Προς το περιεχόμενο

Samsung UE40EH5000


mikeharitakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια εχω την παραπανω τηλεοραση:

http://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/109041-samsung-ue40eh5000?cmicc=skroutz και ενω ολα ειναι μια χαρα φοβερη τιμη τρομερη απεικονηση και αποδοση χρωματων για τα λεφτα της, προσπαθω να απαραξω αρχεια .mkv απο το usb που εχει,

αλλα εχω παρατηρησει οτι στα μεγαλα ,mkv κοντα στα 15 gb ανα περιπου 20 λεπτα μου λαγκαρει μεχρι που μου την βγαζει την ταινια...αν το προλαβω στα αρχικα σταδια του λαγκαρισματος και πατησω forward η backward συνεχιζει κανονικα μεχρι να το ξανακανει..

 

οι ταινιες παιζονται απο εναν 2 ΤΒ WD σκληρο εξωτερικο, γενικα και στο μενου του σκληρου επειδη εχω μεσα κοντα 400 hd ταινιες παρατηρω 1 sec τουλαχιστον καθυστερηση για να παω απο φακελο σε φακελο..

 

φταιει ο σκληρος?ο ενσωματομενος player?η τηλεοραση και το refresh rate που ειναι στα 50 hz? η κατι αλλο?

Επεξ/σία από mikeharitakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρκετά παλαιότερο μοντέλο (συγκεκριμένα της σειράς C, επίσης στα 50Hz) και δεν έχω αντιμετωπίσει το πρόβλημα που λες, ακόμα και με βαριά αρχεία mkv. Λογικά, δεν πρέπει να είναι θέμα του media player.

Στο pc οι συγκεκριμένες ταινίες, παίζουν κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως το ιδιο κανω και εγω...βασικα σε ταινιες που ειναι κοντα στα 10 GB δεν το κανει απο οτι παρατηρω..μονο στα πολυ μεγαλα...ισως να μην αντεχει ο επεξεργαστης το τοσο μεγαλο bitrate....τι να παω δεν ξερω..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλύτερη απόφαση πήρες. Και την δική μου (παλαιότερο μοντέλο της Samsung) εδώ και καιρό την έχω συνδεδεμένη μόνιμα με το WD Live γιατί ορισμένες ταινίες δεν τις έπαιζε.

Έκτοτε ουδέν πρόβλημα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...