλογες ειναι  mecool KM2, mecool KM2 plus, mecool KM7 plus.

Επεξ/σία από manoskost
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, manoskost είπε

επειδη θα χρειαστεις tv box android tv, αν δεν σε ενδιαφερει να βαλεις καλωδιο ethernet το πιο οικονομικο ειναι το xiaomi stck 4k με 46 ευρω ( τονιζω το 4κ γιατι αυτο εχει 2gb μνημη ενω το απλο εχει μονο 1gb μνημη), αν θα χρησιμοποιησεις καλωδιο ethernet οι επιλογες ειναι  mecool KM2, mecool KM2 plus, mecool KM7 plus.

Αν σε ενδιαφέρει ο πολυκάναλος ήχος και ο ενισχυτής σου δεν έχει HDMI arc με το συγκεκριμένο δεν θα περνά το 5,1 στον ενισχυτή οπότε δες και το mi box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να κάνω εγκατάσταση το Kodi σε ένα chromebook και μου ζητάει πρόσβαση στα αρχεία της συσκευής. Θα έχω κάποιο πρόβλημα αν το αποδεχθώ; Έχει κάποια χρόνια από την τελευταία φορά που έκανα εγκατάσταση Kodi και δεν το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, galgio21 είπε

Θέλω να κάνω εγκατάσταση το Kodi σε ένα chromebook και μου ζητάει πρόσβαση στα αρχεία της συσκευής. Θα έχω κάποιο πρόβλημα αν το αποδεχθώ; Έχει κάποια χρόνια από την τελευταία φορά που έκανα εγκατάσταση Kodi και δεν το θυμάμαι.

δεν θα εχεις κανενα προβλημα και κατεβασε το kodi απο την επισημη σελιδα kodi.tv την εκδοση 64 bit. μηπως προσπαθεις να την κατεβασεις απο τις εφαρμογες της microsoft και σου ζηταει προσβαση στα αρχεια?

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, galgio21 είπε

Η δοκιμή έγινε με την έκδοση από το play store.

θα την σβησεις και θα την κατεβασεις απο την επισημη σελιδα kodi.tv ( μονο απο εκει, γιατι δεν ξερουμε τι αλλο μπαινει απο το play store ).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα.το Pure vpn δεν λειτουργει στο Mibox.εγκαθισταται κανονικα,αλλα μετα δεν παιρνει permissions .δεν δινει δηλαδη αδεια για να δουλεψει,και δεν συνδεεται σε κανεναν σερβερ.ξερει κανεις τι παιζει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Φυσικά και δεν διάβασα τις 615 σκελίδες αλλά μόνο καμιά δεκα-δεκαπέντε τελευταίες.

Οι απορίες μου είναι οι παρακάτω

Πόσα Certified Android TV box  υπάρχουν; Είδα ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα μιλάνε για xiaomi και mecool και λίγοι για νοκια

είμαι "καμμένος" από γνήσια κινέζικα που από αγνεία είχα αγοράσει κατά το παρελθόν με μοναδικό γνώμονα τη τιμή τους, ευτυχώς το σχήμα τους κάνει για σουβέρ ;)

υπάρχει κάποια σελίδα που μπορεί κάποιος αδαείς σαν εμένα να δει τα πιστοποιημένα TV box ;α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mkirikis είπε

Καλησπέρα

Φυσικά και δεν διάβασα τις 615 σκελίδες αλλά μόνο καμιά δεκα-δεκαπέντε τελευταίες.

Οι απορίες μου είναι οι παρακάτω

Πόσα Certified Android TV box  υπάρχουν; Είδα ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα μιλάνε για xiaomi και mecool και λίγοι για νοκια

είμαι "καμμένος" από γνήσια κινέζικα που από αγνεία είχα αγοράσει κατά το παρελθόν με μοναδικό γνώμονα τη τιμή τους, ευτυχώς το σχήμα τους κάνει για σουβέρ ;)

υπάρχει κάποια σελίδα που μπορεί κάποιος αδαείς σαν εμένα να δει τα πιστοποιημένα TV box ;α

Τα πιο γνωστα ειναι xiaomi, mecool, nokia, nvidia, τα οποια ειναι πιστοποιημενα android tv, και ορισμενα εχουν μια διαφοροποιηση οσον αφορα μονο την πιστοποιηση του netflix. Πχ το mecool βγαζει και μοντελα χωρις πιστοποιηση netflix 4k, και τα πιστοποιημενα android tv box δεν εχουν καμμια σχεση με κινεζικα κονσερβοκουτια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας είχαν φλομώσει οι κουπονάδες πριν μερικά χρόνια. Ασχολούμαι ακόμα με μερικά παίζοντας αλλά μέχρι εκεί. Τέλος τα μη πιστοποιημένα για μένα. Ούτε ertflix δεν παίζουν. Όλο πατέντες κάνω 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mkirikis είπε

Καλησπέρα

Φυσικά και δεν διάβασα τις 615 σκελίδες αλλά μόνο καμιά δεκα-δεκαπέντε τελευταίες.

Οι απορίες μου είναι οι παρακάτω

Πόσα Certified Android TV box  υπάρχουν; Είδα ότι οι περισσότεροι εδώ μέσα μιλάνε για xiaomi και mecool και λίγοι για νοκια

είμαι "καμμένος" από γνήσια κινέζικα που από αγνεία είχα αγοράσει κατά το παρελθόν με μοναδικό γνώμονα τη τιμή τους, ευτυχώς το σχήμα τους κάνει για σουβέρ ;)

υπάρχει κάποια σελίδα που μπορεί κάποιος αδαείς σαν εμένα να δει τα πιστοποιημένα TV box ;α

Ουκ ολίγα.

google και netflix certified tv boxes.

https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming/netflix-amazon-atv-certified/

https://www.androidtv-guide.com/oem/skyworth/

 

Dolby vision και Dolby Atmos certified.

https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming/dolby-vision-atmos-certified/

Επεξ/σία από nakata1954
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_20230223-0758272.png.3ee780cee8f41680ccec78224ecd0407.pngΚαλημέρα τελικά πήρα το hokomini 4/32 στα 59.90€ με κουπόνι. 

Ελπίζω να μην το μετανιώσω 

 

 

 

 

Επεξ/σία από mkirikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mkirikis είπε

Screenshot_20230223-0758272.png.3ee780cee8f41680ccec78224ecd0407.pngΚαλημέρα τελικά πήρα το hokomini 4/32 στα 59.90€ με κουπόνι. 

Ελπίζω να μην το μετανιώσω 

 

 

 

 

δεν το νομιζω, απλα γραψε μας εντυπωσεις οταν το παραλαβεις, καλοριζικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manoskost είπε

δεν το νομιζω, απλα γραψε μας εντυπωσεις οταν το παραλαβεις, καλοριζικο.

Καταρχήν σε ευχαριστώ, η βοήθεια για την επιλογή ήταν φυσικά μετά από αυτή τη συζήτηση που εχω διαβάσει εδώ και μερικές μέρες.

Δεν είμαι πολύ έμπειρος πάνω σε αυτά τα μηχανήματα οπότε όταν το πάρω στα χέρια μου θα σας πω μόνο αν δέχεται ενημέρωση ΟΤΑ  και αν το google play το βλέπει ως πιστοποιημένο (δεν ξέρω το τελευταίο πως άλλα πιστεύω ότι κάπου θα φαίνεται)

Όλα αυτά σίγουρα πάνω απο20 μέρες μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...