Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/1/2023 στις 5:00 ΜΜ, embrance είπε

καλσηπερα. η μητερα μου κοιταει καναλια εξωτερικου (ρωσια ,βαλκανια κτλ) και ο παναρχαιος αποκωδικοποιητης μας αφησε χρονιους.

 

ειδα αυτο:

https://www.clevermarket.gr/proionta/ichos-eikona/eikona/tv-box-android/tv-box-android-v8-android7-1-2-kodi-17-6_105970

και αυτο:

https://www.terrabytenet.gr/product/xiaomi-mi-box-s-8gb-4k/

 

Την ιδια δουλεια δεν κανουν? καναλια μεσω ιντερνετ θελω απλα.

Mi box θα πας.. το άλλο δεν το βλέπεις κάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω ενα tv box G 96 max  android 11 και δεν μπορώ να συνδεθώ στο Netflix μιας και ζητάει ενημέρωση και αναβάθμιση.Ξερω ότι δεν είναι πιστοποιημένο όπως το mi box αλλά ρωτάω αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να παρακάμψω την ενημέρωση και να συνδεθώ τελικά ή δεν υπάρχει ελπίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, giorgosvet είπε

Εχω ενα tv box G 96 max  android 11 και δεν μπορώ να συνδεθώ στο Netflix μιας και ζητάει ενημέρωση και αναβάθμιση.Ξερω ότι δεν είναι πιστοποιημένο όπως το mi box αλλά ρωτάω αν υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να παρακάμψω την ενημέρωση και να συνδεθώ τελικά ή δεν υπάρχει ελπίδα.

Κατέβασε το από άλλο site.Τόσα υπάρχουν.. Εννοείται ότι ξεχνάς HD και πολυκάναλο ήχο αλλά λειτουργεί με περιορισμούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν ανοίγω την εφαρμογή φαίνεται αυτή η εικόνα.Οταν κάνω σύνδεση με τους κωδικούς δεν γίνεται σύνδεση, δεν προχωραει.IMG_20230107_193724.jpg.704a5c454afa3e0f2852dde555df80a7.jpgΟι κωδικοί είναι σωστοί γιατί στην εφαρμογή της τηλεόραση συνδέεται κανονικά 

Δοκίμασα και το Aptoide και το apkpure με το ίδιο αποτέλεσμα.

Επεξ/σία από giorgosvet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, giorgosvet είπε

Οταν ανοίγω την εφαρμογή φαίνεται αυτή η εικόνα.Οταν κάνω σύνδεση με τους κωδικούς δεν γίνεται σύνδεση, δεν προχωραει.IMG_20230107_193724.jpg.704a5c454afa3e0f2852dde555df80a7.jpgΟι κωδικοί είναι σωστοί γιατί στην εφαρμογή της τηλεόραση συνδέεται κανονικά 

Δοκίμασα και το Aptoide και το apkpure με το ίδιο αποτέλεσμα.

να ρωτησω κατι? εχεις σβησει την παλια εφαρμογη του netflix που εχει μεσα το tvbox για να κατεβασεις την νεα που σου λενε οι φιλοι εδω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα tv box s905x3 4 /32 gb λειτουργει καλα αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο αργο στην φορτωση καποιων σελιδων (εχω 50αρα γραμμη full ταχυτητα) .

Αν παω σε s905x4  4/32gb θα δω διαφορα στη ταχυτητα φορτωσης σελιδων κι γενικα θα ειναι αρκετα  ποιο γρηγορο το boxακι.

Εχει καποιος το tox3 να μας πει εντυπωσεις η καποιο αλλο προτεινομενο  s905x4  σε θεματα θερμοκρασιας ,ταχυτητας κι ομαλης αναπαραγωγης στο kodi ,stremio ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, power_1 είπε

Εχω ενα tv box s905x3 4 /32 gb λειτουργει καλα αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι λιγο αργο στην φορτωση καποιων σελιδων (εχω 50αρα γραμμη full ταχυτητα) .

Αν παω σε s905x4  4/32gb θα δω διαφορα στη ταχυτητα φορτωσης σελιδων κι γενικα θα ειναι αρκετα  ποιο γρηγορο το boxακι.

Εχει καποιος το tox3 να μας πει εντυπωσεις η καποιο αλλο προτεινομενο  s905x4  σε θεματα θερμοκρασιας ,ταχυτητας κι ομαλης αναπαραγωγης στο kodi ,stremio ?

Πριν αγοράσεις άλλο, Googlαρε slimbox project, κατέβασε την αντίστοιχη ρομ για το μποξακι σου και δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις s905x4.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Πριν αγοράσεις άλλο, Googlαρε slimbox project, κατέβασε την αντίστοιχη ρομ για το μποξακι σου και δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις s905x4.

Ευχαριστω για την απαντηση .Ειναι ευκολη η διαδικασια περασματος ?

Κινδυνος brikarismatos υπαρχει?

Εχω το h96 max.θα βελτιωση την αποδοση κι δεν θα υπαρξει ανοδος της θερμοκρασιας ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2023 στις 7:59 ΜΜ, power_1 είπε

Ευχαριστω για την απαντηση .Ειναι ευκολη η διαδικασια περασματος ?

