Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σύνδεσα και έβαλα και το drm info

Εκεί στο Google widevine modular drm, στο πλαίσιο που γράφει security level είναι με τιμή L1 

Και

Version 16.0.0

Εσείς που ασχολείστε θα τα καταλαβαίνετε καλύτερα ;)

Σε γενικές γραμμές είναι πολύ γρήγορη η ανταπόκριση που έχει.

Πρώτη εντύπωση είναι ότι δεν ζεσταίνεται

Αυτά, ότι άλλο μπορώ να βοηθήσω, απλά ρωτήστε αλλά για τεχνικά ή άλλα θέματα που δεν κατέχω θέλω βοήθεια πώς θα το κάνω 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Καλορίζικο, από που και πόσο ?

Λογικά EON και COSMOTE θα είναι οκ 

Καλημέρα, σε ευχαριστώ 

Από geekbuying  στα 59,90 με κουπόνι 

Δεν ξέρω, λογικά ναι θα τα υποστηρίζει 

 

Επεξ/σία από mkirikis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Θέλω μια βοήθεια λόγο απειρίας

Έψαξα στο Google play να κάνω εγκατάσταση κάποιον browser (chrome, Firefox, opera) αλλά δεν μου δίνει καμία επιλογή εγκαταστάσεις. Έβαλα ως αναζήτηση Browser  και δεν μου έβγαλε κανένα γνωστό πρόγραμμα αλλά κάποιον android tv browser.

Είναι φυσιολογικό να μην μπορώ να βάλω έναν γνωστό browser? Τι νόημα έχει να λέμε ότι το μηχάνημα είναι πιστοποιημένο και καλά έχει + 5000 προγράμματα για εγκατάσταση.....

Γι'αυτό είπα ότι θέλω βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mkirikis είπε

Καλησπέρα

Θέλω μια βοήθεια λόγο απειρίας

Έψαξα στο Google play να κάνω εγκατάσταση κάποιον browser (chrome, Firefox, opera) αλλά δεν μου δίνει καμία επιλογή εγκαταστάσεις. Έβαλα ως αναζήτηση Browser  και δεν μου έβγαλε κανένα γνωστό πρόγραμμα αλλά κάποιον android tv browser.

Είναι φυσιολογικό να μην μπορώ να βάλω έναν γνωστό browser? Τι νόημα έχει να λέμε ότι το μηχάνημα είναι πιστοποιημένο και καλά έχει + 5000 προγράμματα για εγκατάσταση.....

Γι'αυτό είπα ότι θέλω βοήθεια.

Άλλο το android TV άλλο το android που ξέρουμε από το κινητό, τα tablet. Θα δεις στο τέλος ότι είναι σωστή η επιλογή σου,.  Μην περιμένεις όμως πολλά πράγματα στο σερφάρισμα. Δοκίμασε τον τον browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mkirikis είπε

Καλησπέρα

Θέλω μια βοήθεια λόγο απειρίας

Έψαξα στο Google play να κάνω εγκατάσταση κάποιον browser (chrome, Firefox, opera) αλλά δεν μου δίνει καμία επιλογή εγκαταστάσεις. Έβαλα ως αναζήτηση Browser  και δεν μου έβγαλε κανένα γνωστό πρόγραμμα αλλά κάποιον android tv browser.

Είναι φυσιολογικό να μην μπορώ να βάλω έναν γνωστό browser? Τι νόημα έχει να λέμε ότι το μηχάνημα είναι πιστοποιημένο και καλά έχει + 5000 προγράμματα για εγκατάσταση.....

Γι'αυτό είπα ότι θέλω βοήθεια.

Ψάξε για το TV Bro απ' ότι θυμάμαι το έχει στο store και είναι φτιαγμένο για android tv και χρήση με το remote 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε μου λέτε ότι είναι φυσιολογικό. Όλα τα tvbox δηλαδή λειτουργούν έτσι;

Τι το κακο θα είχε αν μπορούσες να σερφαρεις και με αυτό;

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, mkirikis είπε

Καλησπέρα

Θέλω μια βοήθεια λόγο απειρίας

Έψαξα στο Google play να κάνω εγκατάσταση κάποιον browser (chrome, Firefox, opera) αλλά δεν μου δίνει καμία επιλογή εγκαταστάσεις. Έβαλα ως αναζήτηση Browser  και δεν μου έβγαλε κανένα γνωστό πρόγραμμα αλλά κάποιον android tv browser.

Είναι φυσιολογικό να μην μπορώ να βάλω έναν γνωστό browser? Τι νόημα έχει να λέμε ότι το μηχάνημα είναι πιστοποιημένο και καλά έχει + 5000 προγράμματα για εγκατάσταση.....

