Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, mkirikis είπε

Δεν είμαι πολύ έμπειρος πάνω σε αυτά τα μηχανήματα οπότε όταν το πάρω στα χέρια μου θα σας πω μόνο αν δέχεται ενημέρωση ΟΤΑ  και αν το google play το βλέπει ως πιστοποιημένο (δεν ξέρω το τελευταίο πως άλλα πιστεύω ότι κάπου θα φαίνεται)

βαζεις ενα αππ που λεγετε drm info και βλεπεις το widevine να ειναι level3

απλα υπολογισε κανα 35 ευρω τελωνειο .

το coreelec το εχεις ακουσει ?

alvatech rom σου λεει τιποτα ?

 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, stefanos_th είπε

βαζεις ενα αππ που λεγετε drm info και βλεπεις το widevine να ειναι level3

απλα υπολογισε κανα 35 ευρω τελωνειο .

το coreelec το εχεις ακουσει ?

alvatech rom σου λεει τιποτα ?

 

 

Σαν γιαπωνέζικα μου ακούγονται χαχα όχι δεν τα γνωρίζω αυτά, είπα και παραπάνω ότι δεν έχω εμπειρία σε αυτά.

Τελώνιο γιατί; Έβαλα επιλογή priority line (αν το γράφω σωστά) που δεν πληρώνω δασμούς 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, stefanos_th είπε

βαζεις ενα αππ που λεγετε drm info και βλεπεις το widevine να ειναι level3

Ανάποδα του τα λες.

Widevine L3: This is the most basic certification supported, consisting entirely of software-based DRM. If you have a Widevine L3 device, the content will often play only at 480p. L3 also means no Trusted Execution Environment (TEE) for DRM encryption.

 

Widevine L2: The second level is Widevine L2 and it includes either software-based video processing or separate video hardware. If you have a Widevine L2 device you will often see a better resolution output than Widevine L3 at up to 540p, but still not the best quality possible.

 

Widevine L1: Widevine L1 is the topmost level of DRM protection and in devices supporting L1, video decryption and processing happens completely in the Trusted Execution Environment (TEE). Widevine L1 devices are able to play video at the highest possible resolution.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, mkirikis είπε

Σαν γιαπωνέζικα μου ακούγονται χαχα όχι δεν τα γνωρίζω αυτά, είπα και παραπάνω ότι δεν έχω εμπειρία σε αυτά.

Τελώνιο γιατί; Έβαλα επιλογή priority line (αν το γράφω σωστά) που δεν πληρώνω δασμούς 

 

αν ειναι απο geekbuing με priority line δεν πληρωνεις τελωνειο, ερχεται μεσω ευρωπαικης χωρας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους παιδιά και καλή Σαρακοστή!!Μετα την αγορα της Formula 1 από τον Ant1 αποφάσισα να διακόψω την COSMOTE tv αλλά θέλω ένα καλό boxaki…κοιτάω αυτό Xiaomi TV Box Mi Box S 4K UHD το οποίο διαβάζω σχόλια μισά καλά μισά κακά για αποσυνδέσεις μικρή καθυστέρηση στο χειριστήριο κλπ….Έχω την LG 49UB830V που ακόμα και τώρα σχεδόν 10 χρόνια από την κυκλοφορία της είναι σκύλος,και θέλω απλά να βλέπω κανα YouTube,Netflix,Disney Plus….Έχετε να προτείνεται κάτι ρε παιδιά;;;Ευχαριστώ προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στο χώρο που έχεις την tv έχεις δυνατό σήμα wifi θα σου πρότεινα ένα από τα Chromecast with Google,    xiaomi TV Stick 4K (V2),     fire tv stick 4k max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να βαλω στην τηλεοραση των παιδιων ενα android player.ειμαι μεταξυ των Xiaomi Smart TV Stick Mi 4K και του Google Smart TV Stick Chromecast with Google TV 4K. να διευκρινησω οτι δεν με απασχολει καθολου το 4Κ, απλα τα εχω επιλεξει λογω των 2gb ram που εχουν για οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια χρησης. η χρηση που τα θελω ειναι για netflix-disney-amazon prime, να στριμαρουν απο nas την διαθεσιμη βιντεοθηκη και θελω να περασω επιπλεον το kodi και το iptv smarters.

ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, astrea966 είπε

θελω να βαλω στην τηλεοραση των παιδιων ενα android player.ειμαι μεταξυ των Xiaomi Smart TV Stick Mi 4K και του Google Smart TV Stick Chromecast with Google TV 4K. να διευκρινησω οτι δεν με απασχολει καθολου το 4Κ, απλα τα εχω επιλεξει λογω των 2gb ram που εχουν για οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια χρησης. η χρηση που τα θελω ειναι για netflix-disney-amazon prime, να στριμαρουν απο nas την διαθεσιμη βιντεοθηκη και θελω να περασω επιπλεον το kodi και το iptv smarters.

ευχαριστω

Astrea καλημέρα,περιμένω απαντήσεις για το σχόλιο σου καθώς με ενδιαφερουν και μενα και τα δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, astrea966 είπε

θελω να βαλω στην τηλεοραση των παιδιων ενα android player.ειμαι μεταξυ των Xiaomi Smart TV Stick Mi 4K και του Google Smart TV Stick Chromecast with Google TV 4K. να διευκρινησω οτι δεν με απασχολει καθολου το 4Κ, απλα τα εχω επιλεξει λογω των 2gb ram που εχουν για οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια χρησης. η χρηση που τα θελω ειναι για netflix-disney-amazon prime, να στριμαρουν απο nas την διαθεσιμη βιντεοθηκη και θελω να περασω επιπλεον το kodi και το iptv smarters.