Κινδυνος brikarismatos υπαρχει?

Εχω το h96 max.θα βελτιωση την αποδοση κι δεν θα υπαρξει ανοδος της θερμοκρασιας ?

Κίνδυνος πάντα υπάρχει σε οτιδήποτε πας να κάνεις ,εγώ πάντως έχω αλλάξει καμμία εκατοστή φορές την ρομ και δεν μου έχει μπρικαρει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους!
Βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός TV Box (ή stick ή ό,τι σχήμα να 'ναι, δεν μας ενδιαφέρουν τα aesthetics) καθώς η τηλεόρασή μου είναι μια λίγο περασμένης γενιάς LG και έχει το παλιό "smart" λειτουργικό (που δεν είναι και τόσο smart).

Οι απαιτήσεις μου είναι λίγες και πολύ συγκεκριμένες:

- Να μπορώ να βλέπω Netflix σε τουλάχιστον 1080p (προς το παρόν δεν έχω 4Κ πακέτο, αλλά δεν ξέρεις στο μέλλον)
- Να μπορώ να προσθέσω κάποια άλλη συνδρομητική υπηρεσία (πχ Disney+)
- Να μπορώ για ό,τι δεν έχει εφαρμογή να χρησιμοποιήσω έναν browser της προκοπής
- Να μπορώ να παίζω αρχεία από USB φλασάκι (κατά προτίμηση μέχρι και h265)

Δεν με ενδιαφέρει να βάλω custom rom, δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω side load εφαρμογές, δεν με ενδιαφέρει η αδρεναλίνη του βάζω firmware που ίσως προσθέσει κάποιο χαρακτηριστικό που δεν έχω ήδη, αλλά μπορεί και να μπρικάρει το κουτί (έχω ένα πολύ ακριβό paper weight στο γραφείο μου, το οποίο κάποτε ίσως και να ήταν "γαμάτο" tv box).

Αν δεν με ενδιέφερε να παίζω αρχεία από στικάκι, θα πήγαινα κατευθείαν σε chromecast που από ό,τι είδα τα υπόλοιπα τα κάνει μια χαρά. Για να κάνει όμως και αυτό, θα πρέπει να επενδύσω σε usb hub και έξτρα τροφοδοτικό από όσο διάβασα και τότε το κόστος ανεβαίνει σημαντικά.

Λόγω κόστους δεν κοιτάω και το N-Vidia Shield, παρόλο που θα το ήθελα πάρα πολύ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, clampro είπε

Καλησπέρα σε όλους!
Βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός TV Box (ή stick ή ό,τι σχήμα να 'ναι, δεν μας ενδιαφέρουν τα aesthetics) καθώς η τηλεόρασή μου είναι μια λίγο περασμένης γενιάς LG και έχει το παλιό "smart" λειτουργικό (που δεν είναι και τόσο smart).

Οι απαιτήσεις μου είναι λίγες και πολύ συγκεκριμένες:

- Να μπορώ να βλέπω Netflix σε τουλάχιστον 1080p (προς το παρόν δεν έχω 4Κ πακέτο, αλλά δεν ξέρεις στο μέλλον)
- Να μπορώ να προσθέσω κάποια άλλη συνδρομητική υπηρεσία (πχ Disney+)
- Να μπορώ για ό,τι δεν έχει εφαρμογή να χρησιμοποιήσω έναν browser της προκοπής
- Να μπορώ να παίζω αρχεία από USB φλασάκι (κατά προτίμηση μέχρι και h265)

Δεν με ενδιαφέρει να βάλω custom rom, δεν με ενδιαφέρει να μπορώ να κάνω side load εφαρμογές, δεν με ενδιαφέρει η αδρεναλίνη του βάζω firmware που ίσως προσθέσει κάποιο χαρακτηριστικό που δεν έχω ήδη, αλλά μπορεί και να μπρικάρει το κουτί (έχω ένα πολύ ακριβό paper weight στο γραφείο μου, το οποίο κάποτε ίσως και να ήταν "γαμάτο" tv box).

Αν δεν με ενδιέφερε να παίζω αρχεία από στικάκι, θα πήγαινα κατευθείαν σε chromecast που από ό,τι είδα τα υπόλοιπα τα κάνει μια χαρά. Για να κάνει όμως και αυτό, θα πρέπει να επενδύσω σε usb hub και έξτρα τροφοδοτικό από όσο διάβασα και τότε το κόστος ανεβαίνει σημαντικά.

Λόγω κόστους δεν κοιτάω και το N-Vidia Shield, παρόλο που θα το ήθελα πάρα πολύ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας :)

οι πιο οικονομικες λυσεις mecool KM2 plus ή mecool KM7 plus που εχουν και netflix 4κ.

Επεξ/σία από manoskost
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manoskost είπε

οι πιο οικονομικες λυσεις mecool KM2 plus ή mecool KM7 plus που εχουν και netflix 4κ.

Σ' ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου! Για το Nokia 8000 έχουμε άποψη; Η Φινλανδία μου δίνει λίγο περισσότερη ασφάλεια για να πω την αλήθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...