Γι'αυτό είπα ότι θέλω βοήθεια.

Ρίξε μια ματια εδώ (ή ψάξε για κάτι παρεμφερές)...μετά όρεξη και χρόνο να 'χεις apkpure, apkmirror, aptoide +10000

 

Επεξ/σία από satelitas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mkirikis είπε

Οπότε μου λέτε ότι είναι φυσιολογικό. Όλα τα tvbox δηλαδή λειτουργούν έτσι;

Τι το κακο θα είχε αν μπορούσες να σερφαρεις και με αυτό;

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας 

Αν σε βολεύει κανένα πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/3/2023 στις 10:29 ΜΜ, mkirikis είπε

Οπότε μου λέτε ότι είναι φυσιολογικό. Όλα τα tvbox δηλαδή λειτουργούν έτσι;

Τι το κακο θα είχε αν μπορούσες να σερφαρεις και με αυτό;

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας 

ετσι λειτουργουν μονο τα android tv box, οχι ολα. μπορεις να κατεβασεις απο το google play το tvbro που και κατεβαζεις και μπορεις να το χρησιμοποιεις και σαν broswer, διαφορετικα αν θελεις αποκλειστικα τον chrome μπορεις να περασεις το apk του και με ενα στικακι, δεν ειναι κατι το δυσκολο, επισης αν εγκαταστησεις στο box το aurora store μπορεις να κατεβαζεις οποιαδηποτε εφαρμογη δεν βρισκεις στο google play.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα.

Για χρηση iptv μεσω εφαρμογης stb emu και netflix χωρίς απαιτησεις για μεγαλη αναλυση, ουτε atmos, ούτε 4κ εως fhd θα ειναι ok, τι προτάσεις υπαρχουν εως 60-70 ευρώ; Απλά θα χρειαστει να μπορω να περασω μεσω usb stick την  IPTV εφαρμογη  οποτε θελω να δινει την δυνατοτητα το box για sideloading εφαρμογών. Google  Chromecast  ή Xiaomi Mi TV Stick 4K θα ειναι οκ; Δυστηχώς θα παιζει με wifi γιατι το router ειναι σε δυσκολο σημειο για ethernet. Απο https://www.geekbuying.com/category/TV-Boxes-Mini-PCs-505/ αξιζει τιποτα αυτη τη στιγμη, που να ειναι διαθεσιμο απο Ευρωπη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Για όλα αυτά που θες το απλό mi tv stick είναι μια χαρά....εγώ έχω το 4κ κ είμαι κατάευχαριστημένος για αυτήν ακριβώς την χρήση αλλά και σε 4κ ανάλυση για σειρές κ ταινίες κ μέσω iptv και μέσω stremio για αρχεία 40-60gb που παίζει απροβληματιστα, αλλά έχω πολύ καλή σύνδεση που παίζει κυρίαρχο ρόλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά λίγη βοήθεια το παλιό tv box έκλεισε 10 χρόνια θέλω να πάρω ένα νέο .δεν θέλω κάτι ιδιετερο δεν θέλω υποχρεωτικά να παίζει ..νετφλιξ κοντη ΟΤΕ. Κλπ.θελω ένα καλό και γρήγορο μηχανικά σχετικά φτηνό .. ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/3/2023 στις 11:16 ΠΜ, kostascbr είπε

Παιδιά λίγη βοήθεια το παλιό tv box έκλεισε 10 χρόνια θέλω να πάρω ένα νέο .δεν θέλω κάτι ιδιετερο δεν θέλω υποχρεωτικά να παίζει ..νετφλιξ κοντη ΟΤΕ. Κλπ.θελω ένα καλό και γρήγορο μηχανικά σχετικά φτηνό .. ευχαριστώ 

καλό γρήγορο και φτηνό δεν πάνε μαζί. Εγώ έχω καταευχαριστηθεί το mecool km2 plus

Επεξ/σία από achilles_g_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζετε αν αυτό παίζει stremio? Και Android γενικα? Στο reddit λένε πως παίζει και είναι το καλύτερο για stremio αλλά βλεπω πως δεν έχει Android χαρακτηριστικά. Θέλω ένα stick να παίζει τέλεια το stremio (όχι σαν chromecast μέσω κινητού γιατί τρέχει χάλια)

Έχω high end tv με tizen δε με ενδιαφέρει κάτι άλλο πέρα απ το να υποστηρίζει τέλεια stremio σε 4k με μηδενικό lag.

Screenshot_2023-03-29-11-11-18-533_org.mozilla.firefox.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...