ευχαριστω

Για mi stick 4k μπορώ να σου πω ότι μπορεί να κάνει αυτά που θες το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι stream απο nas. Plex straming απο pc μια χαρά.

Αλλά πρώτη υποσημείωση το disney plus μεσώ του app δεν έχει πολυκάναλο ήχο γίνεται να έχεις πολυκάναλο αν κάνεις cast στο stick απο την εφαρμογή της disney στο κινητό αλλά νομίζω δεν έχει hdr έτσι.

Υποσειμέιωση δύο αν ζορίστει πολύ μπορεί να κάνει reboot ειδικά αν δίνεις ρεύμα απ την usb της τηλεόρασης. Σε ακραία περιπτώση μπορει να μην αρκεί και το brick που έχει στο κουτί και να θες κάτι πιο δυνατό ειδίκα αν θές να βάλεις και εξωτερικό δίσκο πάνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexzorb είπε

Για mi stick 4k μπορώ να σου πω ότι μπορεί να κάνει αυτά που θες το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι stream απο nas. Plex straming απο pc μια χαρά.

Αλλά πρώτη υποσημείωση το disney plus μεσώ του app δεν έχει πολυκάναλο ήχο γίνεται να έχεις πολυκάναλο αν κάνεις cast στο stick απο την εφαρμογή της disney στο κινητό αλλά νομίζω δεν έχει hdr έτσι.

Υποσειμέιωση δύο αν ζορίστει πολύ μπορεί να κάνει reboot ειδικά αν δίνεις ρεύμα απ την usb της τηλεόρασης. Σε ακραία περιπτώση μπορει να μην αρκεί και το brick που έχει στο κουτί και να θες κάτι πιο δυνατό ειδίκα αν θές να βάλεις και εξωτερικό δίσκο πάνω.

ειναι για τα παιδια οποτε ουτε πολυκαναλος ηχος μ`ενδιαφερει ουτε 4Κ οπως προειπα ουτε hdr.απλα να κανει αυτο που θελω.

θα περιμενω μηπως υπαρξουν και αλλες αποψεις.

ευχαριστω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2023 στις 8:31 ΠΜ, astrea966 είπε

θελω να βαλω στην τηλεοραση των παιδιων ενα android player.ειμαι μεταξυ των Xiaomi Smart TV Stick Mi 4K και του Google Smart TV Stick Chromecast with Google TV 4K. να διευκρινησω οτι δεν με απασχολει καθολου το 4Κ, απλα τα εχω επιλεξει λογω των 2gb ram που εχουν για οσο το δυνατον μεγαλυτερη διαρκεια χρησης. η χρηση που τα θελω ειναι για netflix-disney-amazon prime, να στριμαρουν απο nas την διαθεσιμη βιντεοθηκη και θελω να περασω επιπλεον το kodi και το iptv smarters.

ευχαριστω

εγώ εχω το mecool km2 (το παλιο, οχι το νεωτερο το plus που στην ουσια παιζει να ειναι κ χειροτερο στο θεμα software).

ειναι google certified android tv box. εχω δοκιμασει και παιζει ολα τα apps που θες χωρις προβλημα, για iptv προσωπικα προτιμώ το OTT navigator αλλά μια χαρα δουλευει και το iptv smarters.

nas, δεν εχω δοκιμασει αλλά κανω συνεχεια local streaming 4k content με plex απο υπολογιστη που εχω στο δικτυο. θεωριτικα όλες οι παρομοιες συσκευες σε καλυπτουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, kallair είπε

εγώ εχω το mecool km2 (το παλιο, οχι το νεωτερο το plus που στην ουσια παιζει να ειναι κ χειροτερο στο θεμα software).

ειναι google certified android tv box. εχω δοκιμασει και παιζει ολα τα apps που θες χωρις προβλημα, για iptv προσωπικα προτιμώ το OTT navigator αλλά μια χαρα δουλευει και το iptv smarters.

nas, δεν εχω δοκιμασει αλλά κανω συνεχεια local streaming 4k content με plex απο υπολογιστη που εχω στο δικτυο. θεωριτικα όλες οι παρομοιες συσκευες σε καλυπτουν.

σ`ευχαριστω για την προταση αλλα αφου δεν υπηρχαν προτασεις προχωρησα στην αγορα του chromecast οχι γιατι θεωρω οτι ειναι καλυτερο απο το xiaomi αλλα μονο γιατι διαβασα σε μερικα σχολια οτι κανει καποια κολληματα αραια και που.ελπιζω να μην το μετανιωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

334920614_157200010488949_6371259752280157472_n.jpg.17c85eca7bf1154ecfa437711d040754.jpgΠαρέλαβα σήμερα , ήρθε πολύ γρήγορα!

σύνολο 10 μέρες 

Δεν το έβαλα ακόμη να λειτουργήσει, είπαν στείλω μερικές φωτογραφίες από του κουτί και το περιεχόμενο 

 

 

 

received_496374609184237.jpeg

received_935728317426459.jpeg

received_745917126903843.jpeg

Επεξ/σία από mkirikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...